پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
در نشست خبری استاندار البرز با اصحاب رسانه مطرح شد؛
گیتی آنلاین - نشست خبری استاندار البرز با اصحاب رسانه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شده و در این نشست ضمن تقدیر از خبرنگاران، به تشریح عملکرد دولت یازدهم در استان البرز پرداخته شد.به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین - استاندار البرز در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت «روز خبرنگار»، با اشاره به رسالت حرفه ای رسانه ها و لزوم بینش عمیق اصحاب رسانه، گفت: امیدوارم خبرنگاران قدردان این رسالت باشند و با انعکاس صادقانه اخبار و بروزرسانی اطلاعات و تحلیل عملکردها در برنامه ریزی و تلاش برای آینده بهتر کمک کنند.
طهائی به مقایسه شرایط کشور قبل و بعد از دولت یازدهم پرداخت و افزود: تلاش دولت، موجب تحولات مطلوب کنونی شده است. در سال ۹۲ با تحویل دولت، منابع درآمدی کاهش یافته و با تنگ تر شدن عرصه تحریم ها، دیوار حصر اقتصادی تنگ تر شده بود و واحدهای تولیدی به پایین ترین حد ظرفیت رسیده بودند. البته تحریم ها مانع رشد ما نشد و دولت قدرتمند به سوی پیشرفت حرکت کرد.
استاندار البرز پویایی مردم در برابر حصر اقتصادی و برخورد با دشمنان را نعمتی برای جامعه دانست و افزود: با آغاز بکار دولت تدبیر و امید، دیوارهای حصر اقتصادی فرو ریخت و در استان البرز تلاش کردیم در حوزه اقتصادی رکود را برداشته و واحدهای تولیدی را چراغ روشن نگاه داریم و واحدهای تعطیل شده را به چرخه تولید بازگردانیم.
وی طرح بزرگ ملی راه اندازی کارخانه تولید قند مایع از ذرت را از دستاوردهای اقتصادی تولیدکنندگان البرزی دانست و گفت: البرز با وجود وسعت محدود در فناوری کشاورزی، دستاوردهای شاخصی در کشور دارد. استان جوان ما در تولید تخم مرغ طی سال ۹۵ در رتبه دوم کشور، با ۱۱ درصد تولید، رتبه ۵ در گاوهای اصلاح نژاد شده، رتبه ۱ کشوری گل لاله و و ثبت جهانی لاله سفید البرز و رتبه ۱۲ محصولات باغی و بسیاری از افتخارات دیگر را کسب کرد.
استاندار البرز، با اشاره به رشد 95 درصدی فعالیت های دانش بنیان در البرز و کسب رتبه سوم در کشور در این حوزه گفت: موفقیت های البرز در تحقق دولت الکترونیک با رشد 91 درصدی خدمات دولت الکترونیک باعث افتخار استان است، همچنین در حوزه خدمات اینترنتی نیز از رشد 75 درصدی پهنای باند برخوردار شده ایم و با افزایش ظرفیت پهنای باند از 6 گیگابیت به 64 گیگابیت، 210 روستای استان البرز از اینترنت پر سرعت برخوردار شده اند.
طهائی در ادامه با اشاره به 275 مصوبه در 41 جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، گفت: تمامی تصمیمات این ستاد برای رونق اقتصاد و ایجاد شغل صورت گرفته بنحوی که 2/2 درصد اشتغال استان البرز در بخش کشاورزی، 1/41 درصد اشتغال در بخش صنعت و باقی در حوزه خدمات است‌. همچنین  طی سال ۹۲ بالغ‌ بر ۱۴ هزار و ۹۶۹ نفر بیمه بیکاری می‌گرفتند که اکنون این رقم به ۱۱ هزار و ۸۷۰ نفر رسیده است.
وی با اشاره به مطالعات جامع در خصوص مسافربری کردن فرودگاه پیام، اتصال ریل راه‌آهن به فرودگاه را ازجمله این اقدامات دانست و گفت: چشم انداز اشتغال استان درآینده در حوزه خدمات و گردشگری ترسیم شده است چرا که سقف نیاز در سایر بخش ها به اتمام رسیده و در دو حوزه مذکور بیش از پیش باید برای ایجاد شغل تلاش کرد.
طهائی استان البرز را جزو کریدور علم و فناوری کشور دانست و گفت: در رابطه با توسعه راه ها و کاهش بار ترافیک استان، تکمیل مسیر ادامه شهید همت و در امتداد آن پروژه شهدای البرز،احداث کنار گذر شمالی استان، از جمله اقداماتی است که بخشی از آن اجرایی شده است و در کنار آن، تکمیل بزرگراه تهران - شمال از پروژه های مهم شهری است. 
استاندار البرز در ادامه اخذ مصوبه نگهداری مسیر شمشک -دیزین رفع نقاط حادثه خیز و بهبود عبور و مرور در مسیر را از نکات دیگری دانست که در دولت یازدهم پیگیری شده است و افزود: پیگیری احداث باغ موزه دفاع مقدس استان، مکاتبه به محضر مقام معظم رهبری جهت احیاء باغ سیب مهرشهر کرج، پیگیری راه اندازی ایستگاه متروی گرمدره، اخذ مصوبه راه اندازی خط BRT و توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک نیز از جمله برنامه های انجام شده 4 ساله دولت در استان البرز اعلام کرد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: