پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       

gitionline.ir

جین گودال خواستار رفع تحریم‌‌های ایران برای حفاظت از پلنگ ایرانی شد
در نامه مشترک سفیر صلح سازمان ملل، هدیه تهرانی و دانشمندان ۱۴ کشور مطرح شد؛
جین گودال سفیر صلح سازمان ملل در بیانیه‌ای خواستار حفاظت از پلنگ‌های ایرانی و مدافعان آنها در روز جهانی محیط زیست شد و این نامه به امضای فعالان حیات وحش و محیط زیست ۱۴ کشور شد.
ورود به «دریاچه گهر» ممنوع شد
افراد و تورهای گردشگری برای ورود به دریاچه گهر در تعطیلات خرداد برنامه ریزی نکنند
بنا به جلسه مشترک استانداری و اداره کل محیط زیست لرستان و همچنین فرمانداری شهرستان دورود، ورود گردشگران به دریاچه گهر تا پایان روز بیستم خرداد ممنوع اعلام شد.
پای درددل دو محیط بان «دریاچه گهر»
در گفت و گو با محیط بانان محمود محمدی و مهدی دیناروند
محمود محمدی و مهدی دیناروند دو تن از محیط‌بانان باتجربه و فداکاری هستند که روزهای خود را وقف حفاظت از طبیعت بکر این دریاچه کرده‌اند. امروز مهمان آن‌ها شدیم تا در گفت‌وگویی صمیمانه از دغدغه‌های شغل محیط‌بانان این منطقه باخبر شویم.
قاچاق  درخت های بلوط قتل عام شده زاگرس با خودرو شخصی
با تنگ‌تر شدن حلقه حفاظتی جنگلبانی و تلاش نیروهای منابع‌طبیعی برای حفاظت از بلوط های جوان زاگرس ، اکنون قاچاق چوب به وسیله خودروهای شخصی و سواری انجام می‌شود.
کوتاه از سفر مشاور معاون وزیر سازمان دامپزشکی به سیستان و بلوچستان
مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور در سفر به سیستان و بلوچستان، طرح تشدید نظارت های بهداشتی دراستان را مورد بررسی قرار داد.
بحران آب و آینده ما
همگان می دانیم که بحرانی عظیم در راه است٬ فاجعه ای به نام بحران آب. آب آیینه ی تمام نمای هستی است اما انسان ها این گوهر ناب الهی را قدر نمی دانند و قلب زمین به دلیل دوری از معشوق خود( آب ) شکسته است٬ گویی دیگر خون در رگ هایش جریان ندارد...
تیمار و تحویل یک «سارگپه» سرمازده به اداره محیط زیست
به همت یک از فعالان محیط زیست شهرستان دورود
آرین پولادوند،یکی از حامیان محیط زیست و عضو انجمن ناجیان و حامیان گهررود اشترانکوه شهرستان دورود،یک «سارگپه» سرمازده را پس از چند روز تیمار به اداره محیط زیست تحویل داد...
دراثر وزش باد گرم ،شب یلدای شب چهارشنبه گیلانیان تبدیل به چهارشنبه سوری یا بهتر بگویم چهار شنبه سوزی شد
هرساله هزاران هکتار از جنگلها و مراتع گیلان در آتش ناشی از باد گرم میسوزد بلایی طبیعی که شاید دست بشر کمتر درآن دخیل است . درهفته آخر پاییز امسال ودرشب یلدا نیز باز آتش گریبانگیر جنگلها ومراتع و حتی منازل گیلان را درگیر کرد .بطوری که در اکثر نواحی بخصوص در روستاهای گیلان مثل اطاقور،کهلبون ،روستاهای سیاهکل ،روستاهای لاهیجان ولنگرود ارتفاعات جنگلی اکثر روستاها دچار حریق شد و خسارات غیر قابل جبرانی را به وجود آورد
این زن برای نجات زمین تلاش می‌کند
به مناسب دوم اردیبهشت روز زمین پاک؛
کارش آموزش به عموم شهروندان به ویژه بانوان در مدیریت پسماند است و حد عالی و متعالی را راهنمایی می‌کند و شعارش پسماند صِفر است، فوت و فن آن را هم یاد می‌دهد و اسمش آیه حمداوی است.
نگاه به محیط زیست در کشور باید یک نگاه حاکمیتی باشد
سردار محمد:
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: نگاه به محیط زیست در کشور باید یک نگاه حاکمیتی باشد و همه ارکان نظام باید در این موضوع دخیل و درگیر باشند.
صفحه