پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۸۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
گیتی آنلاین - یک قانونگذار دموکرات آمریکایی اولین ماده قانونی رسمی درباره استیضاح رییس جمهور آمریکا را ارائه کرده است.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه لس آنجلس تایمز در مطلبی نوشت: یک قانونگذار دموکرات آمریکایی اولین ماده قانونی رسمی درباره استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را ارائه کرده است.


بر این اساس، «برد شرمن» نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد ماده قانونی مربوط به استیضاح «دونالد ترامپ» را به کنگره این کشور ارائه کرده است.

شرمن تاکید کرده است بر اساس باور او، به نظر می رسد ترامپ در حال پنهان کردن روابط ستاد انتخاباتی‌اش با روسیه است.

شرمن می گوید اقدام ترامپ در اخراج «جیمز کومی» رئیس سابق اف بی آی و مکالمات رئیس جمهور آمریکا با کومی، آن هم در شرایطی که اف بی آی در حال تحقیق درباره روابط احتمالی ستاد ترامپ با روسیه بوده است، از جمله اقداماتی هستند که به معنای تلاش ترامپ برای ممانعت از اجرای عدالت محسوب می‌شود.

این در حالیست که مجلس نمایندگان آمریکا که تحت تسلط جمهوریخواهان هم حزبی ترامپ قرار دارد و همچنین بسیاری از دموکرات های کنگره از ترس واکنش های شدید سیاسی، در اعلام حمایت از استیضاح رئیس جمهور کشورشان تردید کرده اند.

بر این اساس، استدلال شرمن از استیضاح ترامپ روی این ادعا که رئیس جمهور آمریکا مانع اجرای عدالت در رسیدگی به پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شده، متمرکز است.

«ال گرین» سناتور دموکرات ایالت تگزاس نیز از همراهان شرمن در تدوین این ماده قانونی است. شرمن با صدور بیانیه ای ضمن اعلام خرسندی از همراهی ال گرین با او، نوشت آنها تلاش خود را برای تحت فشار قرار دادن کمیته قضایی مجلس نمایندگان جهت برگزاری جلسات رسیدگی رسمی به موضوع ممانعت ترامپ از اجرای عدالت در پرونده مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغاز خواهند کرد.

در ادامه بیانیه شرمن آمده است: همزمان با ادامه تحقیقات پیرامون روابط احتمالی میان اعضای ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه، مدارک بیشتری در راستای تقویت ماده قانونی استیضاح ترامپ پدیدار شده‌ و مدارک لازم برای اقدامات بیشتر برای استیضاح ترامپ در دسترس است و امنیت ملی آمریکا ایجاب می کند که این اقدام صورت گیرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که اخبار جدید حاکی از ملاقات سال گذشته پسر ارشد ترامپ با یک وکیل روس با هدف دست یافتن به اطلاعات تخریبی مسکو علیه «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا است که این خبر قوی ترین مدرکی است که تاکنون درباره روابط اعضای ستاد انتخابات ترامپ با مسکو و دخالت روسیه در پیروزی ترامپ در انتخابات منتشر شده است.

انتهای پیام/
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: