پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۹۴۳۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۲
گیتی آنلاین-نمایندگان اوزان ۷۱ و ۸۵ کیلوگرم کشورمان با پیروزی مقابل حریفانشان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان به مرحله یک چهارم نهایی رسیدند.

مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، از ظهر امروز (به وقت ایران) در شهر پاریس فرانسه آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در 4 وزن اول به مصاف حریفان خود رفته‌اند.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

* انتقام گرایی از برنده نوروزی

در وزن 71 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف شماگی بولکوادزه، دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان رفت که با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید. این حریف گرجستانی در المپیک 2016 ریو موفق به شکست امید نوروزی در وزن 66 کیلوگرم شده بود. وی در دور سوم نیز با ارائه یکی کشتی زیبا و برتر با نتیجه قاطعانه ۷ بر یک اِوریک نیکوغوسیان از فرانسه را شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با فرانک استابلر قهرمان 2015 جهان در وزن 66 کیلوگرم از آلمان کشتی خواهد گرفت.

در این وزن 37 کشتی‌گیر حضور دارند و با توجه به سیستم رنکینگ بالینت کورپاسی، قهرمان جهان و نفر اول رنکینگ از مجارستان در بالای جدول استراحت می‌کند و در پائین جدول نیز پاول لیاح، نفر چهارم سیستم رنکینگ با توجه به نبود کشتی‌گیران رتبه 2 و 3 با قرعه استراحت روبرو است.

در گروه گرایی رسول چونایف، دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از آذربایجان، فرانک استابلر، قهرمان جهان از آلمان، زکریاس تالروس، دارنده مدال برنز جهان از سوئد و پاول لیاح از بلاروس حضور دارند.

* شکست عبدولی با نمایشی دور از انتظار

در وزن 75 کیلوگرم که 34 نفر به روی باسکول رفته‌اند، سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ارائه یک کشتی ضعیف و پرانتقاد با نتیجه 2 بر یک مغلوب ویکتور نمس، نایب قهرمان اروپا از صربستان شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس کسب مدال برنز در گروه شانس مجدد را داشته باشد.

عبدولی پس از عدم حضور در مسابقات انتخابی در تصمیمی پُر حرف و حدیث و بعد از عدم حضور پیام بویری، نفر اول انتخابی تیم ملی، مقابل او، برای حضور در مسابقات جهانی انتخاب شده بود.

* تداوم پیروزی‌های نوری در نخستین میدان جهانی

در وزن 85 کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 5 برابر ایویداس استانکوویچ از لیتوانی به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه 3 بر یک از سد اریک آپس، نفر پنجم اروپا از استونی گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

نوری در این مرحله به مصاف ویکتور لورینچ، دارنده مدال برنز 2014 جهان، قهرمان 2017 اروپا و نفر پنجم المپیک ریو از مجارستان خواهد رفت.

در این وزن 34 نفر شرکت کرده‌اند که بایراکوف از بلغارستان در پائین جدول با توجه به سیستم رنکینگ با قرعه استراحت روبروست.

* شکست صالحی‌زاده مقابل قهرمان المپیک

در وزن 98 کیلوگرم سیدمصطفی صالحی‌زاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر یک مغلوب آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان شد. وی برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

در این وزن 33 نفر حضور دارند و در گروه صالحی‌زاده رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی و آسیا از ازبکستان، حضور دارد.

آلکسانیان و بالاژ کیس با توجه به سیستم رنکینگ در بالا و پائین جدول حضور دارند.

 منبع: فارس

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: