پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳
معاون استاندار فارس در گردهمایی مشترک ائمه جمعه، فرمانداران، روسای حوزه علمیه، مدیران آموزش و پرورش استان تاکید کرد:
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس نقش معلم در تربیت معنوی دانش آموزان را شاخص و برجسته دانست و گفت: در ارزیابی های فعلی جامعه که در آمار رسمی منتشر شده همچنان معلمان موثرترین اقشار جامعه هستند.
"اسماعیل محبی پور" در نشست مشترک فرمانداران ، ائمه جمعه ، فرماندهان سپاه ، روسای حوزه‌های علمیه ، مدیران و روسای مناطق آموزش و پرورش استان فارس افزود: رابطه بین معلم و دانش آموز به حدی می تواند عاطفی باشد که تا پایان عمر در خاطر شاگردان باقی بماند و این نقش شایسته معلمان قابل تقدیس است.
وی ادامه داد: براساس آمار ارزیابی در جامعه معلمان رتبه اول تاثیرگذاری در جامعه را دارا هستند و باید برای این نقش موثر اجتماعی برنامه ریزی شود.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس اضافه کرد: جریان خوبی در دولت سیزدهم در کشور بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری که در محیط های آموزشی و تربیتی بازنگری شود که این مساله در فارس نیز شاخص است.
وی اظهار داشت: در استانداری فارس و ذیل فعالیت شورای فرهنگ عمومی استان فارس نیز چندین کمیته و کارگروه مرتبط با مسائل آموزشی و تربیتی تشکیل شده است که باید همین مسیر با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی با بیان اینکه مباحث مرتبط با حوزه فرهنگ و آموزش با جدیت دنبال می شود ،گفت: در برگزاری جلسات و مصوبات حوزه آموزشی و تربیتی استان رتبه اول کشور به این استان اختصاص دارد.
محبی پور در ادامه به وقایع اخیر در سطح کشور اشاره کرد و گفت: در ۳ ماهه گذشته با تهدیداتی مواجه شدیم که اثبات کرد که اگر در محیط هایی که افراد در معرض تربیت هستند خوب عمل نکنیم دشمن از این غفلت و خلاء بهره برداری سوء خواهد کرد.
وی اظهار داشت: در تجمعات ۲۵ شهریور امسال به بعد بالاترین آمار تجمع کنندگان بین نسل در معرض تربیت و نوجوانان و جوانان بوده ، قشری که از همه هنجارهای تعریف شده امینتی ، اخلاقی و سیاسی عبور کردند و شعارهایی در دانشگاه ها و مدارس داده شد که در کوچه و بازار هم جایی ندارد و یا رفتارهای امنیتی که از برخی سر میزد که در باورها نبود که متاثر از عملیات روانی دشمن بوده است.
محبی پور اعلام کرد: در حوزه آموزش و تربیت نیازمند کارهای زیادی هستیم و تکلیف آموزش و پرورش از جنبه آموزشی و پرورشی فراتر است و باید به دنبال پرورش انسان شایسته و موثر در جامعه اسلامی هستیم که باید سند تحول آموزش پرورش که نیازمند بازنگری هایی دارد در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: فرمانداران بعنوان روسای شورای آموزش و پرورش شهرستان ها باید از سند تحولی آموزش و پرورش حمایت کنند تا این سند به اجرا در آید و در این مسیر باید از همه ظرفیت ها استفاده شود.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: