پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۵۵۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی پست:
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی پست گفت: «باجه‌هایی که در برخی ادارات پستی مستقر هستند و برای ثبت مفقودی مدارک هویتی در روزنامه های کثیرالانتشار از مردم هزینه دریافت می‌کنند، متعلق به بخش خصوصی است.»
به نقل از خبرگزاری ایرنا مدتی است کاربران شرکت ملی پست در فضای مجازی به این مسئله انتقاد می‌کنند که ادارات پست از افرادی که مدارک هویتی‌شان مفقود شده و برای پیگیری به آن مرکز مراجعه می‌کنند، می‌خواهند که با پرداخت هزینه حدود 200 هزار تومانی مفقودی مدرک هویتی خود را در روزنامه کثیرالانتشار ثبت کنند تا در آینده برای آن‌ها مسئله‌ای ایجاد نشود. برخی مردم گمان می‌کنند این باجه متعلق به شرکت ملی پست است و برای این کار الزامی وجود دارد، به همین دلیل برای آن صرف هزینه می کنند.
کریمی درباره این مسئله گفت: نیازی نیست مردم به‌اجبار از این سرویس که توسط بخش خصوصی راه‌اندازی و در دفاتر پستی مستقر شده،‌ استفاده نمایند. 
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی پست تصریح کرد: شرکت ملی پست سرویسی به نام «پست‌‎یافته» دارد، مدارک هویتی که از طریق صندوق‌های پستی یافت می‌شوند، در سامانه‌ی مذکور به ثبت می‌رسند تا مردم از آن اطلاع پیدا کرده و برای دریافت مدرک خود به پست مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: این فرایند و اطلاع‌رسانی که توسط شرکت ملی پست انجام می‌شودبرابر نرخ نامه خدمات پستی است. پس از این مرحله، صاحب مدرک یافت شده می‌تواند برای دریافت مدارک خود مراجعه حضوری داشته باشد یا این‌که درخواست کند مدارک برای او ارسال شود. 
مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات شرکت ملی پست افزود: ثبت مفقودی مدرک هویتی در روزنامه کثیرالانتشار برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی که بابت آن هزینه دریافت می‌شود، اصلاً ارتباطی با شرکت پست ندارد و متعلق به بخش خصوصی است. بخش خصوصی با اجاره فضایی در ادارات پست، مشغول فعالیت می‌شود که علت ارائه این نوع از خدمت در باجه های پستی صرفا به منظور سهولت خدمت رسانی به مشتریانی است که تمایل به دریافت اینگونه خدمات دارند.
امیرحسین کریمی مدیرکل بازرسی و پاسخگویی به شکایات درباره نحوه رسیدگی به شکایات کاربران شرکت ملی پست گفت: پس از دریافت شکایات با سیستمی که در دست داریم پیگیری آن‌را آغاز می‌کنیم.  
 نحوه کار به این صورت است که مشتری شماره مرسوله خود را در سامانه eop.post.ir به ثبت می‌رساند و پس از آن روند پیگیری ما آغاز می‌‎شود. درصورت بروز عواملی چون تاخیر و آسیب دیده‌گی برابر موافقت نامه (sla) موظف به پرداخت غرامت به مشتریان هستیم. معمولاً رسیدگی به شکایت‌ها و پیگیری‌های ثبت‌شده در این سامانه، کمتر از 12 ساعت رفع می‌شود.
کریمی تصریح کرد: نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته تقریبا 20 درصد کاهش شکایات را شاهد هستیم.
وی درباره دلایل کاهش شکایات توضیح داد: راه اندازی 5 هاب پستی جدید برای افزایش سرعت در فرایندهای پستی، افزودن 400 وانت و 40 کامیون به ناوگان شبکه پستی، استفاده از ترولی و ناوگان ریلی برای ارسال مرسولات و راه‌اندازی دستگاه سورتیگ هوشمند از جمله زیرساخت‌هایی هستند که با مهیاکردن آن‌ها، سرعت و کیفیت فرایندهای پستی افزایش‌یافته و این اقدامات منجر به کاهش شکایات شده است.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:عباس ستایش‌گو
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: