پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
با حمایت کمیته امداد انجام شد؛
دانشجوی خوش‌فکر همدانی با کمک و حمایت کمیته امداد، برای نخستین‌بار در کشور موفق به ساخت و تولید «سیمان سبز» شد.
«حسام نجاری» مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان از شرکت‌های فناور عضو پارک علم و فناوری است. او طرح «سیمان سبز» را در شرکت خود که در همدان واقع شده، طراحی و اجرا کرده است.

وی در این باره می‌گوید: پروژه ما «سیمان سبز» بود که نتیجه پایان‌نامه کارشناسی ارشد من در دانشگاه بوعلی سینای همدان بود. این پروژه با راهنمایی اساتید دانشگاه به سرانجام رسیده است.

این جوان خوش‌فکر می‌افزاید: تقریبا دو سال بر روی موضوعی کار کردم که بر مبنای فعال‌سازی ضایعات کارخانه ذوب آهن اصفهان برای استفاده در سیمان‌ها و یا بتن‌های سبز بود. بعد از تحقق و پژوهش‌های فراوان در نهایت توانستم فرمول فعال‌سازی را با استفاده از مهندسی معکوس و تکرار و خطا به دست بیاورم.

نجاری معتقد است: ما در نهایت توانستیم سرباره‌های موجود در سطح کشور که کاربرد بسیار کمی دارند را با استفاده از یک سری موارد شیمیایی که در داخل کشورمان هم موجود است فعال کنیم و این درجه فعالیت به حدی رسید که مقاومت فشاری ما از سیمان معمولی هم بیشتر شد.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود ادامه داد: در نهایت با استفاده از دورکاری و یا برون‌سپاری توانستیم به طور متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ نفر را با پروژه «سیمان سبز» مشغول به کار کنیم. 

این مددجوی کمیته امداد در تکمیل صحبت‌های خود اضافه کرد: فاز بعدی پروژه ما تولید نشانه‌های شهری با استفاده از «بتن‌های سبز» است که در این راستا نیز قراردادی را با شهرداری «همدان» منعقد کردیم. بر این اساس قالب‌های کار هم انجام شده و مراحل نصب آنها هم در طول هفته‌های آینده انجام خواهد شد.

نجاری توضیح داد: در بخش دیگر کارهای خودمان پروژه طراحی و ساخت نیمکت‌های شهری را در دستور کار خود داریم. همچنین در ادامه فعالیت‌های خودمان تولید سنگ‌های مصنوعی با ابعاد بزرگ و قیمت بسیار پایین را که در بازار موجود است را داریم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: با توجه به اهداف بلندمدتی که دارم علاقمند بودم نیروهایی که در مجموعه استخدام می‌شوند از جمله افرادی باشند که سخت‌تر در جاهایی دیگر مورد پذیرش قرار می‌گیرند و به همین دلیل هم با تعامل خوبی که با کمیته امداد همدان انجام دادیم درخواست جذب تعدادی از مددجویان را به ارائه دادیم و توانستیم تا امروز ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به علاوه کمک هزینه بیمه حق کارفرما را دریافت کنیم.

این کارآفرین اضافه کرد: پروژه «سیمان سبز» ما به دلیل اینکه پروژه خاصی بود در ابتدا همکاری خود را با دانشگاه‌ها آغاز کردیم و به مراکز علمی این دانش فنی انتقال داده شد و با تزریق دانش فنی تزهای کارشناسی ارشد که برای آنها تعریف شد.

نجاری در بخش دیگر صحبت‌های خود تصریح کرد: در فاز بعدی و از سال ۱۳۹۸ شروع کردیم شرایط پایلوت پروژه‌های اجرایی با «سیمان سبز» را فراهم کردیم و اولین قرارداد ما هم با کارخانه‌ای در زمینه تولید بلوک‌های سبز بود که در بخش اول نزدیک به ۱۰ تن تحویل دادیم. ضمن اینکه دانش فنی آن هم به آنها تحویل داده شده است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر در حال سفارش‌گیری برای تحویل بخش‌های بعدی هستیم. همچنین سفارشی هم از شرکت دیگری برای تولید کف‌پوش‌های بتنی مقاوم در برابر اسید داشتیم که تا امروز ۵ تن از این محصول هم به آنها تحویل دادیم. ضمن اینکه چند سفارش دیگر هم داریم که بعد از اینکه دانش فنی به آنها انتقال پیدا کرد سفارش‌های آنها را هم انجام می‌دهیم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: