پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۶۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۵
رضاحسینی تاکید کرد:
گیتی آنلاین - قائم مقام شهردار کرج بر ضرورت ساماندهی معابر و خیابان های کرج و تقویت ساختارهای شهری با بهره گیری از روش مهندسی ارزش تاکید کرد.


مصطفی رضاحسینی در گفتگو با خبرنگا گیتی آنلاین ، این مطلب را اعلام کرد و افزود: با توجه به اهمیت فضای شهری و نقش آن در ساختار عمرانی شهر، توجه به چگونگی وضعیت معابر شهری و استانداردسازی آن از اولویت مدیریت شهری کرج می باشد.
این مسئول با اشاره به افزایش روز افزون خودروهای شخصی و نیاز شهر به معابر، بزرگراه ها و مسیرهای سواره اظهار داشت: توجه به این مهم موجب امنیت و ارتقاء کیفی زندگی شهروندی و از همه مهمتر کاهش ترافیک های سنگین می شود.
وی، ایجاد پیاده راه های مدرن برای تردد عابرین پیاده را از دیگر ضروریات زندگی امروزی در شهرها ذکر و عنوان کرد: عابر پیاده بعد از وسیله نقلیه مهم ترین رکن ترافیک محسوب می شود، چرا که در بعضی مواقع برای زودتر رسیدن به مقصد کوتاه ترین مسیر را انتخاب کرده و حتی ممکن است از عرض خیابان و محلی که برای عبور مناسب نیست تردد کند که این امر موجب کند شدن حرکت خودروها، ایجاد ترافیک و حتی تصادف می شود.
قائم مقام شهردار کرج افزود: همچنین گاهی در مسیرهای عبوری عابرین پیاده و در مواقعی که عرض پیاده رو متناسب با آمار ترددآنها نباشد، تجاوز عابر پیاده به مسیر سواره را شاهد خواهیم بود که این موضوع کندی حرکت سواره و تشدید ترافیک را به دنبال خواهد داشت، بر همین اساس نظم بخشیدن به چگونگی عبور عابرین در معابر داخل شهری نیز در کنار استاندارد سازی معابر اهمیت می یابد.
این مسئول در بخش پایانی سخنان خود ارتقاء کیفیت زندگی شهروندی را مهم ترین اصل از وظایف شهرداری ها خواند و افزود: توجه به معابر شهری بخشی از وظایف شهرداری است و در کنار آن مبلمان شهری، فضای سبز، ایجاد پیاده راه های مدرن و در نظر گرفتن نیازهای شهروندان و رفع آنان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
 


«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: