پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۹۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
مصاحبه از حمداله عمادی حیدری
گیتی آنلاین - «کائوری ایچو» بانوی ژاپنی و یکی از نوابع کشتی زنان جهان روز دوشنبه گفت: مسابقات کشتی ایران را دنبال می کنم و عاشق کشتی ایران هستم.

این اسطوره کشتی جهان که به دعوت فدراسیون کشتی ایران برای آموزش کشتی کلاسیک به مربیان زن ایرانی به تهران سفر کرده است، در عین حال با تمجید از قدرت فنی کشتی گیران مرد ایرانی گفت: ایران را با رشته کشتی می شناسم.

فدراسیون کشتی پس از تصویب کشتی کلاسیک زنان با پوشش اسلامی در اتحادیه جهانی از کائوری ایچو دارنده چهار مدال طلای بازی های المپیک و 10 مدال طلای قهرمانی کشتی زنان جهان دعوت کرد تا به این بیاید و فنون کشتی را به مربیان ایرانی آموزش دهد.

کائوری ایچو از چهار سالگی و با هدایت خواهر و برادر بزرگترش کشتی را آموخته تا امروز با کسب چهار مدال طلای المپیک از سال های 2004 تا 2016 پر افتخارترین کشتی گیر در میان زنان و مردان جهان است. او وقتی وارد ساختمان فدراسیون کشتی می شود، با علاقه به تصاویر قهرمانان کشتی ایران به ویژه حمید سوریان نگاه می کند.

وی متولد ژوئن 1984 است و سال ها عنوان قهرمان کشتی آزاد جهان را در اختیار دارد، ایچو از سال 2003 تا 2016 میلادی در هیچ رویدادی شکست نخورده است. کائوری در اکتبر سال 2016 و پس از مسابقات المپیک ریو، از سوی شینزو آبه نخست وزیر ژاپن بالاترین نشان لیاقت این کشور را دریافت کرد.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص ارزیابی اش از کشتی ایران گفت: ایران را با کشتی اش می شناسم و عاشق این رشته هستم. معتقدم تیم ملی کشتی مردان ایران تکنیک بالایی دارد. اما این وضعیت در مورد زنان به گونه ای دیگر است اگر چه تلاش زیادی می کنند اما متاسفانه از نظر قدرت بدنی ضعیف هستند و باید این نقص با تلاش بسیار زیاد و پشتکار برطرف شود زیرا قدرت بدنی در کشتی از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گفته کائوری، اگر چه ارتقا سطح تکنیک کشتی گیران اهمیت زیادی دارد، اما استقامت و قدرت بدنی مقوله ای مهم تر و ضروری تر در کشتی است.

این نابغه کشتی جهان گفت: شناخت من از کشتی زنان ایران محدود به حضور در کلاس های آموزش کشتی کلاسیک است.

وی به ویژگی های آموزش کشتی در ژاپن اشاره کرد و گفت: در کشور من آموزش کشتی از سنین 7 تا 10 سالگی آغاز می شود و روی بدنسازی تاکید زیادی می شود. این رشته در مدارس کاملا اختصاصی آموزش داده می شود و کشتی گیران نخبه توسط برترین مربیان این رشته شناسایی و به آکادمی کشتی معرفی می شوند تا روند آماده سازی کشتی گیران تداوم یابد.

ایچو گفت: در ژاپن از سال گذشته و پس از المپیک ریو کار آماده سازی تیم کشتی زنان برای کسب قهرمانی در المپیک 2020 آغاز شد و در این خصوص یک سیستم کاملا تعریف شده و اصولی وجود دارد و در نهایت کشتی گیران این رشته در دانشگاه ها فعالیت های خود را ادامه می دهند.

وی افزود: در ژاپن دولت نقشی در حمایت های مالی از ورزشکاران ندارد. خود من به عنوان عضو باشگاه از آنان حقوق می گیرم و قهرمانان بر اساس شهرتی که دارند مورد حمایت بخش خصوصی قرار می گیرند.

نخستین دوره کلاس مربیگری کشتی کلاسیک بانوان با حضور کائوری ایچو از 15 تا 23 شهریور ماه در خانه شماره دو کشتی در حال برگزاری است. وی در مدت حضور در تهران سه دوره کلاس مربیگری با حضور 23 مربی برگزار می کند.

فدراسیون کشتی با هدف آشنایی علاقمندان به مربیگری این رشته نخستین مرحله آموزشی را اردیبهشت ماه سال جاری با حضور گانا واسلین کو اوکراینی به مدت دو ماه برگزار کرد و حدود 270 مربی این رشته در هشت استان و طی 90 دوره آموزش های مقدماتی این رشته را دریافت کردند. منتخبان دوره مقدماتی مربیگری کشتی اکنون در کلاس های آموزشی کائوری ایچو حضور دارند.

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:حمداله عمادی حیدری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: