پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۲۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸
آیین آغاز به کار رویداد نوآوری «جهت» ویژه مبلغان، رابطان نماز و فعالان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور مشاورعالی رئیس دانشگاه در مجتمع ولایت برگزار شد.
مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مخاطب شناسی در موضوع جهاد تبیین یک اصل است که با توجه به شناخت دشمن می توانیم در جنگ شناختی،  موفق عمل کنیم.
دکتر «محمود نجابت» هدف اصلی جهاد تبیین را روشنگری واقعیت ها عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری همیشه به موضوع روشنگری اشاره دارند که به گونه ای واقعیت های انقلاب مطرح شود تا دشمن نتواند غیرواقعیت ها را به عنوان واقعی بودن جلوه دهد.
او اعلام کرد: به برکت انقلاب اسلامی و با عنایت ائمه اطهار(ع) ملت ایران با درایت و هوشمندی خود، واقعیت های جامعه را تشخیص می دهند و دشمن نیز ناکام مانده است.
مشاور عالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توصیه به جهادگران عرصه جهاد تبیین گفت: روحیه جهادگری این چنین است که افراد برای خدمت در صف اول و در نهایت برای دریافت  امتیاز خدمت در صف آخر دیده  شوند.
اهمیت توجه به «نوآوری» در تحقق اهداف جهاد تبیین
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان فارس نیز داشتن روحیه نوآوری در جهاد تبیین را مهم دانست و گفت: در موضوع جهاد تبیین، نوآوری نیاز است، زیرا امروزه نیاز است برای تبیین گری دستاورهای انقلاب، واقعیت ها را با نگاه نوآورانه به اطلاع نسل جوان برسانیم تا آنان در دام توطئه های دشمن قرار نگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر «حمید مقامی» در نخستین رویداد ایده پردازی «جهت» (جهاد تبیین از ایده تا عمل) اظهار کرد: داشتن ایده به تنهایی کارآمد نیست، بلکه با تلفیق ایده و نوآوری می توانیم ایده ها را اجرایی کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین مقامی در ادامه به  سخنان مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد که می فرمایند: «در موضوع جهاد تبیین  به مسئله تبیین اهمیت داده شود، زیرا بسیاری از حقایق هنوز به درستی مطرح نشده و حقایق گمراه کننده ای از صد طرف به سمت ملت ایران سرازیر شده است.»
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با استناد به این فرموده رهبری، افزود: این سخن به معنی فقط مطرح کردن دستاوردهای انقلاب نیست، بلکه باید با توجه به نیازهای روز جامعه، با یک نگاه نوآورانه در تبیین گری دستاوردهای انقلاب روشنگری کنیم.
جهاد تبیین یعنی مقابله با تحریف دشمن
استاد حوزه و دانشگاه نیز در این آیین با تاکید بر اینکه جهاد تبیین برگرفته از جنگ شناختی است، گفت: افرادی که قرار است در این حوزه فعالیت کنند باید از سه مولفه معرفت دینی، اطلاعات عمومی و غیرت دینی برخوردار باشند تا بتوانند در جنگ شناختی اثر گذار عمل کنند.
حجت الاسلام «مسعود عالی» در نخستین رویداد ایده پردازی «جهت» (جهاد تبیین از ایده تا عمل) اظهار کرد: امروزه جریان حق به مثابه یک چالش در برابر جریان باطل قرار گرفته که دشمن از این فرصت پیش آمده استفاده می کند؛ از این رو می طلبد در این راه روشنگری انجام شود تا اهمیت جنگ شناختی تبیین شود.
به عقیده این استاد حوزه در شرایط فعلی جریان باطل موجب شده جریان حق رشد کند و جایگاه جریان باطل مخدوش شود.
او نبود فعالیت های فرهنگی و روشنگری را یک نقص دانست و افزود: اگر به موقع روشنگری و همچنین فعالیت های فرهنگی انجام نشود، دشمن رخنه می کند؛ بنابراین فعالان این عرصه باید مبانی و مفاهیم علوم معارف را متناسب با نیاز جامعه مطرح کنند تا کارآمدی موضوع احساس شود.
این استاد دانشگاه یکی از ابزارهای دشمن را رسانه دانست و گفت: در جنگ نرم آنان به گونه ای اطلاعات غیر واقعی را در جامعه هدف اطلاع رسانی می کند که شناسایی واقعیت ها و غیر واقعیت ها دشوار می شود، در حقیقت جهاد تبیین یعنی مقابله با تحریف دشمن و اینکه ببینیم دشمن چه چیزی را با تغییر، تحریف می کند.
حجت الاسلام عالی جهاد تبیین را نیازمند مصالح و ابزاری از قبیل شجاعت و سواد عنوان کرد.
رویداد نوآوری «جهت» ویژه مبلغان، رابطان نماز و فعالان فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از روز، پنجم بهمن ۱۴۰۱ در مجتمع ولایت آغاز به کار کرده‌ است، فردا به کار خود پایان می دهد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: