پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۷۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
گیتی آنلاین-کارشناس والیبال گفت: تیم ملی والیبال ایران در بازی مقابل تیم صربستان شادابی و صلابت گذشته را نداشت و نتوانست بازی خوبی به نمایش بگذارد.

به گزارش شامگاه شنبه از ارومیه تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم لیگ جهانی به مصاف تیم‌صربستان رفت در این دیدار تیم ملی‌والیبال صربستان توانست سه بر یک تیم ملی ایران را شکست دهد.

تیم ملی والیبال ایران با این شکست در استادیوم آزادی هیچ امتیازی کسب نکرد و در پایان دیدارهای امروز به مکان نهم جدول سقوط کرد در این خصوص و علتهای باخت تیم ملی ایران با ابراهیم وطن پرست کارشناس والیبال و مربی بین المللی ارومیه که سابقه حضور و سرمربیگری تیم‌های مختلف را داشته گفتگویی انجام دادیم که در اینجا می خوانید.

ارزیابی و تحلیل شما از بازی تیم صربستان چیست ؟

تیم ملی والیبال صربستان یک تیم کاملا حرفه‌ای و با تجربه است که قهرمانی المپیک و لیگ جهانی سال قبل را در کارنامه خود دارد و چندین سال سابقه حضور در لیگ جهانی را تجربه کرده است این تیم در دیدار مقابل ایران به جز آتناسویچ بازیکن ارزشمند خود در پست قطر پاسور،همه بازیکنان را در اختیار داشت.

چه عاملی باعث پیروزی صربستان در استادیم آزادی مقابل ایران شد؟

نقطه قوت تیم والیبال صربستان در بازی مقابل ایران سرویس‌های این تیم بود که باعث شد دریافت‌های تیم ایران در مواقع و پوئن‌های حساس به دست پاسور نرسد.

در دفاع هم پودروس کانین و ایسناک توانستند در مقابل پاس‌های تیم ملی ایران موفق عمل کنند.


آیا می توان گفت تیم صربستان به خاطر دریافت خوب موفق به پیروزی شد یا اینطور نیست؟

اتفاقا یکی از مهمترین فاکتورهای تیم صربستان عملکرد بازیکنان پست دریافت کننده بود به طوری که ایبوویچ و کوا کویچ چپ دست امتیازات زیادی را کسب کردند و کواکویچ با به دست آوردن 18 امتیاز بهترین بازیکن زمین بود.

از نقطه قوتی که تیم ملی ایران در مقابل صربستان می توان نام برد چیست؟

به نظر من نقطه قوت ایران در پست پاسور بود و نمود عینی آن را در ست سوم شاهد بودیم و وقتی دریافت‌ها خوب و سالم به دست سعید معروف می‌رسید این بازیکن با طراحی و تنوع در خط حمله باعث شد تیم ملی ایران پیروز ست سوم شود.

مشکل اصلی تیم ملی والیبال را در کدام پست‌ها دیدید؟

یکی اساس ترین مشکل تیم ما دریافت بود و خصوصا در ست چهارم دچار تزلزل گردید،اما یکی از بزرگترین ضعف‌های تیم ما سرویس‌هایی بود که بازیکنان می‌زدند و نتوانستند دریافت تیم صربستان را تحت فشار قرار دهند تا مدافعان تیم ما بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند.

سرویس‌های فرهاد قائمی در این بازی مثمر ثمر نبود و خطای زیادی داشت و بهتر و منطقی تر بود از ست چهارم معنوی‌نژاد به بازی وارد شود.

حرف پایانی شما در مورد این بازی چیست؟

تیم صربستان یک بازی کم نقص و حرفه‌ای را به نمایش گذاشت و در اکثر پست‌ها بازیکنان خیلی خوب انجام وظیفه کردند و در کل تیم ملی والیبال صربستان به جز ست سوم تیم برتر میدان بود و شایستگی این پیروزی را داشت.

تیم ملی والیبال کشورمان آن شادابی و صلابت گذشته را نداشت و نتوانست بازی خوبی انجام دهد.

منبع: فارس

 

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: