پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      

gitionline.ir

رسیدگی به موضوع استعفای 18 نماینده می تواند به صورت یکجا نیز در صحن علنی مطرح شود
به دنبال استعفای دسته جمعی 18 نماینده استان اصفهان که به دلیل دیده نشدن ردیف بودجه برای تامین آب خوردن مردم استان اصفهان در بودجه سال 98 اتفاق افتاد روال رسیدگی به این استعفا را از مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگروه جویا شدیم.
خواسته نمایندگان مردم اصفهان تأمین آب شرب است
نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی معتقد است که خواسته نمایندگان شهر اصفهان استعفا نیست بلکه رسیدگی به مسئله تأمین آب شرب مردم اصفهان است.
امسال به دنیا ثابت می کنیم که اقتصاد کشور به فروش نفت وابسته نیست
نماینده مردم همدان وفامنین گفت: بودجه ۹۸ با وجود تولید دو میلیون و 430 هزار بشکه نفت با یک میلیون و پانصد بشکه بسته شده است تا به دنیاثابت کنیم بدون فروش نفت می توانیم بایستیم و توطئه ها نمی تواند ایران را متوقف کند.
موضوع کمبود آب در استان اصفهان جدی است / دولت برای تامین آب استان اصفهان ردیف بودجه درنظر بگیرد
وعده رئیس جمهور درباره احیای زاینده رود، اجرایی شدن پروژه بهشت آباد، تکمیل تونل سوم کوهرنگ و یا رساندن آب از خلیج فارس به استان اصفهان همه و همه نیازمند تخصیص اعتبارات است و استان اصفهان منتظر است ببیند مسئولین مشکل آب را با کدامیک از این موارد مطروحه حل می کنند.
خرید تضمینی گندم با نرخ واقعی مهمترین محور استیضاح حجتی
اجرای قانون تضمینی خرید محصولات کشاورزی با قیمتی حداقل معادل نرخ تورم در سه سال گذشته موضوعی است که کمیسیون کشاورزی برای تحقق آن تلاش می کند.
مردم یمن خودشان باید مشکلات داخلی خود را حل کنند
به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران مشکل یمن را خود مردم یمن باید حل کنند.
نمایندگان مردم با بازگشت اعتبارات حاصل از عوارض فروش نفت به شهرداری ها موافقت کردند
3200 میلیارد تومان اعتبارات حاصل از عوارض فروش نفت به شهرداری ها و دهیاری ها بازگردانده شد.
چک ضمانت، حکم پول نقد پیدا کرد
طبق قانون جدید پشت نویسی چک ضمانت بانکی از این پس ارزش قانونی ندارد و آنچه اعتبار یک چک ضمانت را صحه می گذارد اخذ تایید اعتبار شخص واگذارکننده از طریق سامانه صیاد است.
75 درصد از پروژه های عمرانی زیربنایی طی شش سال گذشته متوقف بوده است
کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با حضور مسئولین سازمان برنامه و برخی از تشکل های صنفی پیمانکاران فعال در حوزه راه و شهرسازی به بررسی موانع موجود بر سر راه اجرای پروژه های عمرانی کشور پرداخت.
امروز یکشنبه 11 آذرماه 97 وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی حاضر شد و به سوالات نمایندگان پاسخ گفت.
بازنشستگان از قانون تمکین کنند
امروز 11 آذر 97 در صحن علنی مجلس مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه شهید تندگویان فقط 28 سال داشت که هم وزیر شد هم اسیر شد و هم شهید شد از بازنشستگان خواست که از قانون منع به کارگیری بازنشستگان تمکین کنند.
تشكيل كميته چهار جانبه برای CFT  را ملت و مجلس برنمی تابند
روند معمول این است که ابتدا طرح در کمیسیون امنیت ملی با حضور شورای نگهبان بررسی شود، سپس مانند سایر لوایح به صحن مجلس جهت اخذ آرای نمایندگان ارائه شود. این مجلس است که یا به CFT رأی می دهد و یا آن را رد می کند و مسکوت نگاه می داردو یا اینکه برای طرح و بررسی بیشتر به شورای نگهبان یا مجمع ارسال می نماید.
تشکیل کمیته چهارجانبه برای CFT دور زدن مجلس است
تشکیل جلسه توسط کمیسیون امنیت ملی و دعوت از شورای محترم نگهبان و کارشناسان اعم از دولت و غیردولت صرفا برای بررسی و مشورت براساس آئین نامه داخلی امری معمول است اما اعلام تشکیل کمیته چهارجانبه غیرمعمولی، غیرقانونی و خلاف آئین نامه است.
ورود نمایندگان به امور اجرایی  جایگاه نظارتی مجلس را تضعیف می کند
علی ابراهیمی نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی معتقد است نمایندگان مجلس دو وظیفه مهم دارند که عبارت است از قانونگذاری و نظارت بر نحوه اجرای قانون توسط دستگاه اجرایی.
نمایندگان مجلس خواستار استیضاح محمد جواد ظریف شدند
طرح استیضاح ظریف به هیئت رئیسه تسلیم شد.
طرح استیضاح رئیس مجلس تقدیم هیئت رئیسه شد
27 نفر از نمایندگان خانه ملت خواستار استیضاح رئیس مجلس شورای اسلامی شدند.
روستاهای فاقد مدرسه از وسیله ایاب و ذهاب رایگان برخوردار می شوند
نمایندگام مجلس شورای اسلامی آموزش و پرورش را مکلف کردند برای دانش آموزان روستاها و مناطقی که خدمات آموزشی وجود ندارد وسیله ایاب و ذهاب رایگان ارائه کند.
حفاظت از گونه های منحصر به فرد گیاهی برعهده محیط زیست است
مناطق حفاظت شده و مناطق قرق برای حفظ گونه های گیاهی خاص که شناسایی شده اند و مطالعات دقیقی در مورد آنها وجود دارد و منحصر به فرد است یا مختص یک موقعیت جغرافیایی است خیلی با مجلس و قانونگذاری سرو کار ندارد.
راه آهن تهران - همدان برقی می شود
در نشست بررسی طرح ها و پروژه های استراتژیک با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان همدان، فرماندار همدان، بخشداران، دهیاران بخش مرکزی همدان، نماینده مردم همدان ، پروژه های زیرساختی استان از جمله ساخت و تکمیل جاده ها و خطوط آهن همدان ، برقی شدن راه آهن تهران- همدان را یک به یک بررسی و توصیه های لازم را مطرح کرد.
آب حاصل از تصفیه فاضلاب برای مصارف مستقیم انسانی و حیوانی کاربرد ندارد
علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی استفاده از آب حاصل از تصفیه فاضلاب را برای مصارف مستقیم انسانی و حیوانی غیرقانونی دانست و گفت: فناوری ما آنقدر قوی نیست که وقتی آب را تصفیه می کنیم به حدی مطمئن باشد که مورد مصرف مستقیم یا حتی غیرمستقیم انسان قرارگیرد.
لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه های فروشگاهی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد
امروز 29 آبان 97 در صحن علنی مجلس لایحه نحوه استفاده و نظارت بر پایانه های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.
نمایندگان درحال جمع آوری امضاء برای استیضاح وزیر علوم هستند
نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز 29 آبان ماه 1397 در حال جمع آوری آراء برای استیضاح وزیر علوم و تحقیقات و فناوری هستند.
اجرای سند تحول بنیادین ظرفیت های خوبی را برای جذب اعتبارات ایجاد می کند
حمیدرضا حاجی بابایی با اظهار گلایه از روند کاهشی سهم بودجه آموزش وپرورش از کل بودجه عملیاتی کشور در سالهای اخیر گفت: در سال۱۳۹۱ سهم بودجه آموزش وپرورش از کل بودجه عملیاتی دولت حدود ۱۵/۵ درصد بوده است که در سالهای اخیر به حدود۸درصد رسیده است.
مدیرعامل کشت و صنعت هفت تپه زندان نیست، فراری است
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به سخنان معاون اول رئیس قوه قضاییه در جلسه این فراکسیون گفت: برخی افراد با دفاع از خروج دلار از کشور و عدم جرم‌انگاری آن قصد دارند مانع ورود قوه قضاییه شوند اما این قوه در برخورد با فساد با احدی تعارف ندارد.
نشست بعدی مجلس شورای اسلامی سه شنبه 29 آبان ماه برگزار می شود
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی راس ساعت 11 و پنجاه و هشت دقیقه زنگ پایان جلسه را به صدا درآورد.
سه قوه به دنبال حل مشکلات معیشتی مردم هستند
در نشست غیرعلنی امروز مجلس شورای اسلامی روسای اقتصادی هیئت دولت در صحن مجلس حضور یافتند و اقداماتی که در ارتباط با مسائل معیشتی مردم ، رفاه کارگران، کارمندان، کشاورزان، روستائیان و در مجموع افراد آسیب پذیر کشور در مقابله با تحریم های امریکا باید مورد توجه قرارگیرد بررسی شد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسائل اقتصادی کشور را بررسی می کنند
در جلسه غیرعلنی امروز 27 آبان ماه 1397 نمایندگان مجلس با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه ، رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد مسائل اقتصادی کشور را بررسی می کنند.
در راستای ایجاد زیرساخت های ورزش بانوان و توسعه ورزش های عمومی بانوان، استخر پارک بانوان همدان دهه فجر به بهره برداری می رسد.
اقتدار ملی ، امنیت ملی را تضمین می کند
در چهارمین همایش تبیین اندیشه های دفاعی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی همدان تبیین شد: اقتدار ملی و بین المللی اساسی ترین مولفه استراتژی کشور است.
سند تحول بنیادین سال 91 در آموزش و پروش اجرا شد
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند تدوین سند تحول بنیادین گفت: هیچ سندی به استحکام سند تحول بنیادین در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب نشده است.
اقدامات متقابل ایران در واکنش به وقت‌کشی اتحادیه اروپا چه باید باشد؟
نگاهی به روند اقدامات اتحادیه اروپا در رابطه با تضمین‌ منافع اقتصادی ایران پس از خروج امریکا از برجام به خوبی نشان می دهد که این اتحادیه، در حال وقت‌کشی است و ضرورت دارد ایران اقدام متقابل صورت دهد.
«لیلة المبیت» در کلام رهبر انقلاب| امیرالمؤمنین(ع) زمانی ایثار کرد که بناست حکومت اسلامی شکل بگیرد + فیلم
رهبر معظم انقلاب در اهمیت «لیلةالمبیت» فرمودند: ایثار امیرالمؤمنین خود یک حادثه‌ فوق‌العاده مهم است، اما زمان این ایثار هم بر اهمیت آن می‌افزاید. زمان کی است؟ آن وقتی که بناست این دوران محنت به‌‌سر‌بیاید، بنا است بروند حکومت تشکیل بدهند.
ظریف: آمریکا مسئول جنایات بشری در یمن و ایران است
وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر تلاش ایران برای تامین مایحتاج غذایی و دارویی مردم خود، دولت آمریکا را مسئول جنایات بشری در ایران و یمن معرفی کرد.
ارتش سوریه، کودکان و زنان دربندِ داعش را آزاد کرد + عکس
نیروهای ارتش سوریه در عملیات «منحصر به فرد» خود موفق شدند 19 نفر از زنان و کودکان ربوده شده توسط گروه تروریستی داعش را آزاد کنند.
مجلس با تشکیل سازمان صنایع دریایی و نیروهای مسلح موافقت کرد
نمایندگان ملت با تشکیل سازمان صنایع دریایی و نیروهای مسلح موافقت کردند.
حیدرعلی عابدی عضو ناظر در شورای عالی نظام پرستاری شد
نمایندگان مجلس عابدی را به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری انتخاب کردند.
ظریف به سوالات نمایندگان پاسخ داد
حسینعلی حاجی دلیگانی، علیرضا سلیمی، سیدناصر موسوی لارگانی، محمد دهقان، محمد جلال کریمی قدوسی و نادر قاضی پور سه سوال از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه مطرح کردند.
طرح استفساریه مستثنی شدن شهرداران در کمیسیون اجتماعی مجلس رای نیاورد
طرح استفساریه مستثنی شدن شهرداران در کمیسیون اجتماعی مجلس امروز 13 آبان 97 به رای گذاشته شد.
کوسه غراوی عضو ناظر در شورای عالی شهرسازی و معماری شد
نمایندگان مردم شهرام کوسه غراوی را به عنوان عضو ناظر در شورای عالی شهرسازی و معماری انتخاب کردند.
دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد/ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه/تمایل اروپا برای ادامه اجرای برجام
گیتی آنلاین-وزیر امور خارجه گفت: دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد، بلکه به این خاطر وارد شد که همه راه‌های دیگر را اعم از تحریم‌ها و فشارهای سیاسی امتحان کرده و ناکام مانده بود.
ارسال شکوائیه تعدادی از نمایندگان مجلس از آخوندی به قوه قضاییه
تعدادی از نمایندگان مجلس شکوائیه‌ ۱۰ بندی را علیه عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی تهیه و تدوین کردند.
منوچهر جمالی سوسفی و ذبیح الله نیکفر لیالستانی اعضای ستاد مبارزه با موادمخدر شدند
منوچهر جمالی سوسفی و ذبیح الله نیکفر لیالستانی به عنوان اعضای ستاد کشوری کنترل و مبارزه با موادمخدر شدند.
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما انتخاب شدند
قاضي زاده هاشمي و كاتب به عنوان نماينده مجلس شوراي اسلامي در شوراي نظارت بر سازمان صدا و سيما انتخاب شدند.
نمايندگان به تشكيل كميسيون ويژه اثرات تحريم راي منفي دادند
محمدعلي پورمختار نماينده كبودرآهنگ تشكيل كميسيون ويژه كاهش اثرات تحريم را پيشنهاد كرد.
امام خمینی سیزده آبان را انقلاب دوم نامید
سیزده_آبان در تاریخ_انقلاب_اسلامی،ایران برگ درخشان اقتدار و غرور ملت بزرگ ایران است که توسط معمار_کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) انقلاب دوم نام گرفت.
گزیده ها
داغ ترین ها
۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند+اسامی
گزارش
بهبود روابط اقتصادی در حوزه ریلی میان ایران و پاکستان
عناوین کل اخبار