پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۹۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
گیتی آنلاین-دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان از آغاز ثبت‌نام این آزمون از فردا، 14 شهریور ماه خبر داد و گفت:‌ در این آزمون 5 هزار نفر از منتخبین به سه هزار و 125 شرکت دانش‌بنیان و بیش از 16 هزار شرکت خصوصی صنعتی معرفی می‌شوند.

محمدحسین قمری در نشست خبری امروز با اشاره به برگزاری نخستین آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان افزود: با همکاری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان صدا و سیما به منظور تامین سرمایه انسانی شرکت‌های خصوصی و دانش بنیان و انتخاب افراد شایسته اقدام به برگزاری این آزمون شده است.

وی هدف برگزاری این آزمون را کاهش نرخ بیکاری و افزایش کیفیت تولید شرکت‌های دانش بنیان ذکر کرد و یادآور شد: بر اساس برنامه زمان‌بندی شده متقاضیان از فردا، 14 شهرویور ماه با مراجعه به سایت این آزمون نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. مهلت ثبت نام این آزمون تا 28 شهریور ماه جاری تعیین شده است.

قمری با بیان اینکه این آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود، اظهار کرد: مرحله اول این آزمون به صورت نیمه‌متمرکز و به صورت اینترنتی در مهر و آبان ماه امسال برگزار خواهد شد و پس از اعلام نتایج مرحله اول آزمون مرحله دوم به صورت مصاحبه حضوری در دی ماه برگزار می‌شود.

به گفته دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی در مرحله دوم علاوه بر راستی‌آزمایی سوالات تستی مرحله اول از داوطلبان ‌آزمون مهارت‌سنجی گرفته خواهد شد.

قمری با اشاره به جزئیات برنامه‌ریزی این آزمون خاطرنشان کرد: مشاغل مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان و خصوصی بر اساس حوزه شغلی به هشت بخش مستقل تقسیم شده است که شامل اجرایی و فنی،  بهداشت، درمان و مراقبت، خدمات رفاهی و آموزشی، طراحی رسانه‌ای بازاریابی و فروش، فناوری اطلاعات، کارشناسی و مهندسی، مالی حقوقی و ادرای و مدیریتی می‌شود.

قمری اضافه کرد:‌ آزمون شامل ارزیابی 266 عنوان شغلی است که از بررسی 15 هزار عنوان شغل به دست آمده و در پایان آزمون حداقل 5 هزار نفر در این مشاغل مشغول به فعالیت می‌شوند.

دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان اعتقاد به دین اسلام، التزام به قانون اساسی، داشتن تابعیت ایران، عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی، برخورداری از توانایی جسمی و توانایی لازم متناسب با شغل انتخابی و داشتن حداقل 18سال سن را از جمله شرایط شرکت داوطلبان در این آزمون نام برد.

قمری یکی از مهمترین مزیت‌های این آزمون‌ را برابری فرصت استخدام در میان تمام شرکت‌کنندگان ذکر کرد و گفت: بر خلاف روند ناصحیح استخدام در برخی از دستگاه‌های دولتی هر فرد با هر مدرک دانشگاهی و مهارت مرتبط با شغل درخواستی در صورت اثبات توانایی شخصیتی مهارت و تجربه خود می‌تواند در یک شرکت خصوصی به طرق مختلف استخدام شود که این نکته مانع دلسردی متقاضیان کار از اشتغال نمی‌شود.

وی تمرکز در مهارت را از دیگر مزیت‌های این آزمون ذکر کرد و ادامه داد: متقاضیان شرکت در این آزمون از طریق تست‌های بومی‌سازی شخصیتی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا مشخص شود برای کسب چه مشاغلی مناسبت‌تر هستند. نتایج این تست به تمامی شرکت‌کنندگان اعلام خواهد شد.

به گفته وی، شرکت‌کنندگان علاوه بر معرفی به سه هزار و 125 شرکت دانش‌بنیان به بیش از 16 هزار شرکت خصوصی عضو شهرک‌های صنعتی کشور و همچنین به دیگر شرکت‌های خصوصی بزرگ معرفی خواهند شد.

دبیر شورای سیاست‌گذاری این آزمون با اشاره به نوع سوالات و منابع این آزمون گفت: در این آزمون سوالاتی در خصوص رفتار عمومی (شخصیت‌شناسی)، رفتار تخصصی (هوش و فهم اجتماعی)، دانش عمومی و خصوصی متناسب با هر شغل ارائه می‌شود و منابع آن نیز دفترچه‌های کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، آزمون‌های استخدامی سازمان‌ها و نمایندگان صنایع و شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان است.

 منبع: ایسنا

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: