پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۶
گیتی آنلاین - دادستان عمومی و انقلاب پارس‌آباد جزئیات قتل آتنا اصلانی، دختر ۷ ساله پارس‌آبادی را تشریح کرد.
به گزارش گیتی آنلاین از پارس‌آباد، سیدعبدالله طباطبایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در پارس‌آباد اظهار داشت: این پرونده یک پرونده معمولی نیست و اصطلاحا ابرپرونده نامیده می‌شود و ممکن است ابعاد وسیع‌تری از پرونده‌های دیگر را نیز در برگیرد.

وی تصریح کرد: سیاستی که دادسرا در ابتدا در زمینه این پرونده در  پیش گرفته بود، مقرر داشت تا زمانی که سرنخ‌های بیشتر و گسترده‌ای از پرونده حاصل نشده خبرهای آن را علنی نکند، چرا که شم قضایی ما را بر آن داشت که این پرونده ابعاد وسیع‌تری داشته و بر این باور بودیم که با یک قاتل سریالی در پرونده روبه‌رو هستیم که اقداماتش را با برنامه‌ریزی دقیق و به‌صورت حرفه ای تنظیم می‌کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب پارس‌آباد افزود: بنابراین با توجه به حساسیت‌ها و ابعاد وسیعی که پرونده داشت، این امکان را از ما ستاند و اخبار و گمانه‌زنی‌های گاه و بیگاه از سوی افراد مسئول و غیرمسئول و نیز ناشران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، کار را برای ما دشوار کرد.

طباطبایی با بیان اینکه عدم انتشار جزئیات کامل خبر و تعلل در اطلاع‌رسانی نه تنها از روی ضعف  و ناتوانی مراجع درگیر در این قضیه نبوده، بلکه به کشف ابعاد وسیع‌تری از این پرونده منجر شد گفت: از مردم و رسانه‌ها انتظار داریم بعد از این نیز با همکاری و مساعدت مراجع قضایی و انتظامی این فرصت را برای به نتیجه رساندن نقاط کور و مبهم سایر پرونده‌ها و حوادث مجهول یاری کنند.

وی با تاکید برای دوری از هرگونه اظهار نظرهای غیرمسئولانه و نابجا بیان کرد: شایعاتی که در زمینه جزئیات این حادثه در فضای مجازی و واقعی و محافل، نظیر سلاخی شدن جسد، مشکلات روانی قاتل، دست داشتن فرد خودکشی کننده در جریان این پرونده، دخل و تصرف مقتول در پرونده و سایر گمانه‌زنی‌ها دست به دست می‌شود، کاملا منافی با واقعیت است و با انتشاردهندگان این گونه شایعات و جوسازی‌ها برخورد قانونی خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب پارس‌آباد با بیان اینکه این پرونده قتل نیز به مانند سایر پرونده‌های قتل یک پرونده عادی است که هر روزه در نقاط مختلف کشور و دنیا اتفاق می افتد، افزود: آنچه که بیش از همه سبب حساسیت این پرونده می‌شود، سن و سال و جنسیت مقتول و عقبه گرم مردمی است.

وی گزارش کشف جنازه در پارکینگ منزل را توسط همسر و برادر متهم عنوان و اظهار کرد: بعد از اینکه همسر و برادر قاتل با یک شی مبهم و مشکوک در مغازه زیر آپارتمان که توسط متهم به عنوان پارکینگ خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، مواجه می‌شوند موضوع را به کلانتری گزارش کرده و سبب کشف جسد در داخل بشکه پلاستیکی می‌شوند.

طباطبایی با بیان اینکه جسد دختر بچه برای تشییع جنازه و انجام مراحل کفن و دفن امروز  به خانواده‌اش تحویل داده خواهد شد، اظهار کرد: متهم می‌تواند برابر حقوق شهروندی و  براساس ماده 302 آیین دادرسی کیفری برای خود وکیل اختیار کرده و در صورت عدم استطاعت مالی، مراجع قضایی موظف است برای وی وکیل معاضدتی تعیین کند.

دادستان عمومی و انقلاب پارس‌آباد تصریح کرد: به شدت و بدون فوت وقت روی پرونده آتنا و دنبال پرونده‌های مرتبط با این پرونده هستیم که در این زمینه سرنخ‌هایی به دست آمده و اقداماتی انجام شده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم 
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: