پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲
یک فعال محیط زیست گفت: امیدواریم ١٠٠ میلیون متر مکعب حق آبه تالاب بختگان در محل تالاب تحویل داده شود زیرا این موضوع مطالبه تمامی مردم جامعه است.
"بهمن ایزدی" در آیین ورود آب به تالاب بختگان بیان کرد: تمامی گروه های مردم نهاد در استان فارس تلاش های زیادی برای احیا تالاب ها و ایجاد شرایط متعادل برای بختگان کردند. 
وی ادامه داد: دامنه بحران به قدری وسیع است که تلاش های صورت گرفته بسیار ناچیز و اندک بوده است البته ارائه حق آبه تالاب های استان نظیر بختگان نشان از اهمیت دادن مقامات استان به موضوع احیا تالاب های فارس دارند. 
ایزدی افزود: میزان آب رها شده برای تالاب بختگان کافی نیست زیرا حق‌آبه ارائه شده با توجه به شرایط محیطی باید ارائه شود زیرا ۵٠ درصد از حقابه به فرونشست ها فرو می رود زیرا خشکسالی سالیان اخیر بسیار زیاد است. 
او ادامه داد: امیدواریم اگر قرار است ١٠٠ میلیون متر مکعب آب به بختگان داده شود این میزان که ١٠٠ میلیون متر مکعبی است در بختگان تحویل داده شود. 
او عنوان کرد: وجود بیماری های پوستی در این منطقه یک بیماری رایج است و اگر تالاب بختگان آب گیری شود شاهد خواهیم بود بیماری های پوستی و بیماری‌های رایج این منطقه از بین می رود. 
به گفته وی عدم مدیریت صحیح منابع آبی حوزه بختگان موجب شده تا بسیاری از روستاهای این منطقه دچار خشکسالی و مهاجرت شوند که اگر این تالاب احیا شود شاهد مهاجرت معکوس و رونق روستاهای اطراف خواهیم بود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: