پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
گیتی آنلاین - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد از خرید هزار و 200 تن گندم و 170 تن جو مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید در این شهرستان خبر داد.به گزارش گیتی آنلاین - محمدرضا میرزایی  گفت : تاکنون هزار و 200  تن گندم و 170 تن جو مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید در اشتهارد خریداری شده است .
میرزایی افزود:  جو تولیدی منطقه که بیش از 1000 تن بوده بیشتر به مصرف دامداری‌های این شهرستان اختصاص داده شده است . 
وی بیان داشت : حدود 800 هکتار از اراضی شهرستان تحت پوشش آبیاری تحت فشار است و در حال حاضر هزار و 300 هکتار از اراضی آبی شهرستان نیز آماده اجرای این طرح به صورت بارانی و قطره‌ای است که در صورت انجام این پروژه‌ها راندمان آبیاری از 35 تا 40 درصد به بیش از 80 در صد افزایش پیدا خواهد کرد . 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد اظهار داشت : با توجه به کمبود آب ، کشت ارقام مقاوم و استفاده از آبیاری تیپ در شهرستان دنبال می‌شود و در حال حاضر 550 هکتار از اراضی کشاورزی به  باغات پسته ، گردو و بادام و سایر میوه‌ها اختصاص دارد.
میرزایی ادامه داد:  یکی دیگر از روش‌هایی که در شهرستان در حال پیگیری بوده کشت نشایی است که با انجام این روش دو نوبت آبیاری صرفه جویی می‌شود . 
وی تصریح کرد : چهار واحد فعال پنبه پاک کنی در اشتهارد وجود دارد که ضمن استفاده از تولیدات شهرستان ، تولیدات سایر استان ها نیز  در این واحدها خریداری و فرآوری می‌گردد که با توجه به ظرفیت موجود واحدهای فعال در صورت تامین آب مورد نیاز جهت کشت پنبه ، این محصول می‌تواند صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد : همچنین 850 واحد کوچک دامداری روستایی در شهرستان فعال بوده و علاوه بر این حدود 86 واحد مرغداری تخم‌گذار و گوشتی در این شهرستان در حال فعالیت و تولید میباشند.


 
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: