• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024

اخبار ویژه

تصاویر _ سفر وزیر راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان جهاد تبیین در شرایط حاضر خنثی‌سازی توطئه های آمریکا و رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل غاصب است تلاش برای راه‌اندازی دوباره سینماتک خانه سینما/ سینمای ایران به مهرجویی دین دارد/ مهرجویی روشنفکری اولترامدرن بود با رگ و ریشه مذهبی/ روشنفکری خیلی سال است در این مملکت فحش می‌خورد/ هنوز مانند مهرجویی در سینمای ایران نداریم اکران آنلاین فیلم کوتاه به این سینما کمک می‌کند/ «وضعیت اورژانسی» انتخاب درستی بود/ آماده اکران آنلاینِ ترسناک‌ها هستیم! نصب و راه اندازی میکروسکوپ چشم پزشکی اتاق عمل شماره دو بیمارستان زرقان عملکرد ۹ ماهه (( سپ )) با تحقق درآمد ۲.۹ هزار میلیاردی و رشد ۲۹ درصدی مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سيمان شرق  توسعه زیرساخت‌های اربعین، شرط تحقق شعار کرامت، امنیت و سلامت زائران «چون توبیایی» مجتبی صفار هرندی منتشر شد آدام مک‌کی راوی آمریکای معاصر است/ نمونه مدرن سینمای افشاگرانه‌ای که در سال‌های پیش می‌شناختیم! برطرف‌کردن نیازهای مردم با تولید علم و فناوری، اصلی ترین اولویت حوزه تحقیقات تاکید روسای ادارات روابط عمومی آموزش وپرورش بوشهر و کهگیلویه وبویراحمد بر اطلاع رسانی هنرمندانه در نظام تعلیم و تربیت

1
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور:

افق دید ما رسیدن به مرجعیت علمی است/ فعالیت ها باید مردمی شود

  • کد خبر : 37968
  • ۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷
افق دید ما رسیدن به مرجعیت علمی است/ فعالیت ها باید مردمی شود
فارس_ رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در سفر یک روزه خود به شیراز ضمن بازدید از چند مرکز علمی و تحقیقاتی، در آیین افتتاحیه نمایشگاه آیتکس 1402 شیراز سخنرانی کرد.

گیتی آنلاین_ دکتر روح الله رضوی نژاد، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در آیین گشایش نمایشگاه آیتکس ۱۴۰۲ شیراز اظهار داشت: وقتی باور باشد، قطعا به اذن خدا آن باور محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه آرمان ما تمدن سازی است، تصریح کرد: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی نیاز به قدرت داریم و برای کسب قدرت باید در حوزه علمی سرآمد باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در پی رقم خوردن تمدن اسلامی می توان به مرجعیت علمی رسید که در کنار این علم و رقم خوردن مرجعیت علمی و فناوری باید به سمت مردم برویم و مردمی سازی صورت بگیرد.

افق دید ما رسیدن به مرجعیت علمی است/ فعالیت ها باید مردمی شود

دکتر روح الله رضوی نژاد، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در دیدار با مدیران پردیس شرکت ‌های دانش ‌بنیان استان فارس با اشاره به سخنان رهبری در تاکید بر علم و دانش اظهار داشت: اگر علم داشته باشیم، قدرت خواهیم داشت و آنگاه می توانیم تمدن سازی را تحقق ببخشیم.

وی با بیان اینکه افق دیدمان رسیدن به مرجعیت علمی است، تصریح کرد: برای رقم خوردن این اتفاق باید رسیدن به مرجعیت علمی به باور تبدیل شود و جهاد علمی رقم بخورد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور با ابراز اینکه باید به سمت مردمی سازی امور مختلف پیش ببریم، عنوان کرد: براساس سخنان رهبری معظم، هر جا کار را به دست مردم سپردیم به نتیجه رسیدیم که هشت سال دفاع مقدس نمونه خوبی برای جهاد و مردمی سازی است.

وی همچنین گفت: بسیاری از تحقیقات، پژوهش ها و فعالیت های علمی، کاربردی نبوده و باید به سمت واقعیت و کاربردی شدن فعالیت های پژوهشی پیش برویم.

رضوی نژاد با بیان اینکه بسیج بدون پرچم هرجا لازم باشد برای حل مسئله کشور و انقلاب حضور خواهد داشت، اذعان داشت: باید ظرفیت ها را شناسایی کرده و با احصا اولویت های استان، با هم افزایی تمامی ارگان ها در جهت حل آن مسائل گام برداشته و تحولات خوبی را در کشور و استان داشته باشیم.

به گفته وی در کشور دو کلان مسئله مهم شناسایی شده و در حال شناسایی ظرفیت ها برای حل آن هستیم.

مجید میکائیلی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس نیز با اشاره به اینکه بسیج در همه عرصه ها ورودی جدی داشته، عنوان کرد: در زیست بوم علم و فناوری استان فارس ما در ۴۵ نقطه نماینده داشته، ۶۰ پایگاه علمی و بیش از پنج مرکز رشد فعال داریم.

وی با ذکر اینکه به دنبال تحقق مرجعیت علمی هستیم، اظهار داشت: برای این مهم، نگاه ما هم افزایی و جلوگیری از فعالیت های جزیره ای است.

میکائیلی با بیان اینکه شبکه بزرگ حل مسئله علمی در کشور راه اندازی شده و در فارس نیز در هفته پژوهش رونمایی خواهیم کرد، اذعان داشت: در استان فارس نزدیک به ۳۰۰ شرکت دانش بنیان داریم و تلاش داریم در استان بسترهایی را برای آنها فراهم کنیم تا با کمترین مشکلات به فعالیت های خود بپردازند.

وی مردمی کردن مسائل را از دیدگاه های مهم و عملیاتی بسیج علمی فارس اعلام کرد و بیان کرد: امیدواریم با همکاری و همراهی سایر ارگان ها بتوانیم در راستای بیانیه گام دوم انقلاب کار را پیش ببریم.

مسائل، کاربردی تعریف شوند

دکتر روح الله رضوی نژاد، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در دیدار با سردار بوعلی، فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه بسیج هرجا پرچمی برای حل مسائل کشور انقلاب بلند شده، ورود و کمک کرده، اظهار داشت: بسیاری از مسائل در کشور نیاز امروز کشور نیست و دردی از جامعه را حل نمی کند لذا باید مسئله را برایشان تعریف کرد تا تحقیقات و فعالیت های علمی کاربردی تر صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر جامعه ای است، تصریح کرد: ظرفیت علمی استان فارس ویژه و اسمی است ولی از برخی از ظرفیت ها استفاده نشده و البته این موضوعی است که در کشور مبتلابه است.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور همچنین گفت: به جوانان و نخبگان باید میدان داده و فرصت را برایشان فراهم کنیم که این اتفاق می ‌تواند بسیاری از مسائل و چالش ها را سامان دهد.

مجید میکائیلی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس نیز در این جلسه گفت: در استان فارس ۶٠ پایگاه علمی و بیش از ۵ مرکز رشد داریم و برنامه راه اندازی دو شتابدهنده را در دستورکار داریم.
وی ادامه داد: در قالب خانه های نخبگان، ۴۰ کارگروه شکل گرفته و به موضوعات مهم شهرستان و بومی آن منظقه ضمن احصا را حل آن ها می ‌پردازد.

این مقام مسئول با اشاره به فعالیت ۳۰۰ نفر در پژوهشکده سازمان بسیج علمی استان فارس عنوان کرد: بسیاری از پروژه های مهم را تاکنون در استان انجام داده که در تصمیم گیری ها و نگاه راهبردی تاثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه شبکه حل مسئله استانی به شکل بومی با نگاه دانشی و توانمندساز و علمی به منظور بهره گیری از ظرفیت های استان راه اندازی خواهد شد، از ضریبدهی بالا با نگاه راهبردی فرمانده سپاه فجر فارس و پای کار آمدن سایر نهادها خبر داد.

میکائیلی همچنین گفت: شناسایی و ایجاد بانک نخبگانی در دستورکار است که می‌تواند زیرساخت تشکل‌ های مردم نهاد علمی باشد.

وی با ذکر اینکه نگاه ما بسیار جامع و در قالب هم افزایی است تا از کارهای جزیره ای جلوگیری شود، گفت: آماده برگزاری برنامه‌ های ملی و بزرگ با وجود پتانسیل های بالای علمی در استان فارس هستیم.

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=37968

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.