پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۹۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
گیتی آنلاین-براساس نتایج اخیر، می توان از رگه های نازک طلا برای مقابله با سرطان استفاده کرد.

گروهی از محققان اخیرا مطالعه ای را انجام داده اند که نشان می دهد فلزات گرانبها اثربخشی داروهای مورداستفاده برای درمان سلول های سرطانی ریه را افزایش داده است. قطعات کوچک موسوم به نانوذرات طلا، توسط تیم تحقیقاتی در یک دستگاه شیمیایی قرار گرفتند.

در حالی که هنوز این روش بر روی انسان آزمایش نشده است، امید است که چنین دستگاهی بتواند یک روز برای کاهش عوارض جانبی درمان های فعلی شیمی درمانی با هدف قرار دادن دقیق سلول های بیمار بدون آسیب رساندن به بافت سالم استفاده شود.

طلا یک عنصر شیمیایی ایمن است و توانایی تسریع یا کاتالیز واکنش های شیمیایی را دارد. دانشمندان خواص فلزی ای را کشف کرده اند که به این توانایی های کاتالیزوری اجازه می دهد بدون هیچ گونه عوارض جانبی در موجودات زنده ایجاد شوند.

محققان این دستگاه را در مغز زبرافیش (گورخرماهی) تعبیه کردند و شاهد کارآمدی آن بودند، از اینرو می توان دریافت که این وسیله در موجودات زنده قابل استفاده است.

دکتر آسیر اونسیتی بروستا، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ادینبرگ بریتانیا، در این مورد می گوید: «ما خواص جدید طلا را که قبلا ناشناخته بود کشف کردیم و یافته های ما نشان می دهد که می توان از این فلز برای انتشار ایمن داروها در داخل تومورها استفاده کرد.»

وی در ادامه می افزاید: «قبل از ما هم این کار بر روی بیماران انجام شده بود اما این مطالعه یک قدم رو به جلو است. ما امیدواریم که یک دستگاه مشابه در انسان ها بتواند یک روز توسط جراحان تعبیه شود تا شیمی درمانی را به طور مستقیم در تومورها فعال کند و اثرات مضر را برای اعضای سالم کاهش دهد.»

 منبع: مهر

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: