پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۸۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
به مناسبت هفته بهزیستی انجام شد ؛
گیتی آنلاین - به مناسبت هفته بهزیستی اردوی تفریحی با هدف بهبود روحیه و فراهم نمودن امکانات تفریحی برای معلولین و خانواده هایشان در رامیان برگزار شد .

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین از استان گلستان ؛ صبح امروز تعدادی از خانواده های مددجویان بهزیستی شهرستان آزادشهر به مناسبت هفته بهزیستی و در راستای غنی سازی اوقات فراغت و ایجاد نشاط اجتماعی به اردوی کشوری یک روزه در مجموعه تفریحی انجیر چشمه رامیان اعزام شدند.

محمد شایسته رئیس اداره بهزیستی شهرستان آزادشهر ضمن تبریک هفته بهزیستی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما اظهار داشت : از تاریخ 24 لغایت 30 تیرماه هفته بهزیستی که شعار امسال سازمان بهزیستی بهزیستی محور مسولیت و سلامت اجتماعی" نامیده شده است. به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی برنامه های متنوعی در سطح شهرستان در حال برگزاری است.

شایسته افزود :  3400 خانوار تحت پوشش بهزیستی آزادشهر می باشند که جمعیتی بالغ بر 12000 نفر را مشمول می شود که جامعه هدف بهزیستی 12 درصد جمعیت شهرستان را تشکیل می دهند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان آزادشهر بیان کرد : از جمله مهمترین وظیفه بهزیستی را توانمند سازی مددجویان و خانواده آنان در ابعاد اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی و  ... دانست. 

علیرضا جعفری وحید رییس انجمن معلولین جسمی-حرکتی ستاره تلاش آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : این انجمن یکی مراکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی بوده که در سال 1387 تاسیس شده و 1200 معلول در آن پرونده دارند که مستمری ماهیانه  264 مددجو در آن برقرار است .

وی یاد آور شد : کمک های غیر مستمر از قبیل وام ازدواج ، وام اشتغال ، کمک بلاعوض ، کمک هزینه دانشجویی و دانش آموزی و کمک هزینه درمان از دیگر خدمات این انجمن به معلولین و مددجویان بهزیستی است .

جعفری وحید افزود : این اردو به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی و با هدف بهبود روحیه و فراهم نمودن امکانات تفریحی برای معلولین و خانوادهایشان برگزار شد و 30 نفر در آن شرکت کردند . 

احمد امانی یکی از مددجویان بهزیستی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : متاسفانه برخی افراد با نگرش منفی به مددجویان و خانواده های آن ها می نگرند که ناشی از فرهنگ ضعیف است که در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

طیبه رجنی یکی از مددجویان روشن دل و مستعد بهزیستی شهرستان آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت : دارای مدرک تحصیلی کارشناسی علوم اجتماعی پژوهشگری بوده و در حال حاضر مشغول تابلو فرش بافی است.

وی در ادامه افزود : در کنار مشاغل خانگی ، مشغول فعالیت قرآنی بوده و در این زمینه چندین بار در مسابقات استانی و حتی کشوری نیز شرکت کرده است .

این مددجوی بهزیستی گفت : از 5 سال قبل مشغول تابلو فرش بافی است و با مشکل بیمه و فروش محصولات تولیدی روبروست .

حسین غفاری یکی دیگر از مددجویان بهزیستی آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد : برخی معابر وادارات شهرستان فاقد رمپ بوده که تردد معلولین در این اماکن امکان پذیر نبوده و به دشواری صورت می گیرد .

لازم به ذکر است شهرستان آزادشهر با افزون بر 90 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

*** 

خبرنگار : رحمت گلستانی 

انتهای پیام/*


نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: