پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       

gitionline.ir

تنظیم صحیح نظام مالیاتی منجر به شکوفایی زیست بوم دانش بنیان کشور خواهد شد

تنظیم صحیح نظام مالیاتی منجر به شکوفایی زیست بوم دانش بنیان کشور خواهد شد

دکتر روح الله ابوجعفری مشاور وزیر اقتصاد به مهمترین راهکارهای پیشرفت زیست بوم دانش بنیان پرداخت.
سیاستهای حمایت از شرکتهای دانش­ بنیان ارتباط این شرکتها با بدنه واقعی اقتصاد کشور را ضعیف کرده است/در اقتصاد دانش بنیان به شرکت‌های کوچکی که ریسک بالایی دارند، وام پرداخت نمی‌شود
مدیرعامل صندوق توسعه فناوری ایرانیان با بیان اینکه هم‌اکنون حدود هفت تا هشت هزار شرکت دانش بنیان در کشور شناسایی شده اند، گفت: بخش قابل توجهی از این شرکت‌ها مستعد برای فعالیت دانش بنیان هستند یا شرکت نوپایی هستند که تولید نداشته و در آینده اثرگذار هستند.
کارشناس ارشد زیست بوم دانش بنیان گفت: بر اساس آمارهای در پایان سال 1400 حدود 275 هزار نفر در شرکت‌های دانش بنیان فعالیت داشتند و این آمار نسبت به ابتدای سال 99 رشد 20 درصدی داشته است. این امر نشان می‌دهد تعداد قابل توجهی از فعالان و نخبگان در بدنه شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کنند.
کلانشهر شهر کرمانشاه ، چم بشیر و مشکلات شهری پیرامون آن
گیتی آنلاین - کرمانشاه - متاسفانه عدم مدیریت شهری صحیح و کارهای کارشناسی و زیر بنایی برای استفاده حداکثری از ظرفیت های بی نظیر گردشگری کرمانشاه باعث شده است این فرصت های استثنایی نعمت بزرگ و خدادای است می تواند به یک تهدید برای جامعه شهری بدل شود ، فرصتی که بسیاری از شهرهای کشور آرزوی آن را دارند
سرانه ورزشی تهران پایین‌تر از متوسط کشور است
شمس‌احسان با تاکید بر اینکه وضعیت سرانه ورزشی تهران پایین تر از متوسط کشور است، گفت: توزیع سرانه‌های ورزشی در مناطق 22 گانه نیز اختلاف معناداری دارد.
ورود به «دریاچه گهر» ممنوع شد
بنا به جلسه مشترک استانداری و اداره کل محیط زیست لرستان و همچنین فرمانداری شهرستان دورود، ورود گردشگران به دریاچه گهر تا پایان روز بیستم خرداد ممنوع اعلام شد.
رسانه‌ها نقطه قوت میراث فرهنگی هستند
عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نشست خبری به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی عنوان کرد که رسانه‌ها نقطه قوت میراث فرهنگی هستند؛ فضای مجازی برای حرف زدن همه آمده است در صورتی که رسانه‌ها نمی‌توانند فضای حرف زدن را به این شکل به وجود بیاورند و گاهی نیاز به طرح مسئله‌ای بوده و با اعلام اینکه شرایط مهیا نیست، اجازه گفته شدن داده نشده. من به سازمان پژوهشی و محیط‌های نخبگانی میراث فرهنگی توصیه می‌کنم که میراث فرهنگی به فضای چندصدایی نیاز دارد و همه باید به حل مسائل میراث فرهنگی کمک کنند.
رییس دانشگاه آزاد واحد زاهدان گفت: ثبت‌نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته مهرماه ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی تا چهارشنبه ۵ مرداد ادامه دارد.
خبر کوتاه
برگزاری اردوی جهادی دامپزشکی با ارائه خدمات رایگان دامپزشکی به روستاییان، دامداران و عشایر منطقه
ابلاغ طرح حفاظت و ساماندهی شهر تاریخی استرآباد (گرگان) به استاندار گلستان
قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور طی نامه‌ای به استاندار گلستان، طرح حفاظت و ساماندهی شهر تاریخی استرآباد (گرگان) و ضوابط اختصاصی آن را ابلاغ کرد.
رقابت بیش از ۵ هزار متقاضی ورود به حوزه گردشگری
بیش از ۵ هزار نفر شرکت‌کننده آزمون جامع هماهنگ دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری که روز گذشته در سراسر کشور به رقابت پرداختند، می‌توانند نتایج رقابت را از تیرماه سال جاری در سامانه جامع آزمون گردشگری (ساجا) ملاحظه کنند.
ظریف: وکلای ایرانی بر متون حقوقی بین‌المللی بیشتر مسلط‌ شوند
نخستین جلسه بررسي راهكار چگونگي نشست سمينارهاي تخصصي مرتبط با حقوق بين الملل در مركز علمي كاربردي کانون وکلای دادگستری مرکز باحضور دکتر محمد جواد ظریف و برخی از اساتید این رشته برگزار شد.
پای درددل دو محیط بان «دریاچه گهر»
محمود محمدی و مهدی دیناروند دو تن از محیط‌بانان باتجربه و فداکاری هستند که روزهای خود را وقف حفاظت از طبیعت بکر این دریاچه کرده‌اند. امروز مهمان آن‌ها شدیم تا در گفت‌وگویی صمیمانه از دغدغه‌های شغل محیط‌بانان این منطقه باخبر شویم.
قاچاق  درخت های بلوط قتل عام شده زاگرس با خودرو شخصی
با تنگ‌تر شدن حلقه حفاظتی جنگلبانی و تلاش نیروهای منابع‌طبیعی برای حفاظت از بلوط های جوان زاگرس ، اکنون قاچاق چوب به وسیله خودروهای شخصی و سواری انجام می‌شود.
تمدید ثبت‌نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: ثبت نام و انتخاب رشته برای آن دسته از رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته نیمسال اول پذیرش آنها به صورت صرفاً براساس سوابق تحصیلی است، تا روز پنج شنبه ۲۷ مرداد ماه تمدید شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته مهر ماه ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.
گردشگری کشاورزی راهکاری برای توسعه روستایی است
مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با متقاضیان گردشگری کشاورزی روستایی در مرکز استان گلستان، گردشگری کشاورزی را به‌عنوان راهکاری برای دستيابی به توسعه روستايی معرفی کرد.
بحران آب و آینده ما
همگان می دانیم که بحرانی عظیم در راه است٬ فاجعه ای به نام بحران آب. آب آیینه ی تمام نمای هستی است اما انسان ها این گوهر ناب الهی را قدر نمی دانند و قلب زمین به دلیل دوری از معشوق خود( آب ) شکسته است٬ گویی دیگر خون در رگ هایش جریان ندارد...
علی پاک باخته گان زنجانی ضمن تبریک سال نو به محرک‌های اصلی رشد فضای رمزارز در سال جدید پرداخت
عضو هیات مدیره کمیسیون رمز ارز و بلاکچین سازمان نظام صنفی رایانه ای کشورگفت: پذیرش دائمی دارایی‌های دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران نهادی و ادغام بیشتر آنها در سیستم‌های مالی قدیمی، محرک‌های اصلی رشد فضای رمزارز در سال پیش رو خواهد بود.
بلاکچین فرافناوری است که ۲۷ سال پیش آغاز شده و غیرقابل نفوذ و هک است
مدیر کشور گفت: مهم ترین اصل در سیاست ها و منویات مقام معظم رهبری جدید آموزش رمز ارز و بلاکچین کانون انجمن های صنفی کارفرمایی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای (مدظله العالی) استقرار و تقویت اقتصاد دانش بنيان است و فرافناوری بلاکچین راهکار نوین این امر است .
کتاب 《بیت کوین و بلاکچین برای عموم》منتشر شد
کتاب 《بیت کوین و بلاکچین برای عموم》به تألیف و ترجمه دکتر علی پاک باخته گان زنجانی به چاپ رسیده و منتشر شد
کوتاه از سفر مشاور معاون وزیر سازمان دامپزشکی به سیستان و بلوچستان
مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور در سفر به سیستان و بلوچستان، طرح تشدید نظارت های بهداشتی دراستان را مورد بررسی قرار داد.
پیام تبریک روابط عمومی خانه بلاکچین ایران
هادی گرجی در پیامی فرارسیدن سال نو شمسی را تبریک گفت
احیاء یکی از کلیدی‌ترین مفاهیم در معماری معاصر است.
دکتر هانی منصور نژاد معمار و مدرس دانشگاه گفت: احیاء یکی از کلیدی‌ترین مفاهیم در معماری معاصر است.
توجه بیشتر به ساحت های شش گانه تربیت از اهداف اصلی سند تحول بنیادین است/ با آئین نامه اجرایی فاصله وجود دارد
رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش با بیان اینکه به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی خوشبین هستم، گفت: با آئین نامه اجرایی فاصله وجود دارد و تا ابلاغ آن باید منتظر بود.
ایران در تولید کیت‌های تشخیص بیماری های عفونی بی‌نیاز می‌شود
اولین تولید کننده کیت‌های کرونا درکشور موفق به تولید کیت تشخیص مولکولی ویروس HPV (پاپیلومای انسانی شایع‌ترین عفونت مقاربتی در انسان)، هپاتیت B و C، مایکو باکتریوم(عامل بیماری سل) شد.
تیمار و تحویل یک «سارگپه» سرمازده به اداره محیط زیست
آرین پولادوند،یکی از حامیان محیط زیست و عضو انجمن ناجیان و حامیان گهررود اشترانکوه شهرستان دورود،یک «سارگپه» سرمازده را پس از چند روز تیمار به اداره محیط زیست تحویل داد...
نسخه الکترونیک سلامت نقصان ندارد/ تولیت باید به ساماندهی و مدیریت قانون می پرداخت
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در جلسات متعدد کمیسیون مشکلات نسخه الکترونیک مطرح شد و متاسفانه مشکلات این قانون در اولویت اول نبوده و همچنان هم نیست.
احسان حامدمقدم مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران شد
مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در حکمی، احسان حامدمقدم را به‌عنوان سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل این شرکت منصوب کرد.
آغاز بهره برداری از طرح سی هزار قطعه ای پرورش مرغ گوشتی
هم زمان با دهه فجر و با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، صبح امروز بهره برداری از طرح سی هزار قطعه ای پرورش مرغ گوشتی، در نیکشهر، با حمایت بانک کشاورزی آغاز شد.
کارگروه آب کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان تفتان تشکیل جلسه داد
کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان تفتان با حضور فرماندار، بخشداران تابعه و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان تفتان برگزار شد
کارگروه آب کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان تفتان تشکیل جلسه داد
کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان تفتان با حضور فرماندار، بخشداران تابعه و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان تفتان برگزار شد
شرایط برای ثبت ملی شدن شرکت نفت کرمانشاه وجود دارد
گیتی آنلاین - کرمانشاه - مجموعه شرکت نفت کرمانشاه و تأسیسات نفتی آن، شرایط و معیارهای لازم برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور را داراست
آغاز فرایند ثبت نام در آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال ١٤٠٠
فرایند ثبت نام در آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضاء سال 1400 آغاز شد.
حاصل تلاش بی‌وقفه جهادگران صنعت پتروشیمی، بی‌ثمر ماندن تحریم‌ها بود
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با گرامیداشت روز ملی صنعت پتروشیمی، تأکید کرد که آینده روشن این صنعت در گرو تلاش، همدلی، توجه ویژه به توانمندی‌های داخل کشور و حمایت از شرکت‌های فناور و اعتماد به جسارت و دانش جوانان ایرانی است.
درختان خشک شده در لاهیجان به مجسمه های چوبی پرندگان تبدیل می شوند
شهردار لاهیجان گفت: درختان قدیمی و خشکیده شهر لاهیجان به مجسمه های چوبی شکل پرندگان تبدیل می شوند.
طوفان در رامیان
در آخرین روز پاییز طوفان استان گلستان را در نوردید.
حجت الاسلام دکتر فداکار‌،رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود:
جشنواره ی استانی
حجت الاسلام دکتر فداکار از برگزاری جشنواره ی استانی "گیلکی شعر خشته پورد"به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود خبر داد. رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود با اعلام‌این خبر گفت:برای پاسداشت زبان و ادبیات گیلکی طرح برگزاری جشنواره ی استانی "گیلکی شعر خشته پورد"در کمیسیون فرهنگی شورا به تصویب رسید که به زودی فراخوان این جشنواره به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید
مستند «دردانه ها» در شبکه افق
مستند «دردانه ها» به تهیه کنندگی سید هاشم موسوی در 25 قسمت به زودی از شبکه افق روی آنتن می رود.
«انجمن علمی رسانه ایران» تشکیل می‌شود
اعلام موجودیت رسمی «انجمن علمی رسانه ایران» از سوی هیئت موسس؛ مجمع عمومی ماه آینده تشکیل می‌شود.
شرط دریافت یا تمدید پروانه فعالیت رانندگان ناوگان حمل ونقل عمومی درونشهری منوط به ارائه کارت تزریق واکسن کرونا می باشد
گیتی آنلاین - کرمانشاه - در ذاستای ترویج زدن واکسن در بین رانندگان تاکسی و اتوبوسهای درون شهری سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه اطاعیه ای را صادر کرد
قطام افسانه یا واقعیت؟
گیتی آنلاین-در مورد قطام در تاریخ نقل‌های بسیار متفاوتی بیان شده است اما در کل می‌توان آنها را به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول گروهی که قائل به وجود قطام شده‌اند که شرط ازدواج با خود را کشتن حضرت على (ع) می‌دانست و دسته دیگر مانند جعفر شهیدی قضیه قطام را افسانه ای بیش نمی‌داند.
گزیده ها
داغ ترین ها
جزئیات قتل محیط بان کرمانشاهی از زبان دادستان
گزارش
در هفته پژوهش مراسم تجلیل از قبول شدگان دانشگاه سراسری سال ۱۴۰۰ بندر کیاشهر با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و ریاست اداره آموزش و پرورش بندر کیاشهر برگزار شد
عناوین کل اخبار