پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۹۷۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶
اندیشکده مطالعاتی تحریریه نوشت؛
گیتی آنلاین - استخدام گسترده در سطوح کارشناسی و مدیریتی در ماه های قبل و بعد از انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری شائبه های زیادی را ایجاد کرده است.
به گزارش اندیشکده مطالعاتی تحریریه، دولت در اقدامی سوال برانگیز که نیاز به ارائه جزئیات کافی و روشنگری دارد در سال متتهی به انتخابات دولت دوازدهم؛ 35 هزار نفر را برای کار در بخش دولتی استخدام کرده و این رقم غیر از مجوز دولت برای استخدام دو هزار نیروی جوان به عنوان مشاورین مدیران عالی کشور است.

این استخدام های با سرعت بالا در حالی انجام می شود که دولت حسن روحانی همواره مخالف استخدام در بخش دولتی بوده و معتقد بوده است که بخش دولتی در ایران بزرگ است و باید کوچک شود.

استخدام های هزاران نفری در ماه های انتخاباتی آیا به معنی پرداخت هزینه کار در ستاد انتخاباتی دولت مستقر با پول بیت المال نیست و نشان نمی دهد که دولت فعلی همواره با این نگاه استخدام ها در بخش دولتی را در 30 سال دوره مدیریتی اعمال می کرده است؟ و ایا به همین دلیل است که بخش دولتی ایران فاقد تحرک جدی است. زیرا کادرهای کارشناسی ان به طور سیاسی و به طور کارشناسی بسته شده است.

شفاف سازی و روشنگری جدی دولت برای پاسخ به سوال های افکار عمومی در این باره ضروری است و در صورت عدم شفاف سازی به موقع سرمایه اجتماعی آسیب جدی دیده و جوانان نخبه کشور راهی برای خدمت نخواهند یافت و چه بسا بسیاری از آنها ناگزیر شوند در ساختار حزبی کشور برای ورود به خدمت در بخش دولتی مستحیل شوند.

به نظر می رسد که ورود مجلس به ماجرا بتواند جنبه های مبهم این اتفاق را روشن کرده و از بین رفتن حقوق جوانان و نخبگان کشور جلوگیری کند.
منبع : تحریه
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: