• امروز : سه شنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 28 May - 2024

اخبار ویژه

نخستین سالگرد درگذشت شاهین بازیل در خانه هنرمندان ایران تحویل ۱۲ دستگاه خودروی تاکسی صفر به مالکان متقاضی طرح تعویض تاکسیهای فرسوده راهبرد اداره کل صمت فارس حمایت و تقویت تولید داخلی ، کارآفرینی ، به کارگيری فناوری‌های نوين در توليد محصولات و توسعه صادرات غیرنفتی است جشنواره قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌ انداز بانک سپه تا پایان شهریورماه تمدید شد کارگروه تعیین سقف تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی استان فارس در سال ۱۴۰۳، تشکیل شد بانک ایران زمین به سامانه تفکیک حساب شخصی از تجاری متصل شد عرضه ۲ مستند و یک فیلم کوتاه در «سینمای دیگر» فیلم‌نت افتخاری دیگر برای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویر احمد / کسب رتبه اول کشوری گروه آموزشی کیفیت‌بخشی فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی نشست هم اندیشی کنشگران ارتباط دانشگاه با صنعت برگزار شد «فوفو مسافری از کامادو» آمد/ تقدیم قسمت اول به زنده‌یاد کیومرث پوراحمد استقبال کاربران از بانکداری دیجیتال بانک ایران زمین

5
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان:

مهارت آموزی شاه کلید ایجاد اشتغال در کردستان است

  • کد خبر : 26953
  • ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۴
مهارت آموزی شاه کلید ایجاد اشتغال در کردستان است
فردین وکیلی در واپسین روز های هفته بزرگداشت کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در سخنرانی پیش از خطبه نماز وحدت بخش جمعه شهر سنندج گفت : متاسفانه فرهنگ غالب استان کردستان میل به مدرک گرایی و پشت میز نشینی است که لازم است با همکاری کلیه نهادهای متولی امر این فرهنگ تغییر و مهارت آموزی به عنوان یک ارزش به جامعه معرفی شود .

به گزارش گیتی آنلاین کردستان ؛ فردین وکیلی در واپسین روز های هفته بزرگداشت کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در سخنرانی پیش از خطبه نماز وحدت بخش جمعه شهر سنندج گفت : متاسفانه فرهنگ غالب استان کردستان میل به مدرک گرایی و پشت میز نشینی است که لازم است با همکاری کلیه نهادهای متولی امر این فرهنگ تغییر و مهارت آموزی به عنوان یک ارزش به جامعه معرفی شود .

وکیلی بیان داشت : در قرآن کریم که منهج و مرجع مسلمانان جهان است بیش از ۴۰۰ آیه در خصوص اهمیت کار و تلاش نازل شده است که این امر خود بیانگر توجه ویژه خداوند متعال به مقوله کار و تلاش است .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان افزود : اکثر پیامبران و فرستادگان اللهی دارای تخصص و مهارت بوده آمد و اغلب امرار معاش خود و بیت مکرم را از طریق کسب مهارت و ارائه خدمات فنی تأمین می نمودند .

وی با اشاره به خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز اظهار داشت : خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران آموزش های فنی و حرفه ای در کشور ایران اسلامی به خوبی توسعه پیدا کرد به گونه ای که هم اکنون در استان کردستان بیش از ۱۶ مرکز چارت دار دولتی و بیش از ۷۰۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در حال ارائه آموزش های مهارتی به ۱۶ گروه هدف این اداره کل هستند.

وکیلی مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای را پتانسیل های بالقوه این کشور در زمینه تولید ، اشتغال زایی، کارآفرینی و صادرات کشور ذکر کرد و گفت : امروز شاهد حضور پر رنگ مهارت آموختگان فنی و حرفه ای در جای جای مراکز صنعتی کشور هستیم که علاوه بر درخشش در کشور در سطح جهانی نیز افتخارات عدیده ای را کسب نموده آمد .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از مربیان و کارکنان به عنوان بزرگترین سرمایه این اداره کل نام برد و افزود : بهره گیری اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از مربیان و کارکنان توانمند ، متخصص و کارآمد توانسته است نقش بسزایی را در تربیت نیروی ماهر و کارآمد در استان کردستان داشته باشد .

در پایان وکیلی با دعوت از کلیه اقشار جامعه از جمله امامان جمعه و جماعت ، معتمدین محلی ، مسئولان استان و خانواده ها به تشویق جوانان به کسب مهارت و مهارت آموزی گفت : مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان آماده ارائه خدمت به کلیه جوانان و افراد جویای کار کردستانی هستند .

 

ضرورت تلاش مضاعف در مسیر رفع مشکل اشتغال جوانان 

ماموستا فایق رستمی نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، اظهار کرد: خداوند انسان تلاشگر را دوست دارد و این مهم در ایات قرآن و احادیث پیامبر مکرم اسلام مورد تاکید قرار گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی زمینه ترقی و رشد جامعه را مهیا و بیکاری را ریشه کن می سازد از این رو فرهنگ کار و تلاش و مهارت آموزی باید در جامعه ما نهادینه شود.

 

امام جمعه سنندج، تلاش، خدمت به جامعه و ایثار و از خودگذشتگی و وظیفه شناسی و مسئولیت شناسی را از شاخص های مسلمانان واقعی دانست و گفت: انسان های مسئولیت شناس و مسئولیت پذیر همواره موفق و در بارگاه خداوند تبارک و تعالی سربلند هستند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه روز قیامت روز سختی است، گفت: بزرگترین زلزله در روز قیامت اتفاق می افتد به گونه ای که خداوند در مورد بزرگی آن در قرآن کریم می فرماید«ای جامعه بشری از خداوندی بترسید که در روز قیامت زلزله ای را رقم می زند که مادر از فرزند شیرخوار خود نمی پرسد و مادر باردار از ترس جنین خود را می اندازد».

 

وی اضافه کرد: عذاب شدید پروردگار در آن روز نازل می شود خداوند در قرآن در مورد این عذاب شدید که در روز قیامت نازل می شود می فرماید« در آن روز سخت فرزند از والدین، برادر از برادر فرار و هرکس مشغول کار خود می شود».

 

امام جمعه سنندج تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم به تمام نشانه های روز قیامت اشاره می کند و در آن روز به ریز و درشت اعمال انسان ها از خیر و شر رسیدگی و پاداش و جزای آن را می دهد.

 

ماموستا رستمی با تاکید براینکه مال و ثروت دنیا ارزش ندارد، گفت: ثروت و مالی که در مسیر کمک به نیازمندان و رفع مشکل جوانان هزینه نشود ارزشی ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز جوانان ما به دلیل نبود شغل و سرپناه حاضر به تشکیل زندگی نیستند و یا مجبور به متارکه می شوند این در حالی است که افرادی در این جامعه چندین آپارتمان و منزل دارند.

 

امام جمعه سنندج با تاکید بر ضرورت کمک متمکنین جامعه از جوانان و تلاش در راستای ایجاد بسترهای اشتغال و ازدواج اسان جوانان در جامعه، اضافه کرد: در کمک به مستمندان و دستگیری از فقرا باید پیامبر مکرم اسلام و بزرگان دین را الگوی خود قرار دهیم و زمینه ریشه کنی فقر را در جامعه اسلامی مهیا سازیم.

 

ماموستا رستمی با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام، اهل بیت و اصحاب کرام رسول خدا تمام هستی خود را در مسیر اسلام و کمک به مسلمانان فدا کردند، گفت: مسئولان و مردم باید دست به دست هم زمینه رفع مشکلات نیازمندان و محرومین جامعه را فراهم سازند.

 

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس، مسئولان و مدیران به عنوان متولیان بخش های مختلف باید تمام توان و ظرفیت خود را در مسیر توسعه اقتصادی و رفع مشکلات جامعه بکار گیرند و نام نیکی از خود به یادگار بگذارند.

 

امام جمعه سنندج با بیان اینکه برای رفع مشکلات نباید تنها منتظر دولت باشیم، گفت: دولت یعنی مردم و مردم یعنی دولت و باید همه در کنار هم مسیر رفع مشکلات و زمینه توسعه همه جانبه کشور را فراهم سازیم.

 

ماموستا رستمی اذعان کرد: امروز به واسطه امنیت به عنوان بزرگترین سرمایه هرجامعه ای ظرفیت توسعه همه جانبه در کشور ما فراهم است باید با تلاش در مسیر توسعه و آبادانی قدر این امنیت را بدانیم.

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=26953

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.