• امروز : پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 April - 2024

اخبار ویژه

2
سید حسن نصرالله:

بزرگترین مصادیق جهاد در راه خدا نبرد با صهیونیستهاست

  • کد خبر : 34577
  • ۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۴
بزرگترین مصادیق جهاد در راه خدا نبرد با صهیونیستهاست
سیدحسن نصرالله: هیچ نبرد کامل مشروعی را از نظر انسانی، اخلاقی، شرعی مانند نبرد با صهیونیست‌ها نخواهیم یافت، نبردی که از بزرگترین و واضح ترین مصادیق نبرد و جهاد در راه خداوند است.

بزرگترین مصادیق جهاد در راه خدا

نبرد با صهیونیستهاست

سیدحسن نصرالله:
هیچ نبرد کامل مشروعی را از نظر انسانی، اخلاقی، شرعی مانند نبرد با صهیونیست‌ها نخواهیم یافت، نبردی که از بزرگترین و واضح ترین مصادیق نبرد و جهاد در راه خداوند است.قدرت واقعی ما در ایمان و بصیرت و آگاهی و پایبندی عمیق به مسئله و آمادگی عظیم برای فداکاری و جانفشانی نزد خانواده‌های شهداست.زبان و کلام از بیان عظمت و ایستادگی و صبر مردم غزه و نیز مردم کرانه باختری عاجز است.اوضاع سالهای اخیر در فلسطین به ویژه در سایه این کابینه افراطی و احمق و نادان و وحشی بسیار سخت و دشوار بود.

عملیات طوفان‌الاقصی صد در صد

فلسطینی بود

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
مسئله فلسطین و آنچه در آن می گذرد، به بوته فراموشی سپرده شده بود و در آخرین رده اهتمامات جهان در برابر افزایش سیاست مستبدانه و زورگویانه دشمن قرار داشت.باید یک رخداد و حادثه‌ای برای بازگرداندن مسئله فلسطین اشغالی به صدر مسائل جهان و به عنوان مسئله نخست رخ می‌داد، به همین سبب عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر رخ داد.سری بودن کامل عامل تضمین کننده موفقیت این عملیات شکوهمند از طریق عنصر غافلگیرکننده بهت آور بود.

طوفان‌الاقصی ضعف و سستی

اسرائیل را برملا کرد

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
طوفان الاقصی هیچ ارتباطی با هیچ یک از پرونده‌های منطقه‌ای یا بین‌المللی ندارد و آنچه سخنان ما را تایید می‌کند، آن چیزی است که همواره مطرح می کنیم مبنی بر اینکه تصمیم‌گیری در جنبش‌های مقاومت، در سطح فرماندهانشان گرفته می‌شود.ایران از جنبش‌های مقاومت حمایت می‌کند، ولی هیچ قیمومیتی را اعمال نمی‌کند، آنچه در طوفان الاقصی رخ داد، این حقیقت را مورد تاکید قرار می‌دهد.🔹آنچه در سطح میدانی در طوفان الاقصی رخ داد، قهرمانانه و شجاعانه بود. نبرد طوفان الاقصی، ضعف و سستی رژیم اسرائیل را برملا کرد، و اینکه اسرائیل واقعا از خانه عنکبوت سست تر و متزلزل تر است.

اسرائیل از روز اول خواستار پول و

سلاح از آمریکا شد

دبیرکل حزب الله لبنان:اسرائیل از همان روز نخست عملیات طوفان الاقصی، خواستار پول و سلاح از ایالات متحده آمریکا شد.دشمن تا کنون نتوانسته است با وجود حمایتهای آمریکا، ابتکار عمل را به دست بگیرد.تصمیم عملیات طوفان الاقصی، حکیمانه و شجاعانه و درست و در زمان مناسب بود و البته شایستگی این همه جانفشانی و فداکاری را دارد.

گزینه دیگری غیر از طوفان الاقصی

وجود نداشت

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
هیچ گزینه دیگری در برابر مقاومت فلسطین غیر از این عملیات وجود نداشت و این تصمیمی شجاعانه و دوراندیشانه در زمان درست و مناسب بود.از همان ساعات نخست بدیهی و روشن بود. که دشمن نتوانست زمان نبرد طوفان الاقصی را تشخیص دهد و سردرگم بود.به نظر می‌رسد که دولت‌های اسرائیلی از تجارب خود با جنبش‌های مقاومت در لبنان و فلسطین درس عبرت نمی‌گیرند.از مهمترین اشتباهاتی که اسرائیلی‌ها مرتکب شده و همچنان مرتکب می‌شوند، طراحی نقشه‌هایی است که هرگز نمی‌توانند آن را عملی کرده و به اهداف مدنظرشان دست یابند.

دشمن به کشتار کودکان و زنان

می‌پردازد

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
برای جهان این حقیقت روشن خواهد شد مبنی بر اینکه اکثر کسانی که می گویند فلسطینیان، غیرنظامیان را کشته‌اند، در حقیقت با سلاح ارتش اسرائیل که با خشم و جنون رفتار می‌کند، کشته شده‌اند.دشمن به کشتار کودکان و زنان می پردازد، اکثر شهدا کودکان و زنان هستند، دشمن منازل، مساجد، بیمارستان‌ها و همه چیز را ویران می‌کند، هیچ نقطه امنی در غزه وجود ندارد و دشمن همه چیز را ویران میکند.دشمن، همان اشتباه جنگ ۲۰۰۶ را مرتکب شده، که در آن جنگ هم اهداف بزرگی را وضع کرده بود، اما در نهایت مجبور به عقب نشینی از آن شد.

دشمن نتوانسته یک دستاورد نظامی

بدست بیارد

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
حدود یک ماه از تجاوزات دشمن به غزه می گذرد، اما نتوانسته است حتی به یک دستاورد دست یابد.دشمن اسرائیلی در دست زدن به عملیات بزرگ در غزه با احتیاط عمل می کند، زیرا ترسو و ناتوان و شکست خورده است.ما با چشمانمان، نبرد قهرمانانه رزمندگان فلسطینی را دیده‌ایم، دشمن چگونه می‌تواند با چنین مبارزانی بجنگد.

آمریکا مسئول مستقیم تمام کشتار و

فجایع در غزه

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
آنچه در غزه جریان دارد، ماهیت متوحش و وحشیگری این رژیم غاصب را که بر منطقه ما تحمیل کردند، نشان می‌دهد.آمریکا مسئول مستقیم این همه کشتار و وحشی‌گری است و این نفاق آمریکاست.صحنه‌های جنایاتی که هر روز در نوار غزه رخ می‌دهد، این حقیقت را به صهیونیست‌ها می‌گوید که پایان این نبرد، پیروزی غزه و شکست آنها خواهد بود.شهدای غزه، کودکان و زنان و تمام مظلومانی که جان خود را از دست می‌دهند، تمام نقاب‌های دروغین را کنار زدند که برای فریب دادن ملت‌های ما از طریق تبلیغ برای این رژیم و سوق دادن حکومتهایشان به سمت عادی‌سازی روابط با این رژیم تلاش می‌کردند.

 

آمریکا مانع آتش‌بس در غزه است

 

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
ایالات متحده مسئول کامل جنگ کنونی در غزه و اسرائیل صرفا ابزار اجرایی آن است.آمریکا مانع محکومیت اسرائیل در شورای امنیت و مانع آتش‌بس در غزه می‌شود. آمریکا، جنگ غزه را اداره می‌کند و باید بهای تجاوزاتش را بپردازد.آمریکا مسئول نخست تمام جنایاتی است که در قرن گذشته و قرن فعلی رخ می‌دهد و باید به خاطر جنایاتش محاکمه و بازخواست شود.تصمیم مقاومت اسلامی عراق در هدف قرار دادن پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی بر این اساس اتخاذ شد که آمریکا، جنگ علیه غزه را مدیریت می‌کند.تصمیم مقاومت اسلامی عراق، حکیمانه، شجاعانه و مبارک است و ما به آنها درود می‌فرستیم.

 

قطعا غزه و فلسطین پیروز خواهند

شد

دبیرکل حزب‌الله لبنان:
به آمریکایی‌ها می‌گویم هیچ ترسی از ناوهای شما نداریم، حتی یک روز هم ما را نترسانده است، برای ناوهایی که ما را از آن می‌ترسید، به خوبی (برای مقابله با آن) آماده شده‌ایم.نبرد، نبرد ایستادگی و صبر و تحمل و انباشت دستاوردها و جلوگیری از رسیدن دشمن به اهدافش است.این آمریکا با نظامیان و ناوها و پایگاه‌هایش است که بهای هر جنگی در منطقه را خواهد پرداخت.مقاومت در لبنان، فلسطین، عراق و تمام منطقه با ایستادگی، صبر و قدرت تحمل پیروز خواهد شد.

ان شاء الله

 

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=34577

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.