• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024

اخبار ویژه

فرزند بیشتر، تربیت بهتر؛ رشد تربیتی در خانواده های چندفرزندی صدور و پیگیری مجوز تجاری موقت در زاهدان / ساماندهی بازارچه های محلی زاهدان سرپرست فرمانداری رودسر؛معیشت مردم به نظارت ستاد تنظیم بازار گره خورده است در پی اعلام‌خبر شهادت رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان‌شان، خانه مطبوعات استان کهگیلویه وبویراحمد پیام تسلیتی صادر کرد تامین ۱۰۰ درصدی نیاز مراکز درمانی به فرآورده‌های خونی با هدف بررسی مشکلات و پاسخگویی مسئولان به مردم رنج کشیده *میان محله پاپکیاده* صورت گرفت؛ دادگر:تحریم‌ها نبود، بیش از ۶ سهمیه می‌گرفتیم نمایشگاه «صنعت پست» نتیجه اعتماد به جوانان است بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از روند برگزاری آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی سال ۱۴۰۲ در دانشکده پزشکی شیراز افتتاح مرکز هدایت عملیات و پایگاه اورژانس دانشگاه علوم پزشکی قم توسط وزیر بهداشت بسیج نسبت به هیچ مسئله‌ای بی تفاوت نیست دانشگاه ها در پاسخگویی به نیازهای جامعه نقش فعالی داشته باشند

0

موفقیت آمیز بودن طرح پیشگیری از سرقت محصولات کشاورزی در کرمان

  • کد خبر : 48107
  • ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۶
موفقیت آمیز بودن طرح پیشگیری از سرقت محصولات کشاورزی در کرمان
معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: با اجرای طرح پیشگیری از سرقت محصولات کشاورزی طی سال گذشته خوشبختانه موفقیت امیز بود وکاهش سرقت را شاهد بودیم.

گیتی آنلاین-سید مهدی قویدل با بیان گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در راستای پیگیری و نظارت بر اجرای راهکارهای پیشگیری از وقوع سرقت در کرمان طی سال ۱۴۰۲خاطر نشان کرد: در این بازده زمانی بانک اطلاعاتی محکومین سارق متواری تدوین گردیدوهمچنین لیست کامل محلاتی که نیاز به نگهبان محله دارند با میزان وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی بویژه محلاتی که سرقت در آن ها بیشتر است از فرماندهی انتظامی شهرستان و پیگیری در خصوص اختصاص نگهبان در این محلات اخذ و جمع آوری شده است.

وی گفت: محلاتی که در سطح شهر کرمان از خدمات انتظامی شرکت های خصوصی بهره مند و تحت پوشش حفاظتی گشت های مراقبتی قرار گرفته اند از فرمانده انتظامی استان کرمان(پلیس پیشگیری) رهگیری شدند وهمچنین محکومینی که به مرخصی رفته اند و تا کنون بازگشت نداشته اند بصورت ویژه با موضوع انواع سرقت ها از اداره کل زندان ها و ارسال به دادستانهای حوزه های قضایی جهت بررسی پرونده های قضایی ایشان در مرحله اجرای حکم( یا دادرسی) اقدام شد.

این مقام قضایی با بیان این مطلب که وظایف ادارات در بحث پیشگیری از سرقت بر اساس دستور العمل پیشگیری و مقابله با سرقت که مصوبه شاک بوده است به ادارات مربوطه جهت انجام اقدامات لازم طی ۲۳ مکاتبه ارسال شده است، افزود: طی سال ۱۴۰۲تعداد ۱۴ مکاتبه پیرو دستورالعمل سرقت به سازمان هایی که اقدامی انجام نداده اند ارسال شد تا اقدامات را اعلام ویا اینکه در صورتی اقدامی انجام نداده اند ترک فعل آنها به دادستان های محترم اعلام شود.

وی تصریح کرد: درسال گذشته تیمی نظارتی متشکل از نمایندگان فراجا، شهرداری و دادگستری استان تشکیل شد تا دربازدید از دوربین های ادارات ، بانک ها، اصناف و دوربین های سطح شهرنسبت با شناسایی ایرادات، جهت پیگیری موارد را به معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اعلام کنند.

قویدل با اشاره به اینکه آمار فصلی و ماهیانه حوزه های قضایی در خصوص پیشگیری از سرقت (سیم برق-سایر سرقت ها) بصورت فصلی و ماهانه رصد می شود، عنوان کرد: کارگروه ویژه ای با صنف الکترونیک استان کرمان با ۶ مصوبه جهت تشریح مشکلات و موانع موجود و نحوه فعالیت نصابان مجاز و غیرمجاز سیستم های حفاظتی و بایدها و نباید های قانونی نصابان مجاز با محوریت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تشکیل شد که نتایج خوبی از جمله شناسنامه دار کردن نصابان را در پی داشت.

این مقام قضایی گفت: در سال گذشته بانک جامع اطلاعات تعداد ۱۷۴۹ سارق حرفه ای و سابقه دار و گروه های دخیل در سرقت های سازمان یافته با همکاری پلیس آگاهی مرکز استان و شهرستان ها و اداره کل زندان های استان بروزرسانی و تکمیل شد.

وی در ادامه با اشاره به اشتغال محکومین آزاد شده از زندان خاطر نشان کرد: مصوب شد که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت اشتغال محکومین پس از خروج و در پی آن اخذ اطلاعات محکومین جرم سرقت از حوزه های قضایی استان که به علت عدم اشتغال و بیکاری مرتکب جرم سرقت شده اند نیز با ارسال به اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان جهت حرفه آموزی و تسهیل در اشتغال همکاری نماید.

قویدل با ابراز خرسندی از اجرای طرح پیشگیری از سرقت محصولات کشاورزی در حوزه های قضایی استان، بیان داشت: اجرای این طرح موفقیت امیز بود به گونه ای که شاهد کاهش سرقت محصولات بودیم به عنوان نمونه، در شهرستان بافت ، ۳۷ درصد کاهش ، در شهرستان رابر ، ۷۵ درصد کاهش ،در شهرستان سیرجان ۳ درصد و بم ۱۳ درصد کاهش سرقت را داشته است.

معاون قضایی ، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان همچنین از کاهش ۱۳ درصدی سرقت تجهیزات برقی درراستای اجرای طرح مربوطه خبر داد.

وی در ادامه بیان اهم اقدامات انجام شده طی سال گذشته در راستای فرم اهداف عینی، از محتوای پیشگیرانه تولید شده در حوزه پیشگیری از سرقت سخن به میان اورد و گفت: تعداد ۷۹ هزار و ۵۴۰پیامک با موضوع پیشگیری از سرقت تولید و جهت آگاه سازی به شهروندان طی ۵ مرحله ارسال شد و با نصب بنر، تهیه و تولید ۱۲ اینفوگراف و انجام مصاحبه های رادیویی و تلویزیونی مطالب و مواردی پیشگیرانه درخصوص سرقت به سمع و نظر عموم جامعه رسید کما اینکه در سال جدید در این رابطه برنامه های منسجم تری مد نظر خواهیم داشت.

قویدل گفت: شهرستان های ساردوییه، فاریاب، شهربابک و رابرکاهش ورودی پرونده های سرقت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته اند و متاسفانه حوزه های گلباف، صفاییه، نرماشیر وراور با افزایش پرونده از سرقت روبه رو بوده اند که این شهرستان ها بصورت ویژه در سال جاری در دستور کار قراردارد.

معاون قضایی دادگستری استان کرمان تصریح کرد: طرح تجمیع کارگاه های ضایعاتی از دیگر اقداماتی بود که عملیات اجرایی آن از بستر شورای پیشگیری از وقوع جرم آغازو تا مرحله اختصاص زمین و … اقدام شد و همچنین در سال جاری درصدد هستیم با راه اندازی بخشی از کمپ کبوترخان جهت جمع آوری معتادین متجاهر اقدام نماییم.

قویدل گفت: شهرستان های ساردوییه، فاریاب، شهربابک و رابرکاهش ورودی پرونده های سرقت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته اند و متاسفانه حوزه های گلباف، صفاییه، نرماشیر وراور با افزایش پرونده از سرقت روبه رو بوده اند که این شهرستان ها بصورت ویژه در سال جاری در دستور کار قرار دارد.

معاون قضایی دادگستری استان کرمان تصریح کرد: طرح تجمیع کارگاه های ضایعاتی از دیگر اقداماتی بود که عملیات اجرایی آن از بستر شورای پیشگیری از وقوع جرم آغازو تا مرحله اختصاص زمین و … اقدام شدو همچنین در سال جاری درصدد هستیم با راه اندازی بخشی از کمپ کبوترخان جهت جمع آوری معتادین متجاهر اقدام نماییم.

قویدل گفت: شهرستان های ساردوییه، فاریاب، شهربابک و رابرکاهش ورودی پرونده های سرقت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ داشته اند و متاسفانه حوزه های گلباف، صفاییه، نرماشیر وراور با افزایش پرونده از سرقت روبه رو بوده اند که این شهرستان ها بصورت ویژه در سال جاری در دستور کار قرار دارد.
معاون قضایی دادگستری استان کرمان تصریح کرد: طرح تجمیع کارگاه های ضایعاتی از دیگر اقداماتی بود که عملیات اجرایی آن از بستر شورای پیشگیری از وقوع جرم آغازو تا مرحله اختصاص زمین و … اقدام شد و همچنین در سال جاری درصدد هستیم با راه اندازی بخشی از کمپ کبوترخان جهت جمع آوری معتادین متجاهر اقدام نماییم.

 

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=48107

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.