پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۸۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳
گیتی آنلاین - پایگاه اینترنتی ویکی پدیا گلزنان برتر فوتبال تاریخ هر کشور را به روز رسانی کرد که سه فوق ستاره جهان فوتبال همچنان در حال تعقیب اسطوره کشورمان هستند.
به گزارش گیتی آنلاین، پایگاه اینترنتی ویکی پدیا گلزنان برتر تاریخ فوتبال هر کشور را به تفکیک بروز رسانی کرد ودر این آمار همچنان رکورد علی دایی با 109 گل به عنوان برترین گلزن تاریخ فوتبال جهان نیز حفظ شده است.

براساس این گزارش کریس رونالدو پرتغالی، لیونل مسی آرژانتینی و وین رونی انگلیسی از دیدگاه کارشناسان فوتبال جهان به عنوان مهم ترین تعقیب کنندگان علی دایی محسوب می شوند.

علی دایی با 109 گل از ایران ضمن رکورد برترین گلزن فوتبال ایران، برترین گلزن فوتبال جهان نیز است. همچنین در رتبه دوم فرانس پوشکاش از مجارستان با 84 گل در 85 بازی قرار دارد.

در رتبه سوم کاماموتو ژاپنی با 80 گل قرار دارد و رتبه چهارم به گودفری چاتالو از زامبیا  با 79 گل قرار دارد.همچنین حسین سعید عراقی با 78 گل در رتبه پنجم قرار دارد.

پله، اسطوره تاریخ فوتبال جهان و برزیل با 77 گل در رتبه ششم قرار دارد. بشار عبدلله از کویت با 75 گل در رتبه هفتم قرار دارد.کریس رونالدو از پرتغال به عنوان مهم ترین تعقیب کننده علی دایی با 75 گل هفتم است.

گزارش ویکی پدیا حاکیست میروسلاو کلوزه به عنوان برترین گلزن تاریخ فوتبال آلمان در رتبه نهم این فهرست قرار دارد.همچنین لیونل مسی با 58 گل از تیم ملی فوتبال آرژانتین در رتبه نوزدهم قرار دارد ودومین تعقیب کننده مهم اسطوره فوتبال کشورمان محسوب می شود.

سونیل چتری از هند با 54 گل در رتبه بیست وهشتم قرار دارد وسومین تعقیب کننده مهم علی دایی محسوب می شود.

همچنین در رتبه چهارم تعقیب کنندگان علی دایی، وین رونی که در فهرست برترین گلزنان تاریخ فوتبال جهان بیست ونهم است و53 گل ملی در کارنامه دارد قرار دارد.

انتهای پیام/
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان 
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: