• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024

اخبار ویژه

رئیس کمیته امداد منطقه ی یک یاسوج گفت: حامیان نیکوکار در سال گذشته ۳ میلیارد و ۷۵۲میلیون تومان به‌صورت نقدی و غیرنقدی به ایتام و فرزندان محسنین این اداره کمک کردند. کشف ۶۰ کیلوگرم تریاک در شیراز  «ساعت صفر» در عمارت ارغوان عملکردی عالی از شرکتی دانش بنیان با مدیرانی جهادی “آبفروش” به نمایش درآمد معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد موافقت شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با تأسیس مقطع دکترای رشته پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در پیامی مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در پیامی مردم را به حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد. کشف ۷ فقره جرائم سايبري در دورود تخصیص ٩٠٥ تن قیر رایگان به شهرداری‌های حوزه استحفاظی بهسازی معابر روستای منارویه شهرستان فیروزآباد از محل اعتبارات ملی شعر همپای مقاومت در تاریخ مبارزات حق علیه باطل حضور داشته است

4
با حمایت مجموعه ورزشی انقلاب انجام گرفت ؛

مجمع سالانه انجمن ورزشی استان کرمانشاه برگزار شد

  • کد خبر : 21603
  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵
مجمع سالانه انجمن ورزشی استان کرمانشاه برگزار شد
دومین مجمع سالانه انجمن خبرنگاران ورزشی استان کرمانشاه به میزبانی مجموعه ورزشی انقلاب و با حضور فرماندار ، معاون اداره ورزش ، اعضای شورای اسلامی شهر ، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه ، و اعضای اصلی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان کرمانشاه برگزار شد

صابر رفیعی – گیتی آنلاین – کرمانشاه – دومین مجمع سالانه انجمن خبرنگاران ورزشی استان کرمانشاه به میزبانی مجموعه ورزشی انقلاب و با حضور فرماندار ، معاون اداره ورزش ، اعضای شورای اسلامی شهر ، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه ، و اعضای اصلی انجمن نویسندگان، خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان کرمانشاه برگزار شد

***فرماندار: خبرنگاران ورزشی به افزایش نشاط و امید درجامعه کمک می کنند

فرماندار کرمانشاه بر لزوم استفاده عموم مردم بویژه نوجوانان و جوانان از فضاهای ورزشی موجود در ادارات و دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

محمدرضا آمویی در نشست مجمع سالیانه انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه که به میزبانی ورزشگاه انقلاب برگزار شد، با تاکید بر لزوم ایجاد نشاط اجتماعی و امید آفرینی در جامعه، اظهار کرد: هرچند در حال حاضر مشکلاتی در فضای جامعه وجود دارد، اما افق های روشنی را پیش روی خود می بینیم و با تلاش های صورت گرفته می توانیم امیدبخشی را که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در جامعه گسترش دهیم.
وی با بیان اینکه نشاط اجتماعی نیز یکی از عوامل اصلی سرزندگی و پویایی در هر جامعه است، افزود: از مولفه هایی که می تواند در توسعه نشاط اجتماعی تاثیرگذار باشد، ورزش است‌.
فرماندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: ورزش در تخلیه هیجانات جوانان، سلامت جسمی و روحی آنها تا زمان پیری نقش مهمی دارد.
وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری اصلی در این حوزه باید در بخش ورزش همگانی باشد، افزود: در این راستا برنامه های ورزش همگانی همچون پیاده روی خانوادگی، ورزش صبحگاهی و … را نباید تنها به یک نقطه خاص از شهر متمرکز کرد، بلکه در سایر مناطق شهر هم باید چنین برنامه هایی برگزار شود تا مشارکت مردم از نقاط مختلف را در آن داشته باشیم.
آمویی در ادامه یکی از موانع توسعه ورزش همگانی در بین مردم جامعه را گران و هزینه بر بودن استفاده از امکانات ورزشی عنوان کرد و گفت: اکثر اماکن ورزشی موجود توسط دولت ها ساخته می شوند، اما برای بهره برداری به بخش خصوصی واگذار می شوند و این مسئله باعث شده تا بخش زیادی از جامعه بویژه قشر کم برخوردار، توان مالی استفاده از این اماکن را نداشته باشند.
وی در ادامه سخنانش بااشاره به درپیش بودن فصل تابستان و لزوم پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، گفت: یکی از ظرفیت ها برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان استفاده از سالن های ورزشی همه دستگاه ها و سازمان ها است که باید امکانات خود را در اختیار آنها قرار دهند.
فرماندار کرمانشاه در ادامه بااشاره به افول کرمانشاه در برخی از رشته های ورزشی، گفت: کرمانشاه در سالهای گذشته در برخی از رشته های ورزشی در ایران سرآمد بود، اما اکنون جایگاه خود را از دست داده است.
وی تاکید کرد: از جامعه ورزشی نویسان استان می خواهیم که نسبت به این مسائل مطالبه گری داشته باشند و به رشد و توسعه ورزش استان کمک کنند، ما نیز در این راه از آنها حمایت می کنیم.

 

***معاون ورزش اداره کل ورزش استان: شهرداری کرمانشاه برای حمایت از ورزش استان پای کار بیاید

در ادامه این مراسم، فرهمند سال افزون معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان نیز لازمه توسعه ورزش همگانی را همراهی سایر دستگاه ها عنوان کرد و گفت: شهرداری، آموزش و پرورش، اداره کار و …از جمله دستگاه هایی هستند که زیرساخت های ورزشی خوبی در مناطق مختلف شهر دارند که می توانند با در اختیار مردم قرار دادن آنها، به رشد و توسعه ورزش همگانی کمک کنند.
وی تاکید کرد: اگر این دستگاه ها همکاری داشته باشند، ورزش همگانی توسعه پیدا می کند و به دنبال آن ورزش قهرمانی استان هم ارتقاء می یابد.
معاون ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: البته در بحث وررش قهرمانی برخی هیات های ورزشی ما هم ضعف عملکردی داشتند که با آنها جلساتی را داشته ایم و تاکید شده که باید فعال شوند.
وی در ادامه یکی از مهمترین چالش های ورزش کرمانشاه را نبود اسپانسر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر برخی از شهرهای ایران با حمایت واحدهای تولیدی خود به قطب ورزش تبدیل شده اند و این درحالیست که استعدادهای ورزشی آنها به اندازه کرمانشاه نیست.
سال افزون یادآورشد: درحالی کل اعتبار ورزش کرمانشاه در حوزه قهرمانی و همگانی چهار تا پنج میلیارد تومان در سال است که در این شهرها تنها برای یک رشته ورزشی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می کنند.
وی تاکید کرد: در کنار کارخانجات، برخی نهادهای این شهرها مانند شهرداری ها هم پای کار هستند، اما در کرمانشاه هیچکدام خود را مکلف به حمایت از ورزش نمی دانند و حتی از تیم های ورزشی خود هم حمایت نمی کنند.
معاون ورزش و جوانان استان از شهرداری و شورای شهر کرمانشاه خواست تا مانند دیگر شهرهای ایران از تیم های ورزشی حمایت کنند.
سال افزون تاکید کرد: خبرنگاران ورزشی استان در بسیاری از مسائل حوزه ورزشی از جمله پای کار آمدن سایر نهادها برای کمک به این حوزه از مسئولین و نمایندگان استان در مجلس مطالبه گری کنند، چراکه هیچ چیزی به مانند ورزش نمی تواند نام یک کشور و استان را در دنیا معرفی کند.

 

***رئیس شوری شهر: آماده توسعه فضاهای ورزشی شهر هستیم

در ادامه پوریا فخری رئیس شورای شهر کرمانشاه نیز به عدم توازن زیرساخت های ورزشی در مناطق مختلف شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: شهرداری در سطح مناطق مختلف شهر فضاهایی با کاربری ورزشی و فضای سبز دارد که می توانیم بخشی از آن را برای احداث اماکن ورزشی اختصاص دهیم تا در اختیار جوانان این شهر قرار گیرد.

 

*** مجموعه انقلاب آماده توسعه بیشتر است

مدیر مجموعه انقلاب کرمانشاه در حاشیه این نشست گفت: هدف اصلی ما برای ورود به ورزش، کمک به توسعه و ایجاد زمینه ای برای رشد و پیشرفت ورزش است و در همین راستا نه تنها به تمامی تعهدات خود در قرارداد ماده ۲۷ مجموعه عمل کرده ایم؛ بلکه به دنبال ایجاد بسترهای جدید برای توسعه بیشتر مجموعه هستیم.
میلاد معوایی یادآور شد: ترمیم و نصب صندلی های جایگاه تماشاگران، راه اندازی مجموعه پینتبال و والیبال ساحلی، ایجاد چمن طبیعی مرغوب، ایجاد سیستم حفاظتی مناسب، ترمیم و تجهیز خوابگاه های مجموعه، ترمیم و ایجاد سیستم آبیاری و نورافکن مناسب مجموعه مهمترین اقدامات انجام گرفته در یک سال گذشته بوده است.
معوایی اضافه کرد: در راستای توسعه این مجموعه با ارائه یک طرح مکمل بدون هیچ چشم داشتی از اداره ورزش و جوانان استان به دنبال ایجاد چمن مصنوعی درجه یک، ساخت نیمکت ذخیره های مناسب و ایجاد فنس کشی مناسب به دور زمین هستیم و در صورت موافقت مسئولین مربوطه در اداره کل آن را اجرایی خواهیم کرد.

 

***دبیر انجمن: در یک سال گذشته به دنبال تعامل با ورزش بوده ایم

در ابتدای این نشست ، کمیل نظری دبیر انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم به مهمانان و حاضرین در جلسه ، گزارشی از عملکرد سالانه انجمن را تشریح کرد و افزود ،انجمن ورزشی نویسان استان کرمانشاه با حضور جمعی از بهترین خبرنگاران و عکاسان ورزشی بعنوان یکی از فعالترین و جوانترین انجمن های ورزشی نویسان کشور شناخته می شود که پوشش اخبار ورزشی استان را در همه رشته های ورزشی بر عهده دارد
نظری خاطر نشان کرد ، استان کرمانشاه به لطف رسانه ها و خبرنگاران پرتلاش و تخصصی در حوزه ورزش از معدود استان های کشور است که دارای انجمن ورزشی نویسان می باشد و بطور منظم و بر طبق اساسنامه اعضای آن انتخاب می شود
دبیر انجمن ورزشی نویسان استان افزود ، وجود چند رسانه تخصصی حوزه ورزش که بطور گسترده اخبار ورزشی را پوشش می دهند از افتخارات این انجمن است که به توسعه ورزش در استان کرمانشاه کمک شایانی کرده است
وی تاکید کرد ، اعضای انجمن که برخی از آنها جزو برترین خبرنگاران و عکاسان ورزشی کشور هستند و افتخاراتی را نیز در سطح ملی و بین المللی بدست آورده اند بدون هیچ چشم داشتی و در سخت‌ترین شرایط کاری وظیفه خطیر خبر رسانی را انجام می دهند اما متاسفانه بسیاری از آنها فاقد در آمد مناسب و حتی بیمه خبرنگاری هستند که از مسوولان ذیربط تقاضامندیم در این خصوص توجه بیشتری داشته باشند
دبیر انجمن ورزشی نویسان استان با تاکید بر انعکاس اخبار در توسعه ورزش در استان ، افزود ، بدون شک بازتاب افتخار آفرینی ورزشکاران در رسانه ها باعث ایجاد انگیزه و استمرار افتخار آفرینی ورزشکاران خواهد شد ، لذا رسانه های ورزشی استان نقش بسزایی در توسعه ورزش قهرمانی ایفا خواهند نمود بنابراین بر متولیان ورزش واجب است که از رسانه ها و خبرنگاران ورزشی حمایت کنند و دغدغه های آنان را برطرف سازند
در ادامه دبیر انجمن ورزشی نویسان به تشریح فعالیت های انجام گرفته انجمن در دو سال گذشته پرداخت و گفت : ارتباط مستقیم با هیات های ورزشی و ورزشکاران، ایجاد امکانات رفاهی برای خبرنگاران ورزشی و ایجاد پل ارتباطی بین مسئولین و جامعه ورزش اهم محورهای فعالیت های این انجمن بوده است
کمیل نظری یاداور شد: در حوزه ارتباط مستقیم با هیات های ورزشی و ورزشکاران، انجمن ورزشی نویسان در قالب ۱۲ نشست در هیات های ورزشی حاضر شده و به صورت مستقیم با مدیران هیات های ورزشی و ورزشکاران مدال آور این هیات ها به گفتگو نشسته است و مقرر شده است این برنامه با سایر هیات های ورزشی نیز ادامه پیدا کند.
نظری ادامه داد: در موضوع ایجاد امکانات رفاهی و خدماتی برای خبرنگاران ورزشی، با چند استخر در بخش بانوان و آقایان توافق صورت گرفته است و خبرنگاران دارای کارت انجمن ورزشی نویسان می‌توانند بدون پرداخت هزینه از امکانات این مجموعه ها استفاده کنند، همچنین با توجه توافق صورت گرفته با هیات دو ومیدانی استفاده خبرنگاران از پیست آزادی رایگان شده است
وی یادآور شد: جهت ارتباط با مدیران حوزه های مرتبط با ورزش نیز، نشست های بسیار مفید و کارای با نمایندگان مجلس، مدیران کل حوزه ورزش و اعضای شورای شهر برگزار شده است و نیازمندی های جامعه ورزش به سمع و نظر آنها رسیده است

نظری در تشریح کارنامه مالی نیز گفت: انجمن ورزشی نویسان به صورت مستقیم هیچ گونه بودجه مستقیمی از هیچ نهاد و یا شخصی در یک سال گذشته دریافت نکرده است و تمامی همکاری های صورت گرفته از طریق هیات های ورزشی انجام شده است.
وی در پایان انتقاد سازنده را لازمه توسعه دانست و خاطر نشان کرد ، خبرنگاران ورزشی با دلسوزی هرچه تمام‌تر به دنبال رفع موانع و کمبودها هستند و انتظار می رود هرجا انتقاد سازنده ای از سوی آنها وجود دارد ، مسوولان بدون موضع گیری و غضب به آنها گوش دهند و مشکلات موجود را مرتفع سازند

**** در پایان این مراسم رای گیری برای انتخاب بازرس انجمن صورت گرفت و علی محمد محمدی به عنوان بازرس انجمن و حسین حاجیان به عنوان بازرس علی البدل به مدت یک سال انتخاب شدند

 

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=21603

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.