پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۹۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۵
گیتی آنلاین-تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار انتخابی قهرمانی جهان مقابل تیم ملی کره‌جنوبی به پیروزی رسید.

روز دوم رقابت‌های والیبال قهرمانی انتخابی جهان به میزبانی اردبیل برگزار شد و تیم ملی کشورمان در اولین دیدار خود به مصاف تیم کره جنوبی رفت.

شاگردان ایگور کولاکوویچ در حضور تماشاگران پرشور اردبیلی موفق شدند با حساب 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر10، 27 بر 25 و 25 بر 18 تیم کره جنوبی را شکست دهند و اولین بازی خود را با برد پشت سر بگذارند.

ست اول این مسابقه کاملاً یک طرفه بود و شاگردان ایگور کولاکوویچ توانستند به سرعت و با نتیجه 25 بر 10 کره جنوبی همیشه مدعی را شکست دهند. تیم حریف تا حدود زیادی تحت تاثیر شرایط سالن مسابقه و البته درخشش ستاره‌های ایران قرار گرفته بود و حرف چندانی برای گفتن نداشت.

در ست دوم کار کمی برای ایران سخت شد؛ بازی تا امتیاز 12 مساوی پیش رفت، اما پس از آن بلندقامتان ایران اختلاف را زیاد کردند و توانستند در امتیاز 16 بر 13 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم بروند. اواخر ست دوم کره ای ها بسیار پرتلاش ظاهر شدند و کار را برای شاگردان کولاکوویچ سخت کردند. ست دوم هم در نهایت با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

برتری ایران در ست سوم هم ادامه داشت. از همان ابتدا ستاره‌های ایران توانستند اختلاف مطمئنی با حریف قدرتمند خود ایجاد کنند. نتیجه بازی 14 بر 10 به سود ایران شد که این اختلاف امتیاز حاصل بازی هماهنگ ایران و البته اشتباهات کره‌ای‌ها بود. سرمربی کره تغییرات زیادی در ترکیب تیمش ایجاد کرد تا شاید اختلاف را کمتر کند، اما تعویض‌های وی هم بی فایده بود ست سوم را هم ایران به نتیجه 25 بر 18 به سود خود تمام کرد تا این بازی در مجموع 3 بر صفر به سود ایران خاتمه پیدا کند.

رقابت‌های انتخابی مسابقات قهرمانی 2018 جهان از 19 تا 23 در سالن حسین رضازاده اردبیل برگزار می شود.

تیم‌های ایران، کره جنوبی، چین، قطر و قزاقستان در این رقابت‌ها به مصاف هم می‌روند و در نهایت دو تیم برتر راهی رقابت‌های قهرمانی جهان که سال آینده به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود، راه پیدا خواهد کرد.

 منبع: فارس

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: