پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      
کد خبر: ۸۷۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲
گیتی آنلاین - رژیم اشغالگر اسرائیل سفارت و کنسولگری خود در آنکارا و استانبول ترکیه را از بیم حملات و اعتراضات مسلمانان این کشور تعطیل کرد.
به گزارش گیتی آنلاین، علت این اقدام دلایل امنیتی عنوان شده است.چند روز پیش معترضان به سیاست ها و اقدامات خشونت بار رژیم صهیونیستی در مقابل کنسولگری این رژیم در استانبول و نیز منزل سفیر اسرائیل در آنکارا تجمع کرده و اقدامات صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی و به خصوص مسجد الاقصی را محکوم کردند.
حدود یک ماه پیش نیز تعدادی از معترضان در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در آنکارا با برافراشتن پارچه نوشته هایی و با یادآوری 'روز نکبت'، از مظلومیت ملت فلسطین اعلام حمایت کردند.
روابط ترکیه با رژیم صهیونیستی پس از هفت سال قطعی به علت حمله نظامیان اسرائیل به کشتی مرمره، زمستان گذشته از سر گرفته شد و سفرای دو طرف فعالیت خود را آغاز کردند.
نظامیان رژیم صهیونیستی در 31 ماه می 2010 میلادی، با یورش به کاروان کشتی هایی که با سازمان دهی چند نهاد مدنی ترکیه و بین المللی می خواستند حصر غزه را شکسته و کمک های انسانی به مردم غزه برسانند، 10 تن از شهروندان این کشور در کشتی مرمره را به قتل رساندند.
با این اقدام وحشیانه، روابط دو طرف به شدت ملتهب شد و مناسبات دیپلماتیک به پائین ترین سطح رسید.
در خرداد ماه گذشته پس از یک دوره سه ساله مذاکرات آشکار و پنهان، دو طرف موافقت نامه ای را برای عادی سازی روابط امضا کردند که از شهریور ماه سال گذشته اجرا و در اواخر سال گذشته میلادی نیز با مبادله سفیر، این روند تکمیل شد.

انتهای پیام /*
منبع : ایرنا 
نویسنده:رحمت گلستانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: