• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024

اخبار ویژه

اولین نیروگاه خورشیدی ۳ مگاواتی مردمی ‌کشور کلنگ زنی شد «در جستجوی فریده» اکران آنلاین می شود استقبال کم‌نظیر از تازه‌ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران؛ تمدید برای چهارمین شب انجام ۱۱۱ عمل جراحی برای مجروحان حادثه تروریستی کرمان تاکید مدیرکل صداوسیمای فارس بر استفاده از مداحان و هیات های معرفی شده توسط دستگاه های مرتبط در آنتن رسانه ملی و حمایت از هیات های توانمند ۹۸۰ هکتار زمین به محدوده شهرهای سیستان و بلوچستان الحاق شد معاونت املاک و حقوقی راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان رتبه نخست کشوری را کسب کرد آغاز پیش فروش بلیط های برگشت از مشهد برای زائران دهه آخر صفر انتشار گزارش دستاوردهای مالی ال‌جی برای سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ پیام تبریک سرپرست بانک مسکن به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات توزیع ۲۲هزار اصله نهال زیتون و گل محمدی در زهک شاهکارمخابرات کهگیلویه وبویراحمد|هزینه ۵۰۰میلیاردتومانی در عرصه ارتباطات وزیرساخت مخابراتی

6

اقدامات تحولی بانک توسعه تعاون همسو با سیاست‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی است

  • کد خبر : 24009
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
اقدامات تحولی بانک توسعه تعاون همسو با سیاست‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی است

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت اقدامات تحولی بانک همسو با سیاست‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی است محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در ارتباط ویدئو کنفرانسی با همکاران استانی و شعب سراسر کشور اظهار داشت: وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان نهاد ناظر و سیاست‌گذار شبکه بانکی و مالی […]

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت اقدامات تحولی بانک همسو با سیاست‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی است

محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در ارتباط ویدئو کنفرانسی با همکاران استانی و شعب سراسر کشور اظهار داشت: وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان نهاد ناظر و سیاست‌گذار شبکه بانکی و مالی کشور راهبردها و اقدامات مهمی را به بانک‌ها ابلاغ نموده و برای اطمینان از رعایت آن، بازرسی‌های دوره‌ای انجام می‌دهد.
وی افزود: مرکز بازرسی، مدیریت عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه گسترده‌ای جهت بازرسی سراسری با محوریت موضوعات چهارگانه نحوه اجرای بخشودگی وجه التزام تأخیر تأدیه دین، رعایت دستورالعمل اعتبارسنجی در اعطای تسهیلات خرد و بررسی نحوه عملکرد بانک‌ها درخصوص اعطای وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری تدارک دیده است که بانک توسعه تعاون نهایت همکاری را با این مرکز در نظر دارد.
شیخ حسینی گفت: بانک توسعه تعاون درخصوص اعطای وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری و نیز تسهیلات خرد بر پایه اعتبارسنجی با پرداخت مجموعاً ۷۲۹۱ فقره ۱۲۵ درصد سهمیه مربوط به دوره زمانی سه ماهه اول سال جاری را پرداخت نموده است و ۳۲ درصد سهمیه ابلاغی سالیانه در این سه محور محقق شده است.
این مقام بانکی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون با تدوین و ابلاغ راهبردهای هفت‌گانه زمینه را برای ارائه خدمات بهینه به جامعه هدف و عموم مشتریان آماده ساخته است و به ویژه تحول دیجیتال موجب گسترش خدمات غیر حضوری برای افتتاح حساب و تسهیلات برخط می‌شود و نقش مهمی در آسان‌سازی تسهیلات خرد برای عموم دارد و از این طریق شرایط بسیار مناسبی برای تحقق الزامات وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم می‌آید.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد: تسهیلات خرد کمترین میزان نرخ نکول را دارد و همکاران بانک واقف هستند که فرآیند سهل و آسان این تسهیلات ضمن گره‌گشایی از مشکلات مردم موجب ارتقای رضایت عموم را در پی دارد.
شیخ حسینی خاطر نشان کرد: بانک توسعه تعاون به اجرای تمامی تکالیف و الزامات نهادهای ناظر بر شبکه پولی و مالی کشور تعهد دارد و همکاری و تعامل مناسبی با وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی دارد. بانک مرکزی نظارت و کنترل بر اقلام مقداری ترازنامه بانک‌ها را در پیش گرفته است و بر این اساس تسهیلات‌دهی و خلق نقدینگی بانک‌ها به صورت ماهیانه تحت کنترل دقیق است.
وی ادامه داد: بانک‌ها به دلیل ویژگی قدرت خلق پول ضرورت دارد از طریق راهکارهای درونی و برونی تحت کنترل باشند. چنانچه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، دقت و اولویت کافی برای تقویت واحدهای تولیدی را داشته باشند و از پرداخت تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی که به منظور سفته‌بازی و اهداف سودجویانه متقاضی تسهیلات هستند پرهیز نمایند، می‌توانند نقش موثری در مهار تورم و رشد تولید ایفا نمایند.
این مقام بانکی یادآور شد: بانک توسعه تعاون در سطح خرد و کلان، مؤلفه‌های مرتبط با الزامات وزارت امور اقتصادی و دارایی را رعایت می‌کند، هم از این لحاظ که آمار مناسبی در تحقق سهمیه ابلاغی وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری و نیز تسهیلات خرد بر مبنای اعتبار سنجی را رقم زده است و به صورت موردی و پرونده‌ای نیز آمادگی دارد تمامی موارد را مورد بررسی قرار داده و پاسخگویی به هر گونه ابهام یا مساله ای را منظور دارد.
شیخ حسینی ادامه داد: بانکدار علاوه بر احاطه‌ای که نیاز است در مسائل فنی و مهارتی داشته باشد ضرورت دارد نسبت میان مصارف و منابع را نیز مدیریت نماید. چنانچه هر واحد بانکی در رعایت این مصرف به صورت استاندارد و در حد ۸۵ درصد اهتمام کافی را داشته باشد، مدیریت نسبت مصارف به منابع در حد کلان نیز به نحو مطلوبی امکان پذیر است و شبکه بانکی با ناترازی محسوسی مواجه نخواهد شد.
در ادامه سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: این بانک در سال جاری مکلف به پرداخت ۲۰ هزار میلیارد وام قرض الحسنه ازدواج جوانان گردیده است و با توجه به تقسیم بندی زمانی که صورت گرفته است و برای هر ماه یک دوازدهم سهمیه در نظر گرفته شده است، بانک ۱۵۷ درصد سهمیه ابلاغی مرتبط با سه ماهه را پرداخت نموده و در مجموع ۳۹ درصد سهمیه سالانه محقق شده است.
وی افزود: بانک توسعه تعاون طی سه ماهه ابتدایی سال جاری به تعداد ۳۸۳۰ فقره و بیش از ۷۳۸۵ میلیارد ریال وام قرض الحسنه ازدواج جوانان پرداخت نموده است.
محمد جعفر ایرانی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این مراسم گفت: بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری ۱۴۲ درصد سهمیه ابلاغی مربوط به سه ماه را پرداخت نموده است. بانک با این عملکرد ۳۶ درصد سهمیه سالانه را محقق کرده است.
ایرانی تصریح کرد: بانک توسعه تعاون طی سه ماهه ابتدایی سال جاری به تعداد ۳۳۵۷ فقره وام قرض الحسنه فرزندآوری پرداخت نموده است.
در این جلسه که با ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران شعب استانها، معاونین استانی و روسای شعب سراسر کشور همراه بود، شهرام بخشا معاون مدیرعامل در امور برنامه ریزی و فناوری اطلاعات، صیاد رحمان پور مدیر امور استان‌ها و شعب، احمد محمدی مدیر امور اعتباری، سید امیرحسین موسوی سرپرست مدیریت امور حقوقی و حمید فلاحتی رئیس اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایات نیز مطالب و رهنمودهایی ارائه نمودند.

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=24009

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.