پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۶۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
گیتی آنلاین-ولی الله رستمی نژاد دستفروش بازار روز خرم آباد که در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی این شهر شرکت کرده بود با کسب 40 هزار و 80 رای و اختلاف 27 هزار و 815 رای نسبت به نفر دوم، وارد شورا شد.


خبرنگار ایرنا روز دوشنبه در ارتباط با نحوه تبلیغات انتخاباتی، سابقه کار، مدرک تحصیلی و برنامه های رستمی نژاد منتخب پنجمین دوره انتخابات شورای شهر خرم آباد گفت وگوی مبسوطی با وی انجام داده است که در ادامه می خوانید:

** س: مدرک تحصیلی و سابقه کاری شما چیست؟
من 60 سال سن و چندین مدرک تحصیلی دارم ولی مدرکی که برای انتخابات شورای اسلامی شهر به فرمانداری خرم آباد تحویل دادم کارشناسی ادبیات فارسی است.
من در زمانی که هنوز دیپلم هم نداشتم هرجا که حس کردم مفیدم با مسئولیت خودم بدون دریافت حتی یک ریال برای خدمت به مردم می شتافتم.
بعضی از عزیزانی که شاگرد من بودند راجع به من مطالبی نوشته اند؛ در یکی از این مطالب نوشته اند ما در منطقه سراب دوره چگنی دبیرستانی بدون دبیر توانا و کارآمد و فضای مناسب آموزشی داشتیم. رستمی هفته ای یک روز، روزهای یکشنبه می آمد و از هفت صبح تا 9 شب فی سبیل الله بدون غذا و استراحت سرپا می ایستاد و به جای 14 نفر، 14 ساعت کار می کرد.
من یادم می آید که در آن دوران دست هایم با گچ آزرده می شدند ولی احساس خستگی نمی کردم چون در راه خدا، وطن و نظام خدمت می کردم.
دوشنبه ها به الشتر و سه شنبه ها به نورآباد می رفتم تا به دانش آموزان سواد بیاموزم، در آن روزها نه تنها هیچ مبلغی برای تدریس دریافت نمی کردم بلکه کرایه ام را هم از جیب خودم پرداخت می کردم.
خدمت به آب و خاک لرستان که زادگاه من و پاره تن ایران است برایم افتخار بود.

** س: چطور به بازار ورود کردید؟
برای امرار معاش وارد بازار شدم؛ به رغم اینکه هنرهای زیادی داشتم ولی گلایه نکردم که چرا گرسنه یا تشنه ام.
سعی کردم با ورود به عرصه تدریس سابقه ای برای خودم دست و پا کنم ولی متاسفانه افرادی جای من را گرفتند و قسمت نشد در این راه فعالیت کنم.
برای کسب درآمد وارد بازار شدم که البته این کار را برای سرگرم کردن خودم انجام می دادم.
وقتی برای ثبت نام در انتخابات شورای شهر رفتم، گفتند این آدم خیلی خوبی است ولی حیف که لال است و حرف نمی زند.
خواهرم به آنها گفت اتفاقا این لال نیست منتهی با منحرفان و بدها هم کلام نمی شود و اگر فرد مقابل او انسان مخلص و عزیزی باشد با او هم کلام می شود.

** س: علت رای بالای مردم به شما چیست؟
اول کار خدا دوم بلوغ سیاسی و بصیرت مردم بود که بنده با رای بالا پیروز انتخابات شدم.
مردم به نظام و وطن علاقه زیادی دارند و برای پاسداشت خون شهدا پای صندوق های اخذ رای حاضر شدند.
مردم مرا می شناختند و می دانستند اهل تملق و چاپلوسی نیستم، نق نمی زنم و با فقر و تنگدستی وارد صحنه رقابت شدم.

** س: در روند فعالیت های انتخاباتی شما هزینه ای شد؟ اگر شد چقدر بود و به چه صورت؟
من هیچ مبلغی برای تبلیغات انتخاباتم هزینه نکردم. جرج واشنگتن قصد داشت با رعایت عدالت حقوق سیاه پوستان را بدهد. وی می گفت: who can make everything from nothing? که ترجمه آن می شود چه کسی می تواند همه چیز از هیچ بسازد؟ من با توکل به خدا با هیچ هزینه ای پیروز انتخابات شدم.
برخی افراد باور نمی کردند من بتوانم این پیروزی را بدست آورم البته یک ابتکار داشتم.
برخی گاوهای زیادی برای کسب رای کشتند، برخی هزاران پرس غذا دادند و برخی نیز از هیچ تخریبی علیه من فروگذار نکردند ولی موفق نشدند.
برخی عنوان کردند کسی باید کاندید شورای شهر شود که آبروی نظام را جلوی مردم و بیگانگان نبرد.
من با صداقت وارد کارزار انتخابات شدم حتی چهار گنجشک هم برای کسب رای نکشتم چه برسد به گاو.
یک ضرب المثل انگلیسی هست می گه؟ honesty is the best policy که ترجمه آن می شود صداقت و درستی بهترین روش و سیاست است.

** س: برنامه شما برای ورود به شورا و حل مشکلات شهر چیست؟
ما ورود کردیم انشاالله سعی می کنیم آنچه در حیطه وظیفه شورا است به کمک نخبگان و کارشناسان و راه اندازی اتاق فکر، کارها را اولویت بندی کنیم.
من دونده هستم و از این دوندگی ام در جریان تبلیغات انتخاباتی به نفع خودم، جامعه و شوراها استفاده کردم.
چهار صبح تا 12 شب به صورت فشرده راه می رفتم و با یک تیر 2 نشان می زدم یعنی اینکه با راه رفتن در سطح شهر خدمت مردم می رسیدم و خودم را معرفی می کردم البته این موضوع را مانند خارجی ها که می خندند بیان می کردم.
به مردم می گفتم من کاندید شدم و اگر به من رای بدهید دوستتان دارم ولی اگر به من رای ندهید و به دیگران رای بدهید تریلیون ها بار دوستتان دارم.
' گر از دوست چشمت بر احسان اوست. تو در بند خویشی نه در بند دوست'
در حالیکه یک بنر یک متر در 70 سانتیمتری در دست داشتم در سطح شهر می چرخیدم و به مردم می گفتم من برای خودتان می خواهم خدمت کنم.
خدمت به مردم یکی از برنامه های اصلی من است و سر و جان خود را در این راه در طبق اخلاص گذاشته ام.

** س: این خدمت را در انجام چه کاری می بینید؟
کاری که نفع بیشتری برای مردم داشته باشد مثلا ما به جای اینکه 10 تا کوچه را لکه گیری و آسفالت بریزیم، زمین های بایر را شناسایی و مثلا اگر منطقه ای شهر بازی ندارد برای آن شهر بازی احداث کنیم یا اگر می بینیم مبلمان شهری خیلی شکل خوبی ندارد آنها را حذف و نوسازی کنیم.
نهادهای نظارتی باید فعالیت بیشتری داشته باشند و بررسی کنند که ورودی هزینه ها و خروجی آنها کجاست؟ بررسی شود که آیا این ورودی و خروجی ها با هم همخوانی دارد یا خیر؟

** س: درخصوص شرایط این روزها توضیح دهید بعد از پیروزی با چه مشکلاتی روبرو شدید؟
قبلا هیچ مشکل معنوی نداشتم و اکنون نیز ندارم چون خدا و شما را دارم. من تا آنجا که می دانم هیچ حرفی نمی زنم به خاطر اینکه سرو صدایی نشود.
من بی نهایت قانون را دوست دارم، یک قانون مربوط به هرجا باشد بهتر از بی قانونی است ولی ما که قانون خوب داریم.
ما ایرانی و مسلمان هستیم یعنی از 2 آبشخور زیبا و الگوی ایرانی اسلامی بهره مند هستیم و دوست نداریم خدایی نخواسته الگوی بدی برای دیگران باشیم.

** س: موضع شما درخصوص تخریب ها و بداخلاقی های انتخاباتی چیست؟
من انتظار دارم که دولت، مسئولان و به ویژه آنها که نزدیک من هستند مواظبت کنند تا خدایی نخواسته تخریب کنندگان افراط نکنند؛ من هم با خویشتنداری سعی می کنم فقط به مردم خدمت کنم.
2 مغازه دار کنار هم بودند یکی کارش خوب بود و دیگری کارش بد و حسود بود. فرد حسود به شاگردش گفت مرا بکش و در خانه مغازه دار دیگر بینداز تا بیایند و او را دستگیر کنند.
زمانی که من داشتم تبلیغ می کردم می گفتند این اصلا ثبت نام نکرده یا رد صلاحیت شده است؛ این همین طوری هوس کرده و با بنر می چرخد، این چرا استعفا نداد؟ کسی که پول ندارد چه به کاندید شدن!
می گویند به روی هر چیز سیاه و سفیدی دراز نکش و فکر نکن تشک است شاید یک پلنگ باشد و تو را بخورد.
با کمک خدا و حمایت عزیزانی که مرا انتخاب کرده اند در مقابل این تهمت ها پیروز خواهم شد و نیازی نیست با آنها درگیر شوم.

** س: آیا پاکسازی شما از آموزش و پرورش صحت دارد؟
صحبت هایی که در مورد پاکسازی من شده کذب محض است چرا که من هیچ وقت استخدام نشدم و سابقه آموزشی من در قالب فعالیت های حق التدریسی بوده است.
این موضع نیز به دلیل علاقه شخصی نسبت به امر تدریس و احساس نیاز کشور در آن شرایط خاص بود وگرنه هیچگونه وجهی در مقابل تدریس دریافت نکردم.

** برخورد شما با سایر نامزدها در جریان تبلیغات انتخابات چگونه بود؟
من ستاد نداشتم و طبق برنامه ریزی قبلی مسیرهایی را برای پیاده روی و تبلیغ خودم انتخاب می کردم مثلا می گفتم امروز را باید از محله ماسور تا دره گرم خرم آباد پیاده روی کنم؛ در این مسیر از جلوی ستاد برخی نامزدها عبور می کردم البته به هیچ عنوان قصد مزاحمت نداشتم فقط ستادهای آنها در مسیر حرکت من بودند.
برخی مواقع بنر را جمع می کردم می گفتم نکند به سایر نامزدها بر بخورد؛ از کنار ستادهای نامزدها که می گذشتم به آنها خدا قوت می گفتم البته دست من خالی نبود وگرنه به آنها گل هم می دادم.

** س: اگر رئیس شورای شهر شوید برنامه شما برای مدیریت شورا چیست؟
من به کمک شما، نخبگان، عزیزان در هر سمت و تخصصی احتیاج دارم؛ من از خدا و شما کمک می گیرم البته کار گذشتگان را نفی نمی کنم.
شورا 91 سال سابقه دارد اول انجمن شهر بود بعدا شوراهای ایالتی ولایتی و بعد به شورای اسلامی شهر تبدیل شد.

** س: صحبت پایانی شما چیست؟
مردم شریف و شهید پرور، مردم بابصیرت و فهیم خرم آباد، شما به برادر کوچک و خدمتگزار خود فرصت ادای دینی که به گردنش هست را دادید امیدوارم به یاری خدا بتوانم برای شما خدمتگزاری لایق باشم.
از همه مسئولان هم که امنیت و نظم برگزاری انتخابات را برعهده داشتند کمال تشکر و قدردانی را دارم.
به گزارش ایرنا در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر خرم آباد 716 هزار و 148 رای به صندوق های اخذ رای ریخته شد.
از این مجموع به ترتیب ولی الله رستمی نژاد 40 هزار و 80 رای، رستم کوشکی 12 هزار و 265 رای، اسماعیل رضائی 12 هزار و 250رای، علی محمد صالحی نسب 12 هزار و 817رای، زهرا نظری 11 هزار و 302 رای، اردشیر دریکوندی 10 هزار و 906 رای، علی ماکنعلی 10 هزار و 814 رای، مهرداد علی پناه 10 هزار و 585 رای و سجاد بابائی 10 هزار و 296 رای کسب کردند.
حمید رشیدی با 9 هزار و 918 رای، محمد جعفر همت پور 9 هزار و 543 رای، احمد میر 9 هزار 323 رای و محسن اقبالی با 9 هزار و 155 رای به عنوان اعضای علی البدل شورای اسلامی شهر خرم آباد انتخاب شدند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به صورت همزمان برگزار شدند.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: