• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

اخبار ویژه

عملکرد درخشان دکتر واعظی در تحقق سود عملیاتی هوشمندسازی لازمه کاهش هزینه های لجستیکی تاریخ پخش «مرداب» مشخص شد/ سریالی معمایی از برزو نیک‌نژاد حمایت قانونی مجلس از افراد اخلاق‌مدار/ دیگر امضای طلایی نداریم رئیس شورای اسلامی شهر شلمان؛باغ فلاحت شلمان گنجینه ای است که مسئولان توجهی به آن نمی کنند تبادل دانش بستر ساز توسعه همکاری های بین المللی اعطای تسهیلات ۵۷۰ میلیون تومانی بانک سپه به خانواده ۵ قلوهای مینودشتی برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم و تکمیل ظرفیت پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان در یکم و دوم تیر ماه امکان دریافت نسخه الکترونیکی قراردادهای تسهیلاتی در سامانه اینترنتی بانک مسکن مدیریت بحرانی که خود بحران ساز شد مناسب سازی شهری گامی بلند برای توسعه ورزش همگانی نابینایان و کم بینایان تاکید مدیرکل صداوسیمای فارس بر استفاده از مداحان و هیات های معرفی شده توسط دستگاه های مرتبط در آنتن رسانه ملی و حمایت از هیات های توانمند

1
افزایش 57 درصدی سود خالص

سیمان شرق پیشرو در صنعت سیمان کشور و آبادانی میهن

  • کد خبر : 15130
  • ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
سیمان شرق پیشرو در صنعت سیمان کشور و آبادانی میهن
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سيمان شرق (سهامی‌عام) مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ در محل هتل بزرگ ارم سالن نگين هتل ارم تهران  تشکیل گردید. 

 

شرکت سیمان شرق با دارا بودن چندین شرکت تابعه که در تکمیل زنجیره ارزش مجموعه نقش بسزایی دارند با ۴ خط تولیدی سیمان ، دارا بودن معادن غنی و داشتن شرکت حمل و نقل توانسته است با محصولات متنوع و با کیفیت خود به عنوان یک شرکت عظیم سیمانی و ممتاز و پیشرو در صنعت سیمان کشور مطرح باشد.
شرکت با تولید حدود یک میلیون و پانصد هزار تن محصول در سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه ۱۴۰۱ علیرغم محدودیت استفاده از برق در تابستان ، از دست دادن بخش عمده ای از بازار سنتی افغانستان به دلیل حضور طالبان و وضع مالیات برای سیمان صادراتی و … توانست در سایه برنامه ریزی و راهبردهای مهندس محمدمهدی ابراهیمی مدیریت عامل موفق مجموعه و مدیر برجسته صنعت سیمان کشور عملکردی مقبول داشته باشد و با اختیار داشتن سهم ۴/۲ درصد از تولید کلینکر کشور و سهم ۳/۲ درصدی در تولید سیمان با بیش از ۱۴۴ هزار تن صادرات سهم ۹/۳ درصد از کل سهم صادرات صنعت سیمان را به خود اختصاص دهد.
کارگران خدوم و پرتلاش، کارشناسان قابل ، مدیریت کاردان و کاربلد همراه با معاونین متعهد و متخصص و یک هیات مدیره قوی و شناخته شده باعث شده که در کوران جنگ اقتصادی ، سربازان و سرداران جبهه تولید سیمان شرق در دیار خراسان و شمس الشموس با شکست معضلات و مشکلات تحمیلی بر صنعت و تولید، یک الگوی موفق در تولید- ارزش آفرینی و سودآوری باشند.

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سيمان شرق (سهامی‌عام) مورخ ۲۵/۰۸/۱۴۰۱ در محل هتل بزرگ ارم سالن نگين هتل ارم تهران تشکیل گردید.
در این مجمع که با حضور ۶/۶۳ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی و نماینده بیمه مرکزی ج.ا.ا برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای عزت اله زنگنه بود، که جنابان سام کريمي جيرنده و احسان حاجي حسن معمار در مقام نظار اول و دوم و آقای محمد مهدي ابراهيمي به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.

 

درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۴۰۱ و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹ و با تقسیم سود ۳۸۰/۱ ریال به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
میزبانی شایسته کلیه ارکان شرکت از سهامداران و اصحاب رسانه ، پخش یک کلیپ زیبا و جامع که به همت روابط عمومی تهیه و در آن تاریخچه و توانمندی های شرکت و دستاوردهای مجموعه به سمع و نظر سهامداران رسید، ارائه توضیحات مبسوط و تبیین برنامه های خوب مهندس ابراهیمی در جهت توسعه و تعالی مجموعه، حضور مدیران ارشد شرکت های تابعه و دیگر مدیران شرکت های سیمانی عضو هلدینگ سیمان غدیر ، تقدیر ویژه جناب زنگنه ریاست مجمع از عملکرد درخشان و درایت مهندس ابراهیمی در جهت افزایش سودآوری و ارزش آفرینی مجموعه سیمان شرق، تایید حسابهای شفاف و کلین معمار مالیه پاکدست مجموعه جناب روشن دل توسط حسابرس وبازرس قانونی ، پاسخگویی دقیق و مستند به سوالات سهامداران حاضر در مجمع و ناظر به صورت برخط توسط مدیران شرکت ، تقسیم ۹۰ درصد از سود حاصل شده بین سهامداران، برگزاری مجمع عمومی فوق العاده با حضور بیش از ۶۷ درصد سهامداران جهت انطباق اساسنامه شرکت با اساسنامه مورد تایید سازمان بورس و نهایت تعامل و همکاری بچه های خوب شرکت از روابط عمومی تا امور سهام که به گرمی میزبان خبرنگاران بود و در تهیه و تنظیم گزارش صمیمانه ما را یاری رساندند از نکات خواندنی این مجمع بود که حیفمان آمد به اسب قلم سپرده نشود.

پیام هیات مدیره
با عرض سلام و خیر مقدم حضور سهامداران گرانقدر و حاضرین در جلسه مجمع عمومی عادي سالیانه شرکت سیمان شرق. خداوند را شاکریم بخاطر همه الطافش، بخاطر توفیقی که اعطا نمود در شرایط بد اقتصادي حاصل از همه گیري بیماري کرونا از یک سو و اعمال تحریمهاي ظالمانه بین المللی از سوي دیگر شاهد درخشش جوانان شایسته و لایق این مرز و بوم باشیم که حاصل پشتکار، اراده و توکل ایشان است. افزایش ۵۷% سود خالص تلفیقی شرکت نسبت به سال گذشته در چنین شرایطی را ، تنها از جوانان دلیر این مرز و بوم سراغ داریم که در سایه اتکال و نبوغ ایشان و اعتماد شما سهامداران گرامی کسب شده است. شرکت سیمان شرق براي خدمت رسانی در عرصه ساخت و ساز و آبادانی کشور عزیزمان ایران با رعایت اصول و استانداردهاي بین المللی کیفی، فنی، ایمنی و حفظ محیط زیست، طی مدت ۷۰ سال فعالیت خود با سابقه درخشانی که در عرصه ساخت و ساز در حریم رضوي شهر مشهد و شرق کشور داشته است موفق گردیده با جلب رضایت مشتریان، به جایگاهی شایسته در میان شرکتهاي معتبر و بزرگ فعال در این عرصه دست یابد. بی شک یکی از مهمترین اهداف بلند مدت مدیران این شرکت ، ایجاد رضایتمندي همه سهامداران و ذینفعان ، اشتغال و خدمت رسانی در جهت پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان ایران می باشد و این مهم محقق نمی گردد مگر با بکارگیري نیروي انسانی مجرب ، توانمند ، دلسوز، متعهد و همچنین مشتري مداري و جلب رضایت مصرف کنندگان. امید است با تصویب عملکرد سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۴۰۱ این شرکت همچون گذشته از رهنمودهاي ارزشمند و تصمیمات قاطع سهامداران محترم بهره مند گردد و بتواند به عنوان یک برند معتبر در صنعت ساخت و ساز در سطح کشور و عرصه هاي بین المللی به فعالیت هاي خود با افتخار ادامه دهد. هیات مدیره از خداوند متعال براي شما سهامداران عزیز و محترم آرزوي توفیق و سلامتی می نماید.
اهم اقدامات صورت گرفته
پرداخت سود سهامداران به میزان ۲.۱۱۳.۰۹۲ ریال در موعد مقرر.
ارزشگذاری سهام سیمان سفید شرق و آمادگی عرضه سهام آن شرکت در بازار سرمایه با نماد سفید.
کسب عنوان صادر کننده نمونه استانی.
کسب رتبه ۲۵۵ توسط شرکت سیمان شرق و ۴۷۱ توسط شرکت فرآورده‌های سیمان شرق.
صادر کننده برتر به کشور‌های حوزه CIS.
بازاریابی و صادرات سیمان کلا G به کشور ترکمنستان.
سهم ۲۰ درصدی صادرات سیمان کل کشور به افغانستان از طریق مرز دوغارون.
بازاریابی و صادرات سیمان به کشور روسیه.
افزایش ۲۴ درصدی فروش نسبت به دوره مالی قبل.
افزایش تولید کلینکر نسبت به سال قبل.
احیای شرکت آهک سیمان شرق و توسعه عملیات آن از سال ۱۴۰۱.
برنامه های آتی شرکت
– مدیریت هزینه ها در راستای افزایش بهره وری و سودآوری سازمان
– استراتژی تامین قطعات، لوازم یدکی و مواد اولیه مورد نیاز در قالب برنامه کلان “مدیریت زنجیره”.
– برنامه حفظ ذخیره استراتژیک جهت موجودی های مواد خام و کالای در جریان ساخت
– اصلاح و بهبود سیاست های فروش به منظور حفظ و توسعه سهم بازار با توجه به تغییرات محیط کسب و کار و تشدید فضای رقابتی بخصوص در شرق کشور
– استراتژی حفظ محیط زیست و دستیابی به “صنعت سبز”.
– عرضه سهام شرکت سیمان سفید شرق
– استراتژی توسعه تنوع محصول و خدمات
– استراتژی ارتقاء سطح مهارت و سلامت سرمایه انسانی
اهم فعالیت های شرکت:
– پرداخت سود سهام سهامداران به میزان ۰۹۲/۱۱۳/۲ ریال ظرف موعد مقرر.
– ارزش گذاری سهام شرکت سیمان سفید شرق و آمادگی عرضه سهام آن در بازار سرمایه با «نماد سفید».
– کسب عنوان صادرکننده نمونه استانی در سال ۱۴۰۰
– کسب رتبه ۲۵۵ توسط شرکت سیمان شرق و ۴۷۱ توسط شرکت فرآورده های سیمان شرق در رتبه بندی شرکت های برتر IMI 100 ایران
– صادرکننده برتر به کشورهای حوزه CIS در موضوع سیمان
– بازاریابی و صادرات سیمان کلاس G (چاه نفت) به کشور ترکمنستان
– سهم ۲۰ درصدی صادرات سیمان کل کشور به افغانستان از طریق مرز دوغارون
– بازاریابی و صادرات سیمان به کشور روسیه
– افزایش ۲۴ درصدی فروش نسبت به دوره مالی قبل.
– افزایش تولید کلینکر نسبت به سال مالی قبل با برنامه ریزی روزانه تولید علی رغم تشدید محدودیت های گاز و برق در منطقه خراسان
– احیای شرکت سیمان شرق و توسعه عملیات آن از سال ۱۴۰۱

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=15130

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.