پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
بر اساس برداشت های مهم از اظهارات رهبران عالی چین در روز سه شنبه، این کشور تلاش‌ها برای ایستادن روی پای خود در زمینه علم و فناوری و رفع مسئله وابستگی به خارج در این حوزه را، افزایش خواهد داد؛ اقدامی که بخشی از تلاش برای تبدیل شدن چین به یک پیشرو جهانی در زمینه‌های کلیدی فناوری است.
شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، بعد از ظهر سه شنبه در جریان شرکت در دومین جلسه مطالعاتی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، بر تلاش برای تسریع در ایجاد الگوی جدید توسعه و تقویت امنیت و ابتکار توسعه تاکید کرد.
ناظران حوزه صنعت با اشاره به تلاش های آمریکا برای ایجاد شکاف در حوزه فناوری با چین، بر این باورند که با برنامه ریزی چین برای تسریع در ایجاد یک الگوی جدید توسعه، خودکفایی فناوری و زنجیره های تامین رقابتی و در عین حال ایمن اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

آنها خاطرنشان می کنند که علاوه بر پشتوانه سیاستی مستمر، انتظار می رود کارآفرینی نقش مهم تری در حصول اطمینان از اینکه نوآوری های داخلی در جایگاه پیشران قرار دارند، ایفا کند.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:مهدی زالزاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: