• امروز : چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 July - 2024
6

افتتاح بوستان لاوان در محله اسلام آباد شهر سنندج

  • کد خبر : 35086
  • ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۱
افتتاح بوستان لاوان در محله اسلام آباد شهر سنندج
بوستان تفریحی ورزشی چهار هکتاری «لاوان» در محله حاشیه‌ای اسلام‌آباد (تقتقان) سنندج عصر جمعه با حضور استاندار کردستان و جمعی دیگر از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش گیتی آنلاین ،  این بوستان شامل پارکینگ، زمین فوتبال، زمین والیبال، مجموعه بازی کودکان، نشیمن‌گاه خانواده و پیاده‌راه در قالب پنج سکو طراحی شده که سکوی نخست آن شامل پارکینگ به طور خطی و سکوی دوم فضای سبز و نشیمن‌گاه خانوادگی است.

سکوی سوم این بوستان شامل مجموعه بازی کودکان، پیاده‌راه و نشیمن‌گاه خانوادگی است و در ضلع غربی پارک، مجموعه ورزشی و زمین‌های فوتبال و والیبال ساخته شده است ، همچنین قسمت جنوب غربی پارک نیز برای مسیر دوچرخه‌سواری درون پارکی طراحی و اجرا شده است.

در میدان ورودی که بخش‌بندی بوستان در آن انجام می‌گیرد آب نمای زیبایی طراحی شده و نگهبانی و سرویس بهداشتی آن نیز در ضلع غربی پارک واقع شده است.

استاندار کردستان در آیین افتتاح این بوستان اظهار کر: رویکرد اصلی مجموعه مدیریت استان و مدیریت شهری و شورای شهر و شهرداری و فرمانداری توجه به مناطق کم‌برخوردار است و از اینکه در کمتر از پنج ماه شاهد اجرای چنینطرحی با این سطح از کیفیت هستیم جای افتخار و قدردانی دارد.

اسماعیل زارعی کوشا با بیان اینکه این بوستان مانند هدیه‌ای کم‌ارزش به مردم تقدیم می‌شود، گفت: این جمع و حضور باشکوه نشان از وحدت و انسجامی است که در بین مردم وجود دارد و برای ما قابل احترام است.

وی افزود: جا دارد به عنوان خادم مردم استان کردستان از حماسه‌ای که مردم غیور و فرهنگی کردستان در استقبال و مهمان‌نوازی از رئیس جمهور و هیات دولت خلق کردند با همه وجود تقدیر کنیم.

استاندار کردستان یادآور شد: این استقبال باشکوه به انگیره‌ای برای مسئولان در راستای خدمت بیشتر به مردم تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم به استان کردستان نگاه ویژه‌ای است، گفت: اجرای طرح‌های نیمه‌تمام که مردم چندین دهه انتظار بهره‌برداری از آنها داشتند نشان از این نگاه ویژه دارد.

زارعی کوشا ادامه داد: تکمیل طرح خط ریلی همدان – سنندج در دولت سیزدهم که در طول ۲۰ سال فقط ۲ سوم آن انجام شده بود، از مصادیق بارز دیگر نگاه این دولت به کردستان است.

وی اضافه کرد: با نگاه ویژه دولت مشکل آب شرب سنندج که بوی نامطبوع و بدمزه آن هشت تا ۹ سال مردم را رنج می‌داد در کمتر از یک سال حل شد، همچنین شاهد افتتاح ابرپروژه فرودگاه سقز هم در سفر دولت به استان به عنوان مطالبه بیش از ۲۰ ساله مردم کردستان بودیم.

وی با بیان اینکه روز گذشته دومین پرواز در فرودگاه سقز انجام شد و این مهم استمرار خواهد داشت، گفت: این مهم نشان از نگاه و توجه ویژه دولت بویژه شخص رئیس جمهور به کردستان است که باید این فرصت مغتنم را ارج بنهیم و از آن در مسیر توسعه و پیشرفت همه جانبه استان بهره بگیریم.

شهردار سنندج نیز در این آیین اظهار کرد: شیب فعالیت‌ها و خدمات شهرداری سنندج در حوزه‌های مختلف به سمت مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر سوق یافته و این مهم رضایتمندی خوبی در بین شهروندان ایجاد کرده است.

سید انور رشیدی افزود: این بوستان چهار هکتاری زمینه‌ای برای ایجاد شور و نشاط در بین جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها فراهم می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تاکید اعضای شورای شهر بر توجه به مناطق کمتربرخوردار در تخصیص بودجه، گفت: مدیریت شهری در این دوره تمامی ظرفیت‌های در اختیار را برای رفع مشکلات مردم به کار گرفته است.

شهردار سنندج اضافه کرد: دیدگاه شهرداری در این دوره محله‌محور و توجه به مناطق محروم بوده و در همین راستا طرح‌های مختلف عمرانی و رفاهی در شرق و غرب سنندج تعریف کرده‌ و خدمات‌رسانی شروع شده است.

وی ادامه داد: شیب فعالیت‌ها و خدمات در حوزه‌های مختلف به سمت مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر سوق یافته و این مهم رضایتمندی خوبی در بین شهروندان ایجاد کرده است.

شهردار سنندج افزود: تعریض پل قشلاق، ایجاد سرپل سنجرخان تا میدان لشکر به طول هشت و نیم کیلومتر حریم فضای سبز، و پیست دوچرخه‌سواری و پیاده‌رو را برای مردم محله اسلام آباد، شهرک بعثت و ۱۷ شهریور اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: طی ۱۳ سال طرح ساخت بلوار اسلام ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در کمتر از یک سال ۴۰ درصد دیگر پروژه پیشرفت فیزیکی داشته و به شرط مساعدبودن هوا آن را تکمیل می‌کنیم.

رشیدی با بیان اینکه نورپردازی و ساخت پیست دوچرخه سواری در این پروژه‌ها مورد توجه قرار گرفته است، گفت: با تکیه بر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌های درست و همراهی و همدلی در تیم مدیریت شهری توانسته‌ایم اقدام‌های اثرگذار در عمران شهری را انجام و این روند را با قدرت و سرعت بیشتر ادامه دهیم.

عزت رضایی رییس شورای شهر سنندج نیز  اظهار کرد: پارک ۴ هکتاری لاوان در منطقه کم‌برخوردار تقتقان می‌تواند مقداری فضای سبز را در سطح شهر سنندج افزایش دهد.

وی با بیان اینکه عدالت‌محوری شعار شورا و شهرداری دور ششم سنندج بوده و از تمام توان خود برای تحقق این شعار استفاده کرده‌ایم، گفت: چندین بوستان بزرگ‌مقیاس در شهر سنندج اجرا شده و این روند به حول و قوه الهی ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای شهر سنندج اضافه کرد: عدالت‌محوری در ارانه خدمات به معنی رسیدگی به تمام نقاط شهر با نگاه ویژه به مناطق کم‌برخوردار است که خوشبختانه زمینه رضایتمندی را در بین شهروندان فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سرانه فضای سبز در شهر سنندج در شان و منزلت مردم نیست، شورای شهر و شهرداری با پشتوانه مسوولان استان در این راستا توسعه فضای سبز را به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه قرار داده و براین اساس ایجاد ۱۴۳ هکتار فضای سبز تا پایان این دوره از فعالیت شورا و شهرداری احداث خواهد شد.

وی گفت: امیدواریم با تلاش و همت خوبی که در مدیریت شهری شاهد هستیم تا پایان دوره شورا و شهرداری بتوانیم این سرانه را تا حدود زیادی ارتقا دهیم و حتی از میانگین کشوری در این حوزه عبور کنیم.

رضایی با اشاره به علاقه‌مندی مردم مناطق کردی به طبیعت، گفت: با مطالعه تاریخ می‌توان به این واقعیت پی برد که مردم کرد به ویژه کردستانی‌ها همواره به زندگی در مناطق خوش آب و هوا علاقه‌مند بوده و دوست‌دار طبیعت هستند.

وی اضافه کرد: ایجاد و توسعه فضای سبز بدون مشارکت و همراهی مردم ممکن نمی‌شود، حراست از فضای ایجاد شده از مهم‌ترین مولفه‌هاست که از مردم انتظار داریم که از ظرفیت‌های ایجاد شده حفاظت کنند.

رئیس شورای شهر سنندج با عنوان اینکه هر جا آب و درختی وجود دارد نشان از حق و نشان از فرهنگ مردمان آن دیار است، افزود: در مناطق کردی فرهنگ حفاظت از طبیعت بسیار بالاست و باید به آن افتخار کنیم.

وی توسعه سرمایه‌گذاری را از دیگر اولویت‌های شورا و شهرداری در این دوره دانست و گفت: برای اینکه اقتصاد مردم را فعال کنیم پروژه‌های سرمایه‌گذاری مختلفی تعریف شده که امیدواریم با ورود سرمایه‌گذاران شاهد اجرای این پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن باشیم.

وی با دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای ورود به حوزه سرمایه‌گذاری در استان به ویژه شهر سنندج، گفت: اجرای پروژه تله‌کابین از تاکیدات شورا و شهرداری است که امیدواریم با رفع مشکلات، هرچه زودتر به عنوان یکی از مطالبات به حق مردم سنندج محقق شود.

به گفته رضایی، اجرای پل‌های روگذر و زیرگذر و مگاپروژه‌هایی در دست اقدام در سطح شهر رونق و توسعه خوبی در سنندج رقم خواهد زد.

وی از برنامه‌ریزی برای احداث بوستان در شان مردم ناحیه منفصل شهری ننله و نایسر توسط شورا و شهرداری خبر داد و گفت: حتما در فصل عمرانی پارک‌هایی برای مردم نایسر و ننله در دستور کار قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=35086

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.