پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۷۸۲۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
گیتی آنلاین - عضو فراکسیون ورزش مجلس از وضعیت نامناسب تیم تیر و کمان معلولان و نبود فضای تمرینی ثابت برای فعالیت ورزشکاران این رشته انتقاد کرد.
به گزارش گیتی آنلاین، علی‌اصغر یوسف‌نژاد ضمن انتقاد از وضعیت نامناسب تیم تیر و کمان معلولان و نبود فضای تمرینی ثابت برای فعالیت ورزشکاران این رشته ورزشی، گفت: امروزه بر همگان مشهود است که ورزشکاران و قهرمانان معلول میزان قابل توجهی مدال‌ رنگارنگ برای کشورمان در مسابقاتی همچون پارالمپیک بدست می‌آورد و موجب سرافرازی ایران می‌شوند از این رو باید مورد توجه قرار بگیرند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در توزیع اعتبارات بخش ورزش عدالت رعایت نمی‌شود، تصریح کرد: از این رو در برخی رشته‌ها اعتبارات چندصدمیلیونی هزینه می‌شود در حالی که این رشته‌ها تاکنون دستاورد خاصی نداشته اند اما در مقابل به رشته‌های انفرادی و حتی ورزش معلولان مانند تیروکمان که ورزشکاران آن سهم قابل توجهی در بدست آوردن مدال‌های رنگارنگ دارند توجه صحیحی نمی‌شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه فعالیت‌های بدنی پیاپی معلولان بر میزان برخورداری این قشر از جامعه از سلامتی تاثیر جدی دارد، اظهارکرد: بر این اساس مطمئنا برنامه ریزی در سطح کلان به منظور ساماندهی شرایط این افراد از اهمیت دوچندانی برخوردار است تا معلولان بیشتر به ورزش کردن ترغیب شوند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این بین ورزش معلولان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد اما ورزشکاران و قهرمانان این رشته‌ها در تامین امکانات، تجهیزات و حتی تهیه مکانی برای تمرین با مشکل مواجه هستند، به خانه ملت خاطرنشان کرد: امیدوارم وزارت ورزش و جوانان و مسئولان متولی حوزه ورزش تدبیر مناسبی برای ارتقاء ورزش معلولان بیاندیشند و در این راستا مجلس شورای اسلامی نیز آماده همکاری است.

***
منبع : مهر 
انتهای پیام/*
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: