پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸
رئیس مرکز نوآوری پست:
دبیر علمی نخستین نمایشگاه بین المللی شهر پایدار دارا بودن مسئولیت اجتماعی را مهمترین ویژگی و خصیصه مشارکت کنندگان این رویداد خواند.
به نقل از شبکه خبری فناوری نوین؛ مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه بین المللی شهر پایدار عصر امروز ششم بهمن ۱۴۰۱ با حضور دو تن از معاونان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مسئولان ارگانهای دولتی وشرکتهای خصوصی در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد. 
محمدرضا قادری رییس مرکز نواوری شرکت ملی پست و دبیر علمی رویداد نمایشگاهی شهرپایدار با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که امروزه برای شهرهای توسعه یافته در نظر گرفته می‌شود، میزان پایداری آن است افزود: یک شهر پایدار،به طور آرمانی شهری است که در حیطه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و بوم شناسی یک شیوه زندگی پایدار ایجاد کند. 
محمدرضا قادری با اشاره به آسیبهایی که عطش توسعه در برداشته است و باعث فراهم اوردن زمینه توسعه نامتوازن در بسیاری بخشها از جمله محیط زیست شده است گفت: اکنون منظور از توسعه به سمت توسعه پایدار رفته است .
وی با بیان اینکه نمایشگاه شهر پایدار نخستین نمایشگاه در حوزه توسعه پایدار است افزود: این اقدام که به منظور هم افزایی میان بخشی بین ارگان‌های مختلف دولتی و خصوصی و حوزه صنعت برگزار شده است شروع راهی نو در راستای ارتقای کیفیت زندگی در شهرها؛ ایجاد زمینه مناسب در راستای تعامل موثر با نخبگان شهری و بهره گیری از ظرفیتهای موجود در حوزه خدمات شهری و اشنایی با حمل و نقل سبز و پایدار است‌ .
رئیس مرکز نوآوری شرکت ملی پست و دبیر علمی نمایشگاه شهرپایدار با اشاره به مشارکت گسترده شرکتهای دانش بنیان ها گفت:بی تردید شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی امروز با توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری، نیروی محرکه اقتصاد و توسعه پایدار کشور هستند.
وی مسئولیت اجتماعی را مهمترین ویژگی مشارکت کنندگان این رویداد خواند و افزود: وزارت کشور با هماهنگی فعالین شهری، وزارت ارتباطات با حضور فعال شرکت ملی پست و سازمان فناوری اطلاعات، وزارت راه و شهرسازی، شهرداری ها،منطقه ازاد کیش و هلدینگ چهارفصل و شرکتهای دانش بنیان و ... نقشی اساسی و موثر در برگزاری این رویداد داشته اند.  
وی در ادامه به ورود موتور سیکلتهای برقی به ناوگان موتوری شرکت ملی پست در تهران اشاره کرد و افزود : این اقدام نقشی موثر در توسعه‌ پایدار و کاهش آلاینده های زیست محیطی خواهد داشت‌ . 
قادری در پایان با بیان اینکه حاصل همه همفکری‌های جهانی به این جمع‌بندی رسیده که برای حفظ سلامت کره زمین، باید به توسعه "پایدار" اندیشید. توسعه ای که اجازه دهد نسل امروز و هم نسل‌های آینده بتوانند از مواهب خدادادی به بهترین وجه ممکن استفاده نمایند .
رویداد نمایشگاهی شهرپایدار،با رویکردهای «هوشمند سازی»، «حمل و نقل» و «توسعه و اقتصاد پایدار» از امروز تا نهم بهمن ماه در مرکز همایشهای جزیره کیش دایر است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: