پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۹۱۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰
گیتی آنلاین-مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان گفت: برای نخستین بار در کشور کفش سفید ویژه نابینایان توسط یکی از دانش آموزان مبتکر این شهرستان ساخته شد.
احمد رحمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این دانش آموز بوکانی با ساخت و تولید کفش سفید مخصوص نابینایان توانست با درخشش در جشنواره استانی به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی راه پیدا کند.
وی افزود: این دانش آموز که ایمان زمزم نام دارد و در دبیرستان پسرانه انقلاب این شهرستان مشغول به تحصیل است و با ساختن کفش سفید هوشمند برای نابینایان و روشن دلان با کسب بیشترین امتیاز توانست مقام نخست را در رقابت های استانی کسب کرده و به مرحله کشوری این مسابقات راه پیدا کند.
رحمانی ادامه داد: این کفش برای نابینایان ساخته شده و قرار است جایگزین عصای سفید شده و یا همراه آن استفاده شود.
وی در خصوص ویژگی های این کفش اظهار کرد: درون این کفش ها سنسورهای حساسی تعبیه شده که هنگام نزدیک شدن به موانع باعث لرزش کفش شده و نابینا را از وجود موانع مطلع می کند.
مدیر آموزش و پرورش بوکان افزود: این ایده خلاقانه و نو در بین 53 اثر معرفی شده به حوزه شهرستانی توانست به مسابقات استانی راه پیدا کند که در بین آثار راه یافته به مرحله استانی نیز از بین 48 اثر توانست مدال طلا را به خود اختصاص دهد.
وی گفت: این کفش ویژه در حال گذراندن مراحل قانونی جهت ثبت در سازمان ثبت مالکیت معنوی کشور است.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام نتایج داوری مرحله استانی جشنواره جابربن حیان، دانش آموزان بوکانی حایز هشت رتبه برتر، 13 رتبه خیلی خوب و 9 رتبه خوب شدند.
در مرحله استانی این جشنواره که در مجموعه ورزشی شهید رجایی ارومیه برگزار شد، دانش‌آموزان شهرستان بوکان در رشته‌های پنج‌گانه تحقیق، مدل، نمایش، آزمایش و طراحی و ساخت شرکت کرده بودند.
شهرستان بوکان با 43 هزار دانش آموز در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد. 
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: