پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۶۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
گیتی آنلاین-«مناظره پایانی و عیارسنجی اقتصادی نامزدها»، «انسجام، وحدت و امنیت جامعه، مهم‌تر از اهداف سیاسی» و «تصویر‌پردازی کاندیداها و اعتراف به واقعیت‌ها» محورهای تحولات انتخاباتی در روزنامه های پنجشنبه 21 اردیبهشت به شمار می روند.

روزنامه های صبح امروز محورهای اصلی خود را به موضوع های «مناظره پایانی و عیارسنجی اقتصادی نامزدها»، «انسجام، وحدت و امنیت جامعه، مهم‌تر از اهداف سیاسی»، «تصویر‌پردازی کاندیداها و اعتراف به واقعیت‌ها»، «روحانی و کابینه او تبلور دولت‌مدرن هستند»، «اینها همه شعار است»، «خلع‌سلاح رقیب با ارائه برنامه»، «رای به تداوم مسیر‌امید»، «نعل وارونه بر مطالبات مردم با دوقطبی‌سازی‌های دروغین»، «اصول گرایان، فردای تخیل پیروزی»، «پرده آخر؛ «اقتصاد»»، «مصالح و امنیت ملی، اولویت نخست»، «دلار 15 هزار تومانی پیامد اجرای وعده‌های انتخاباتی»، «سؤال مردم اینهاست دولت در مناظره طفره نرود» و «از اعتدال تا انتحار!» اختصاص دادند و به انعکاس آنها پرداختند.

**مناظره پایانی و عیارسنجی اقتصادی نامزدها
روزنامه «خراسان» در یادداشتی با انتخاب عنوان «مناظره پایانی و عیارسنجی اقتصادی نامزدها» به قلم مهدی حسن زاده می نویسد: فردا آخرین مناظره با موضوع اقتصاد برگزار می شود. این مناظره از این جهت که آخرین مناظره است و به مهمترین دغدغه مردم یعنی اقتصاد می پردازد، سرنوشت ساز است و رای بخشی از مردم که هنوز «فرد مورد نظر» خود را انتخاب نکرده اند را تا حد زیادی مشخص می کند. با این حال تجربه مناظره های قبلی نشان می دهد که ممکن است مناظره پیش رو با وجود اقتصادی بودن درگیر حواشی و مواضع سیاسی نامزدها شود. فارغ از این حواشی مناظره فردا باید حول این محور باشد که نامزدها برای مشکلات اقتصاد ایران چه راهکارهایی دارند. لذا به نظر می رسد مناظره فردا باید معطوف به این چند ویژگی باشد. واقعیت این است که اقتصاد عرصه ای تخصصی است و پیچیدگی های آن ممکن است از حوصله اکثر رای دهندگان و مخاطبان مناظره خارج باشد. آن چه که مخاطب مناظره را پای جعبه جادویی خواهد کشاند، این است که وضعیت معیشت و اشتغال به عنوان 2 مطالبه اساسی جامعه چه تغییری خواهد کرد.

روزنامه «جام جم» در گفت وگویی با کارشناسان اولویت‌های مناظره اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری را ارزیابی می‌کنند و با انتخاب عنوان «مناظره سوم، زنگ معیشت» می نویسد: مهم‌ترین مشکلات اقتصاد کشور و چالش‌های اساسی در اقتصاد ایران در یک تقسیم‌بندی کلی در دو بخش واقعی و پولی در اقتصاد است که هر کدام به تفکیک آسیب‌های خود را دارد. در بخش واقعی مشکلات کشور خیلی جدی است، چون ما کالاها را گران و بی‌کیفیت تولید می‌کنیم و از این نظر در بخش واقعی اقتصاد ایران، به بیان فنی با بهره‌وری بسیار پایینی روبه‌رو است. بهتر است نامزدها پیشنهادات خود را در قالب برنامه به ملت ارائه دهند تا رأی‌دهندگان بتوانند با تجزیه ‌و تحلیل درست، دست به انتخاب اصلح بزنند.شاعری افزود: مشکلات اصلی کشور در بخش اقتصاد، رکود، نرخ بالای بیکاری، عدم مشارکت بخش خصوصی در تولید و افزایش شدید نقدینگی در جامعه است. اگر نامزدها چالش‌های هر یک از بخش‌هایی را که گفته شد بتوانند تحلیل و راه‌حل برای رفع آن بدهند قطعا مردم صحیح‌تر می‌توانند رئیس‌جمهور آینده را انتخاب کنند.

روزنامه «اعتماد» نیز در گزارشی با عنوان «در انتظار آخرین مناظره»، آورد: فردا قرار است کاندیداهای ریاست‌جمهوری در آخرین فرصتی که مناظره تلویزیونی در اختیارشان قرار می‌دهد در مقابل نگاه مردم قرار گیرند تا تمام تلاش‌شان را به کار گیرند برای یک هفته بعد که نوبت آن است که نمره مقبولیت و شایستگی از مردم در انتخابات بگیرند. یک روز مانده به آخرین مناظره انتخاباتی کاندیداهای ریاست‌جمهوری، سری به ستادهای فعال کاندیداها در تهران زدیم تا از حال و هوای‌شان خبری بگیریم، با اعضای فعال ستادها صحبت کنیم و انتخابات پیش رو را از دریچه نگاه آنها ببینیم. فراتر از حزب و جناح به سراغ تمام کاندیداهایی که در تهران ستاد فعال انتخاباتی دارند (اسحاق جهانگیری و مصطفی هاشمی‌طبا به‌طور رسمی اعلام کردند ستاد فعال انتخاباتی ندارند) رفتیم با این هدف که از شور و حال انتخاباتی‌شان تصویری ارایه دهیم.

روزنامه «ایران» همچنین در گزارشی با عنوان «تکاپوی تبلیغاتی نامزدها در آستانه آخرین مناظره»، نوشت: جلسه نمایندگان اصلاح‌طلب، اعتدالگرا و اصولگرایان معتدل مجلس با حسن روحانی برگزار شد. پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون امید گفته است که نزدیک به 170 نماینده در این جلسه حضور داشتند و از نامزدی روحانی برای انتخابات ریاست جمهوری حمایت کردند. در این جلسه حسن روحانی به تبیین شرایط کشور در سال‌های قبل از شروع دولت یازدهم و همین طور دستاوردهای دولت و برنامه‌هایش برای چهار سال آینده پرداخت و با اشاره به قطع رابطه با دنیا، تورم 46 درصدی، رشد منفی 7 درصدی و عدم امکان فروش نفت در پایان دولت قبل گفت: دراوایل دولت یازدهم از پتروشیمی‌های جنوب کشور بازدید کردم و متعجب شدم به علت نبود گاز تنها 40 درصد ظرفیت آنها فعال است، انبارها و حتی حیاط این پتروشیمی‌ها از محصولات تولیدی پر شده بود ولی امکان فروش آنها را نداشتند.

**انسجام، وحدت و امنیت جامعه، مهم‌تر از اهداف سیاسی
روزنامه «وقایع اتفاقیه» در گزارشی با عنوان «انسجام، وحدت و امنیت جامعه، مهم‌تر از اهداف سیاسی»، آورد: روز گذشته عده‌ای ناشناس به ستاد روحانی در اختیاریه حمله کردند و با شکستن شیشه‌های ساختمان ستاد، بنرهای نصب‌شده را نیز پاره کرده‌اند. این درحالی است که چند روز پیش نیز ستاد حسن روحانی در تجریش مورد حمله این افراد قرار گرفت و حمله‌کنندگان بعد از استفاده از گاز فلفل متواری شدند. این اقدامات خشونت‌آمیز علیه روحانی به‌دنبال پروژه‌های بزرگ‌تری انجام می‌شود. آن‌طور که وزیر اطلاعات می‌گوید، مخالفان دولت چند هزار تیشرت تولید کرده‌اند که چهار نمونه از آن توسط وزارت اطلاعات کشف و ضبط شده است.

تیشرت‌هایی با شعارهایی چون «خداحافظ دولت حرف»، «چهار سال رکود و بیکاری» و یک نمونه هم تیشرتی که روی آن به زبان انگلیسی نوشته: من به روحانی رأی نمی‌هم اما ماجرا تنها به تولید این تیشرت‌ها ختم نمی‌شود. برنامه این بوده است که این تیشرت‌ها را به افرادی بدهند و آنان اینها را در مناطق شمالی تهران بپوشند و بعد هم با هماهنگی خودشان، تعدادی دیگر از افراد جوان را به‌عنوان موافق کاندیدایی که در این تیشرت‌ها علیه او موضع گرفته شده بود، وارد عمل کنند تا با کسانی که این تیشرت‌ها را پوشیده بودند، برخورد کنند و آن را تحت عنوان برخورد موافقان با مخالفان دولت با فیلم گرفتن و تصویربرداری از صحنه‌های درگیری در فضای مجازی منتشر کنند.

**تصویر‌پردازی کاندیداها و اعتراف به واقعیت‌ها
روزنامه «اعتماد» در یادداشتی با عنوان «تصویر‌پردازی کاندیداها و اعتراف به واقعیت‌ها» به قلم سعید لیلاز فعال اقتصادی اصلاح‌طلب، نوشت: تحولات بسیار ژرف و ساختاری که در مناسبات اجتماعی و در آرایش نیروهای سیاسی-طبقاتی ایران در حال رخ دادن است، نشان می‌دهد حرکت جامعه به سمت ثبات و استقرار است و جامعه ایران روز به روز در این راستا بیشتر پیش می‌رود. کاندیداتوری مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و اقبال عمومی عجیبی که در سال ٩٢ به او شد، در همان سال‌ها به عنوان یک نوع حرکت دو سر طیف اجتماعی و سیاسی به سمت مرکز استنباط می‌شد. حرکتی که رو به سمت وفاق و آشتی ملی دارد. جایی که بحث‌ها هر چه کمتر ایدئولوژیک و جناحی است و هر چه بیشتر کارشناسی و فنی. دولت آقای روحانی محصول تفوق گرایش دو سر طیف به مرکز بود. به محض اینکه مرحوم آقای هاشمی ردصلاحیت شد، رای ایشان و اقبال آقای خاتمی به نزدیک‌ترین کسی معطوف شد که این گفتمان را می‌توانست بازتاب دهد و چنین شد که در سال ٩٢ آقای روحانی رییس‌جمهور کشور شد و انصافا آقای روحانی آن مطالبه ملی و تاریخی رای‌دهندگان را تحقق بخشید.

**روحانی و کابینه او تبلور دولت‌مدرن هستند
روزنامه «آرمان » با انتخاب عنوان «روحانی و کابینه او تبلور دولت‌مدرن هستند»در گفت و گویی با صادق ملکی، آورد: روحانی حرفه‌ای‌ترین رئیس‌جمهور پس از انقلاب است. او همه پله‌ها و تجربه‌های لازم نظامی، امنیتی و سیاسی برای کسب مقام ریاست‌جمهوری را طی کرده است. کابینه او نیز حرفه‌ای بوده و از صفر شروع نکرده بودند، به نحوی که همه مسئولیت داشته و غم نام و نان ندارند. سرفرازی و توسعه ایران با استفاده از متد عقلانیت جمعی راهنمای عمل روحانی و کابینه اوست. روحانی با راهبرد اعتدالگرایی توانسته است برای اولین بار کابینه‌ای را هدایت کند که تبلور تعهد و تخصص است و این کابینه به‌خوبی توانست کشور را اداره کند. چه شخصی هست که در تعهد و تخصص وزیر خارجه یا وزیر بهداشت و درمان دولت یازدهم شک داشته باشد. ما در طول سال‌های پس از انقلاب به اندازه دولت روحانی نتوانسته بودیم تعادلی معقول در تعهد و تخصص ایجاد کنیم.

دولت روحانی در نگاه کلان دولت موفقی بوده است. در انتخابات گذشته و انتخابات پیش رو دولت روحانی بدون رقیب بوده و هست، چنان‌ثکه رقبای روحانی در اندازه‌ رقابت با او نیستند. دولت روحانی در شرایطی زمام امور کشور را در دست گرفت که فضای بین‌المللی علیه ایران بود و فصل هفتم شورای امنیت سایه مواجهه را بر کشور گسترانیده بود.

**اینها همه شعار است
روزنامه «اعتماد» در گفت وگویی با اسدالله عسگراولادی و با انتشار عنوان «اینها همه شعار است» می نویسد: یکی از این آقایان ادعا کرده سالی ٥٠٠ هزار شغل درست می‌کند. اما هرچه نگاه کردم نفهمیدم چه برنامه‌ای دارد. برای ایجاد اشتغال باید کشاورزی توسعه پیدا کند. واحد‌های کوچک صنعتی رونق بگیرد. فعالیت‌های عمرانی از سر گرفته شود. دولت پول داشته باشد. هیچ دولتی بدون سرمایه نمی‌تواند شغل ایجاد کند. چند وقت پیش هم گفتم چهار گروه صنعت، خدمات، کشاورزی و عمرانی در کشور باید به میدان سرمایه‌گذاری بیایند تا شغل ایجاد شود. تا این سرمایه‌ها نیاید شغلی هم درست نمی‌شود.

اولا از چه منابعی می‌خواهند این پول را تامین کنند؟از کجا می‌خواهند ماهیانه ٢٢٠ هزار میلیارد تومان را به مردم بدهند؟اینها همه فقط شعار است. اصلا عملیاتی نیست. اگر هم این پول باشد که صدالبته نیست بلایی بر سر کشور و مردم می‌آورد که هزار بار بدتر از پرداخت یارانه‌های فعلی است. البته وقتی با مردم حرف می‌زنم کاملا مشخص است که آنها هم به این وعده‌ها اعتقادی ندارند.

**خلع‌سلاح رقیب با ارائه برنامه
روزنامه «آرمان» در یادداشتی با درج عنوان «خلع‌سلاح رقیب با ارائه برنامه» به قلم سیدفاضل موسوی فعال سیاسی اصلاح‌طلب، نوشت: جریان رقیب حسن روحانی طی چهار سال گذشته هجمه‌های فراوانی به دولت وارد کرد و رفتارهای غیرقابل پذیرشی از خود بروز داد که دولت نسبت به آن در بسیاری از موارد سکوت اختیار کرد. اگرچه روحانی در این روزها پس از افزایش هجمه‌ها نسبت به خود و دولتمردانش دیگر سکوت پیشه نمی‌کند، بلکه در سفرهای استانی‌اش روشنگری می‌کند و پاسخ مخالفان را می‌دهد، اما شایسته بود که روحانی پیش از این سرسختانه در برابر آنها می‌ایستاد و اجازه نمی‌داد که امروز این همه میدان برای تاخت و تاز و برخوردهای غیراخلاقی و مخرب پیدا کنند. انتخابات میدان مبارزه جوانمردانه است اما رقبای روحانی در دو مناظره اخیر نشان دادند که خلاف ادعاهایشان کمترین اعتقادی به رعایت اخلاق و انصاف ندارند.

رقبای روحانی در این چهارسال آن‌قدر میدان دیدند که حتی فراموش کردند یک رئیس جمهور در برابرشان حضور دارد. درحالی که یکی از اصول اصلی رقابت این است که رقیب جایگاه حریف را درک کند اما کاندیداهای جریان اصولگرا فراموش کردند که در برابر آنها یک کاندیدا با چهار سال سابقه ریاست جمهوری ایستاده است و همچنان اداره کشور در اختیار اوست.

**رای به تداوم مسیر‌امید
روزنامه «آرمان» در گزارشی با انتخاب عنوان «رای به تداوم مسیر‌امید»، نوشت: تداوم مسیر امید، اما با اراده محکم‌تر از 92 و برنامه‌ریزی در فضای نوین پدیدآمده از دستاوردهای 4سال تلاش مردان تدبیر و امید. این روزها پس از طرح این پرسش که در برگه رأی انتخابات سال 96 نام کدام کاندیدا را می‌نویسید، نیازی به اندیشیدن نیست؛ به‌ویژه آنانی که در دولت یازدهم فعالیت آسان‌تر را تجربه کردند و رضایت در چهره‌هایشان هویداست، بدون لحظه‌ای تردید پاسخ می‌دهند که «به عقب باز نمی‌گردیم؛ رأی ما روحانی است». کشور به گذشته باز نخواهد گشت؛ به آن دورانی که فضای فعالیت‌های هنری و ورزشی با خواست و تمایل آنانی تنظیم می‌شد که عمل به قانون برای آنها معنایی نداشت؛ با رأی به روحانی کشور به عقب باز نمی‌گردد و حتی اگر از آن روزها بگوید سربلند است، چرا که در سال 92 با رأی به حسن روحانی عمل به مر قانون را تضمین کرد و چهارسال شاهد بود منتخب آنها به وعده‌های خود عمل کرد، حتی اگر متحمل سختی‌های زیادی شد.

**نعل وارونه بر مطالبات مردم با دوقطبی‌سازی‌های دروغین
روزنامه «جوان» در یادداشتی با درج عنوان «نعل وارونه بر مطالبات مردم با دوقطبی‌سازی‌های دروغین» به قلم سیدعبدالله متولیان نوشت: با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، شبکه رسانه‌ای بیگانه در یک هماهنگی آشکار با شبکه روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلبان، بدون توجه به مصالح نظام و مردم و با ترجیح منافع حزبی و جناحی بر منافع و امنیت ملی، با سیاه‌نمایی از آینده‌ بدون وضع موجود، در شیپور دوقطبی «جنگ و صلح» دمیده و پروژه «گذشته چراغ راه آینده» همراه با زیر پروژه «نامزدهراسی» را برای وصول به اهداف خود تعقیب می‌کنند.

** از اعتدال تا انتحار!
روزنامه «کیهان» در یادداشتی به قلم محمدحسین رحیمی با درج عنوان «از اعتدال تا انتحار!»، آورد: فردا دور آخر مناظره تلویزیونی 6 رقیب انتخابات ریاست جمهوری است. این مناظره بنا به دلایلی برای همه نامزدها «حیاتی» است و به دلیل همین اهمیت بالا، نامزدها قطعا نمی‌خواهند این فرصت را از دست بدهند و با دست پر به میدان خواهند آمد. دلیل اهمیت این مناظره اولا به این خاطر است که، آخرین مناظره تلویزیونی است و جایگاه مناظره‌های تلویزیونی نیز بین مردم معلوم است. ثانیا، موضوع مناظره، اقتصاد است! و اقتصاد هم، پاشنه آشیل این دولت است.

دولت گمان می‌کرد، در دو مناظره اول که در مورد فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی بود، دست برتر را داشته باشد، اما در این حوزه‌های غیراقتصادی! هم قافیه را بطور کامل باخت.

**پرده آخر؛ «اقتصاد»
روزنامه «تعادل» در یادداشتی با انتشار عنوان «پرده آخر؛ «اقتصاد»» به قلم حسین حقگو تحلیلگر اقتصادی، آورد: اقتصاد کشور تازه از بستر بیماری برخاسته است. رنجور و ضعیف از بیماری‌هایی بس دردناک و زخم‌هایی بس ناسور. فردا قرار است پیکر این بیمار بر تخت معاینه قرار گیرد تا هر یک از نامزدهای ریاست‌جمهوری همچون طبیبی حاذق تشخیص خود را از وضعیت آن و نسخه خود را برای درمان انبوه بیماری‌هایش تجویز نماید. در دو مناظره قبلی نیز اگرچه عناوین بحث، مباحث سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بود اما باز هم «اقتصاد»، محل نزاع نامزدها گردید. این موضوع طبیعی است البته. چنانکه در گزارش اخیر یک موسسه پژوهشی آینده‌نگری از 100چالش ایران در سال جاری، بیشترین چالش با 22درصد مربوط به چالش‌های اقتصادی بوده و سایر گزارش‌ها و نظرسنجی‌ها نیز این نظر را تایید می‌کند. آنچه اما در این میان ضرورت توجه دارد و شایسته است نامزدهای ریاست‌جمهوری -و علی‌الخصوص نامزدهای اصولگرا- فردا به جای دلسوزی و سردادن شعار و شیون برای بیکاران و فقرا و نیازمندان بدان بپردازند، ارائه تحلیل مختصر خود را از ریشه‌های بیکاری و فقر و ارتباط این بحران‌ها با سایر حوزه‌ها و بخش‌ها و راهکارها و الزامات تخفیف این بحران‌هاست.

**مصالح و امنیت ملی، اولویت نخست
روزنامه «جام جم» با درج عنوان «مصالح و امنیت ملی، اولویت نخست» می نویسد: موضوع انتخابات، مقوله بسیار مهم در کشورمان است و در طول 38سال از ابتدای انقلاب مردم براحتی توانستند نتیجه حضورشان را در انتخابات لمس کنند. البته برخی در مقاطعی تبلیغ می‌کردند که حضور ما چه تاثیری در انتخابات دارد و برخی مسائل را زیر سوال می‌بردند، اما بتدریج برای همه با تمام وجود حس شد که انتخابات بر تک تک افراد تاثیرگذار است. معمولا میزان حضور مردم در انتخابات در کشور ما بالای 60 درصد است که رکورد بسیار خوبی حتی در مکتب دموکراسی است و البته برخی مواقع تا حدود 80 درصد نیز شاهد مشارکت مردمی در انتخابات بوده‌ایم.

موضوع دیگر تبلیغ در ایام انتخابات است که موضوعی لازم است و طبیعتا در این مقطع فضای هیجانی به‌وجود آمده و تبلیغات صورت می‌گیرد، اما متاسفانه در انتخابات برخی درصدد سوءاستفاده از هیجانات مردم برای جلب رای آنها به سمت خود هستند و در این زمینه باور فرهیختگان ملی و متدین کشور عدم سوءاستفاده از این هیجانات است.

**دلار 15 هزار تومانی پیامد اجرای وعده‌های انتخاباتی
روزنامه «ایران» در گزارشی با انتشار عنوان «دلار 15 هزار تومانی پیامد اجرای وعده‌های انتخاباتی»، نوشت: میزان و ابعاد وعده‌هایی که این روزها از سوی برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری مطرح می‌شود و همچنین سیاه نمایی‌ها و وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها، مسئولان دولتی را یکی پس از دیگری به واکنش وادار کرده است تا در واپسین روزهای باقی مانده تا موعد برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری آخرین هشدارهای خود را به مردم بدهند. علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی کسی که در چهار سال گذشته فرمان اصلی اقتصاد در دست او بوده است، توضیحات مهمی درباره دورنمای اقتصاد ایران درصورت اجرای وعده‌های عوام گرایانه داد و گفت: برای پرداخت ٢٠٠ هزار تومان یارانه‌ باید درآمدهای نفتی ٣ برابر شود که امکان پذیر نیست یا باید مالیات سه برابر شود که آن هم اثرش بر زندگی مردم و تولید مشخص است و با ورشکستگی رو‌به‌رو می‌شویم. انقلابی بودن پرداخت یارانه و چاپ پول نیست. پرداخت غیر منطقی کارانه و یارانه تنها غول تورم را بار دیگر بیدار می‌کند و به جان مردم می‌اندازد.

**سؤال مردم اینهاست دولت در مناظره طفره نرود
روزنامه «کیهان» در گزارشی با انتشار عنوان «سؤال مردم اینهاست دولت در مناظره طفره نرود»، می نویسد: چهار سال دولت یازدهم در حالی به پایان خود نزدیک می‌شود که مردم با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند و انتظار دارند کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظره اقتصادی به جای فرافکنی، درباره دلایل وضعیت بحرانی کنونی و راهکارهای تغییر وضع فعلی صحبت کنند. 45 ماه از مجموع 48 ماه فرصت دولت یازدهم گذشت و عمر این دولت هم رو به انتهاست. روز حساب فرا رسیده و دولت یازدهم مانده و وعده‌هایی که چهار سال پیش داده است.

سخنان دوراندیشانه رهبر انقلاب هم در ذهن مردم ثبت است که خرداد 92 در آستانه انتخابات خطاب به نامزدها فرمودند که «من به نامزدهای گوناگون عرض می‌کنم جوری حرف بزنید که اگر در خرداد سال آینده نوار امروز شما را جلوی خودتان گذاشتند یا پخش کردند، شرمنده نشوید؛ جوری وعده بدهید که اگر چنانچه آن وعده را بعداً به رخ شما کشیدند، مجبور نباشید تقصیر را گردن این و آن بگذارید که نگذاشتند، نشد. کاری را که می‌توانید انجام دهید، وعده بدهید

منبع: ایرنا

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: