پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
نماینده ولی فقیه در استان فارس در گردهمایی مشترک ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه، روسای حوزه های علمیه، مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان در شیراز تاکید کرد:
نماینده ولی فقیه در استان فارس، گفت: برنامه ها و طرح های که در سطح آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها اجرا می شود نیازمند جریان سازی و همچنین همکاری و هم افزایی هم دستگاه‌ها است.
آیت الله لطف اله دژکام، درگردهمایی مشترک ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه، روسای حوزه های علمیه، مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش سراسر استان در شیراز ، با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید اظهار کرد: همانطور که در قرآن داستان هایی از انبیا بیان شده است گروه هابی از مردم پس از دعوت انبیا مجدداً از دین فاصله گرفتند.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: با ساماندهی تعلیم و تربیت در حیطه دانش و هم در حیطه بینش تلاش کنیم تا افراد خوب تربیت شوند.
وی ادامه داد: همه دستگاه ها باید به آموزش و پرورش در امر تعلیم و تربیت کمک کنند ارتباط با اولیا باید جدی گرفته شود و اعتماد والدین را جلب کنیم تا آنها نیز پای کار بیایند.
امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: شورای آموزش و پرورش یک مجموعه همدل و هم افزا است که باید فعال باشند و مصوبات را تا اجرایی شدن پیگیری کنند.
وی با تشریح ظرفیت های شورای آموزش و پرورش گفت: شورای فرهنگی نیز در کنار شورای آموزش و پرورش باید در نظام تعلیم و تربیت فعال باشد.
آیت الله دژکام اذعان کرد: همکاری روحانیت در قالب طرح امین تجربه جدیدی است که اگر موفق شویم طرح خوبی است اینکه نهاد روحانیت در امر تعلیم و تربیت دخیل باشد حتی در ایران قبل از اسلام هم مرسوم بوده است.
وی ادامه داد: قبل و بعد از اسلام روحانیت در امر تعلیم و تربیت مشارکت داشتند و این نشان می دهد که ایران قبل از اسلام دارای کتاب بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد: از قدیم حضور روحانیت در فرایند تعلیم و تربیت یک رسم بوده هرچند اروپا با بدعتی که به وجود آورد این حضور را تضعیف کرد.
وی ادامه داد: ما این رسم را ادامه می دهیم و در قالب طرح امین از وجود روحانیت در مدارس بهره مند می شویم در استان فارس حدود دو هزار روحانی در طرح امین جذب شده اند.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: برگزاری دوره های ویژه طلبه های طرح امین امری ضروری است که باید به آن پرداخته شود.
وی ادامه داد: در استان فارس حدود یک سوم دانش آموزان یعنی بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز تحت پوشش طرح امین قرار دارند و این کار سنگینی است که بر عهده روحانیت است.
آیت الله دژکام با اشاره به برگزاری اجلاسیه کشوری نمازدر شیراز در اردیبهشت ماه سال آینده، گفت: چنان که رهبر معظم انقلاب همواره تاکید دارند برنامه ها و طرح های که در سطح آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها اجرا می شود نیازمند جریان سازی است.
وی ادامه داد: مدیریت بودجه‌ها در شهرستان ها با فرمانداری‌ها است لذا تلاش خود را در اجرای عدالت بکار گیرند و در این زمینه از هم اندیشی ائمه جمعه بهره‌مند شوند.
امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: شورای آموزش و پرورش یکی از تاثیرگذارترین مجموعه ها در نظام تعلیم و تربیت شورای آموزش و پرورش است لذا در راستای هم اندیشی و هم افزایی نیازمند برگزاری چنین گردهمایی هابی هستیم.
در بخشی از این برنامه از تعدادی از روسا و اعضای شوراهای آموزش و پرورش در سطح استان فارس از جمله: رئیس و اعضای شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های استهبان، مرودشت، کازرون، کوه چنار و خرمبید در این مراسم به عنوان شوراهای برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: