پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۸۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
رئیس کل دادگستری استان البرز مطرح کرد:
گیتی آنلاین - فاضلیان گفت: در دیدارهای حضوری که مردم دارند کمترین گلایه از نحوه دادرسی در شوراهای حل اختلاف وجود دارد و بیش از 95 درصد آرای صادره مورد اعتراض واقع نمی‌شوند.
 
به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین - احمد فاضلیان، رئیس کل دادگستری استان البرز در جریان دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمّدمهدی احمدی میانجی رئیس شوراهای حل اختلاف کشور از شورای حل اختلاف استان البرز، گفت: امروز شورای حل اختلاف پس از فراز و فرودهایی که داشته به دلیل دستاوردهای زیاد در بدنه دستگاه قضایی جا افتاده است و دادگستری کل استان نیز به شورای حل اختلاف به عنوان بخشی از دستگاه قضایی نگاه برابری دارد. 
وی با اشاره به تغییراتی که در صلاحیت شوراهای حل اختلاف در قانون جدید ایجاد شده افزود: قانون جدید صلاحیت صدور رای را به شوراهای حل اختلاف داده است بنابراین تغییرات جدید و نیز حساسیت وظایف آن ایجاب می‌کند برای نظارت بر نحوه عملکرد و نیز برطرف کردن ایرادات احتمالی، بازرسی‌های مستمر و موثر از شعب شوراهای حل اختلاف توسط مرکز در دستور کار قرار گیرد. 
سیستمی شدن 90 درصدی پرونده‌های ورودی 
عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز، سیستمی کردن امورات در دستگاه قضایی استان را یکی از اولویت‌های مهم این مجموعه عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا با توجه به اینکه شورای حل اختلاف بخشی از بدنه دستگاه قضایی است موضوع بکارگیری سیستمCMS  یا مدیریت پرونده‌های قضایی در استان پیگیری و اجرایی شده تا جایی که اکنون بیش از 90 درصد پرونده‌های ورودی به شورای حل اختلاف استان در این سامانه ثبت می‌شوند. 
وی با تمجید از کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها در شعب مختلف شورای حل اختلاف استان، توضیح داد: خوشبختانه کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها در سطح بسیار خوبی قرار دارد و در دیدارهای حضوری که مردم دارند کمترین گلایه از نحوه دادرسی در شوراهای حل اختلاف وجود دارد و بیش از 95 درصد آرای صادره مورد اعتراض واقع نمی‌شوند. 
 افزایش فضای اداری شورای حل اختلاف 
فاضلیان برطرف کردن مشکلات زیرساختی شورای حل اختلاف استان را یکی از اولویت‌های استان در کنار توسعه زیرساختی دادگستری عنوان کرد و گفت: در این راستا از سال 94 توسعه فضای اداری شوراها نیز در دستور کار بوده است که می‌توان به تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان شورای حل اختلاف مرکز استان و پروژه شورای حل اختلاف فردیس با مساحت 1000 متر مربع که با پیشرفت حدود 40 درصدی 6 ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید اشاره کرد. 
وی ادامه داد: تکمیل پروژه شورای حل اختلاف گرمدره با مساحت حدود 500 متر مربع با همکاری شهرداری و شورای شهر گرمدره و پروژه شورای حل اختلاف هشتگرد با مساحت حدود 800 متر مربع با پیشرفت 50 درصدی که حداکثر تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید در دستور کار بوده است. 
وی در بخش پایانی سخنان خود توجه به آموزش کارکنان شورای حل اختلاف به تناسب وظایف محوله، افزایش ساعات کاری از 4 به 6 ساعت، افزایش تعداد شعب و افزایش پاداش‌ها را از جمله راهکارهای افزایش بهره‌وری بیشتر در این مجموعه عنوان کرد.


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: