پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۹۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۴
گیتی آنلاین- روزنامه سعودی فرامنطقه ای الحیات چاپ لندن برای اولین بار اعتراف کرده و جنایات گروه تروریستی داعش را نشات گرفته از اندیشه های تکفیری ابن تیمیه دانست که استاد همه مفتی های سعودی به شمار می رود و کتاب هایش در میان طلاب علوم دینی عربستان تدریس می شود.
این اعتراف به دنبال آن انجام گرفت که دو برادر سعودی دو قلو وابسته به گروه تروریستی تکفیری داعش در ساعت های اولیه بامداد روز جمعه گذشته در یک جنایت تروریستی وحشتناک در شهرک الحمراء واقع در ریاض پایتخت عربستان مادر پیر خود را سربریدند و پیش از آنکه موفق شوند سر پدر و برادر کوچکتر خود را ببرند توسط نیروهای امنیتی عربستان بازداشت شدند.
این دو برادر سعودی پس از زدن چند ضربه چاقو به مادر خود سر او را بریدند. پدر پیر و بردار کوچک این دو داعشی هم به شدت زخمی شدند و برای درمان در بیمارستان بستری شدند.
به نوشته الحیات، ابن تیمیه کشتن پدر و مادر کافر توسط فرزند را جایز می داند و این دو برادر دوقلو در واقع بر اساس چنین فتوای جنایتکارانه ای دست به چنین جنایتی زدند. ابن تیمیه و گروه تروریستی داعش با استناد به اندیشه های وی نه تنها کشتن پدر و مادر را جایز می دانند بلکه آن را نشانه بالاترین درجه وفاداری و اخلاص می دانند.
الحیات تاکید کرد: باید در اندیشه های فقهی ابن تیمیه تجدیدنظر کرد و با آنها بر اساس شرایط روز برخورد کرد زیرا در غیر این صورت تروریسم پایان نخواهد یافت.
در واقع می توان ابن تیمیه و محمد عبدالوهاب را پایه گذار اندیشه های تکفیری تروریستی به شمار آورد.
منبع:ایرنا
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: