پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲
نماینده مجلس شورای اسلامی و ریاست فراکسیون محیط زیست گفت: چون مقوله پسماند و حوزه های که شالوده محیط زیستی دارند تخصصی است ، باید با نمایندگان شهرهای خود به گفتگو بنشینند و از آنان مطالبه نمایند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیتی آنلاین از خراسان رضوی، دکتر سمیه رفیعی در این نشست اظهار کرد: امروزه با استفاده از دانش روز و تجارب و راه کارهای متفاوتی که در مسئله مدیریت پسماند وجود دارد میتوان اتفاقات خوبی را رقم زد .

وی از مدیران عامل پسماند کلان شهرهای کشور خواست: چون مقوله پسماند و حوزه های که شالوده محیط زیستی دارند تخصصی است ، باید با نمایندگان شهرهای خود به گفتگو بنشینند و از آنان مطالبه نمایند.

نماینده مجلس شورای اسلامی و ریاست فراکسیون محیط زیست افزود: در کشور نیز برخی از کلان شهرها همچون مدیریت پسماند مشهد و شیراز اقدامات خوبی انجام دادند که میتواند برای سایر شهرهای کشور الگو باشد .

طرح جامع مدیریت پسماند به مراکز استانها سپرده شود

در ادامه مدیر عامل پسماند شهرداری مشهد در خصوص قانون درآمد پایدار و اخذ کدهای درآمدی اشاره کرد و اذعان نمود موضوع طرح جامع مدیریت پسماند به مراکز استانها سپرده شود .

مهندس مسعود رضوی یکی از مشکلات در کلان شهرها را بحث مدیریت پسماند روستا و دهیاری های اطراف و معضلاتی که معمولا پیش می آید عنوان کرد و پیشنهاد نمود معاونت فنی عمران استانداری ها در زمینه مدیریت پسماند ورود کنند و برنامه های مدون و دقیق برای تمام استان پیگیری و اجرا شود .

در خاتمه بعد از برگزاری این نشست از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی مدیریت پسماند و بازیافت بازدیدی صورت گرفت.

در سال جاری این سومین نشست مدیران عامل پسماند کلان شهرهای کشور بود که با حضور خانم دکتر سمیه رفیعی ریاست فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، دکتر طهوری مشاور وزیر کشور و دیگر مسولین سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و مدیران عامل پسماند کلان شهرها در روز دوشنبه دهم بهمن برگزارشد.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: