پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در جلسه الگوی کشت استان که درمحل سالن جلسات استانداری برگزار شد

اظهار کرد: در الگوی کشت بصورت هدفمند مشخص خواهد شد که در چه زمانی چه مکانی و چه محصولی را باید کشت کرد
که بابهره وری و استفاده از فناوری نوین بیشترین تولید را داشته باشیم.

شاهرخی ادامه داد: مقرر شده بود که 4 محصول اصلی را تحت پوشش الگوی کشت قرار دهیم و بذر ،سم ،کود، بیمه ،خدمات ، حمل و نقل را تامین کنیم و برای این اقدام 30 همت نیاز بود که در اختیار  وزارت کشاورزی  قرار بگیرد اما بدلایل مختلف نشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد :  وزارت جهاد کشاورزی با اعتبارات داخلی با مشارکت بانک کشاورزی این برنامه را عملیاتی نمود و با این اعتبار در استان گندم آبی را تحت پوشش الگوی کشت قرار دادیم .

وی ادامه داد. : در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث جهاد تببین  از اقدامات خوب دولت علی رغم اینکه کود در بازار جهانی سه برابر قیمت افزایش داشت ما بعلت به موقع تحویل دادن کود به کشاورزان ، ۱۶۵ میلیارد تومان  یارانه کود به کشاورزان پرداخت کردیم  و خوشبختانه بهمین علت فصل کشت خوبی را پشت سر گذاشتیم .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه برای کشاورزانی که الگوی کشت را رعایت نمایند تا 50 درصد بخشودگی آب بها اعمال می نماییم اظهار داشت : همچنین برای بیمه کشاورزان ۲۰ درصد تخفیف  اعمال کردیم و تا زمانیکه کشاورز محصول خود را نیز برداشت ننماید رقمی بابت 80 درصد از وی دریافت نخوا هد شد همچنین برای حمل محصولات کشاورزی 100 هزار تومان  در نظر گرفتیم.

سید عماد شاهرخی با اشاره به سطح زیر کشت اراضی استان گفت :  سطح زیر کشت گندم آبی استان 45 هزار هکتار است که از این مقدار 43 هزار هکتار یعنی ۹۷ درصد تحت پوشش الگوی کشت قرار دادیم که در کشور رتبه پنجم را کسب نموده ایم.

وی افزود : سال گذشته کل سطح زیر کشت استان که تحت پوشش بیمه بودند 157 هزار هکتار بوده که امسال به 161 هزار هکتار یعنی سه  درصد رشد نسبت به سال گذشته داشتیم . و امیدواریم  این مقدار به 200 هزار هکتار افزایش یابد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: