پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس خبر داد:
جلسه پیشگیری و مقابله با وقوع حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی استان با حضور مدیر کل منابع طبیعی فارس، معاون فنی و دیگر اعضا و کارشناسان در سالن جلسات اداره كل برگزار شد.
منصور رضایی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در این جلسه با اشاره به بارندگی‌های اخیر و افزایش پوشش گیاهی با توجه به گرم شدن هوا و آغاز سفرهای نوروزی و حضور مردم و گردشگران در طبیعت گفت: به منظور جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی و کاهش اثرات مخرب آن اطلاع رسانی های ترویجی و آموزشی به مردم ارائه خواهد شد.
وی بر ضرورت اقدامات پیشگیرانه حریق بر استفاده از ظرفیت نیروهای هلال احمر، بسیج، دهیاران و شوراها و همیاران طبیعت و مردم در جهت شناسایی سریع و آسان مناطق حریق تاکید کرد و گفت: همکاری دستگاه ها و ادارات، آموزش امدادی اطفاء حریق به گروه‌های مهار آتش، استقرار وسایل و تجهیزات اطفای حریق در نقاط بحرانی و بکارگیری قرق بان و استفاده از ظرفیت بومی مناطق نقش موثری در مهار آتش‌سوزی‌ها خواهد داشت.
رضایی به نقش موثر آموزش در کاهش حریق در اراضی ملی استان اشاره واظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته در سال جاری شاهد کاهش 98 درصدی سطح آتش‌سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی نسبت به سال گذشته بوده ایم.
در ادامه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه حریق در عرصه ها گفت: خرید تعدادی دمنده اطفاء حریق، تجهیزات بی سیم و تکرار کننده و تهیه 350 دست اقلام و تجهیزات انفرادی و گروهی برای اکیپ امدادی اطفاء حریق طی چند ماهه گذشته را از جمله این اقدامات عنوان کرد. 
رضایی از مردم خواست در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های استان از طریق شماره 1504 و یا 139 یگان امداد جنگل و مرتع موضوع را گزارش داده تا نیروهای امدادی برای مهار آتش سریعا در محل حاضر شوند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: