پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۸۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶
نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر:
گیتی آنلاین - نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر در خصوص برجام خاطرنشان کرد: من فکر نمی کنم که این مذاکرات آن نتیجه ای را که ملت ایران انتظار دارد را به همراه داشته باشد و همانطور که همگان دیدند طرفهای مذاکره به تعهداتشان پایبند نیستند. تنها حسن برجام این است که پشتوانه تجربی ملت ایران را افزایش می دهد و تقویت خواهد کرد.
به گزارش گیتی آنلاین به نقل از تیترآزاد، حجت الاسلام روح ا... رجنی نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان آزادشهر در گفتگویی که به مناسبت روز گفتگو و تعامل سازنده با دنیا با خبرنگار ما داشت اظهار کرد: تجربه ای که ملت ایران نسبت به مذاکرات هسته ای و اینگونه مذاکرات بدست آورده است، باعث عدم اعتماد و عدم خوش بینی به طرف های مذاکره کننده شده است.
حجت الاسلام رجنی ادامه داد: در مذاکرات هسته ای یک تجربه ای در اختیار ملت ما قرار گرفت که ظرفیت فکری مردم را بالا خواهد برد.
نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر افزود: برای مثال، تجربه مذاکرات سال ۸۲ و ۸۳ در زمینه غنی سازی اورانیوم که تعلیق غنی سازی را در مذاکرات با همین اروپاییها برای مدتی پذیرفتیم و ۲ سال عقب افتادیم اما آنها به تعهداتشان پایبند نبودند، با همه ی عقب افتادگی های ما در بحث هسته ای، این مذاکرات به نفع ما تمام شد، زیرا مسئولین و مردم فهمیدیم که با تعلیق غنی سازی ، امید همکاری از طرف غربیها مطلقا وجود ندارد .
وی در ادامه تصریح کرد: اگر آن روز ما آن تعلیق اختیاری را که البته بر ما تحمیل شده بود و قبول کردیم، قبول نمی کردیم، ممکن بود کسانی در داخل بگویند، اگر کمی شما عقب نشینی می کردید همه چیز درست می شد و پرونده هسته ای ایران به حالت عادی بر می گشت، فایده آن تعلیق این بود که مردم آگاه شدند و جلوی جو سازی عده ای گرفته شد.
حجت الاسلام رجنی افزود: مردم ما با بد عهدی اروپاییها متوجه شدند که با عقب نشینی یا تعلیق غنی سازی و با عقب افتادن کار با تعطیلی بسیاری از مراکز، مشکل ما حل نمی شود و طرف مقابل دنبال مطلب دیگری است. لذا بعد از آن شروع به غنی سازی کردیم و امروز وضعیت جمهوری اسلامی با سال ۸۲ زمین تا آسمان فرق کرده است، آن روز ما برای ۲ یا ۳ سانتریفیوژ چانه زنی می کردیم اما امروز هزاران سانتریفیوژ مشغول به کار داریم.
نماینده ولی فقیه در سپاه آزادشهر در خصوص برجام خاطرنشان کرد: من فکر نمی کنم که این مذاکرات ان نتیجه ای را که ملت ایران انتظار دارد را به همراه داشته باشد و همانطور که همگان دیدند طرفهای مذاکره به تعهداتشان پایبند نیستند. تنها حسن برجام این است که پشتوانه تجربی ملت ایران را افزایش می دهد و تقویت خواهد کرد.
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: