• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024

اخبار ویژه

برداشت خرمای ۴ هزار هکتار از نخلستان های بارورشهرستان ایرانشهر آغاز شد توزیع ۲۲هزار اصله نهال زیتون و گل محمدی در زهک امکانات آزادراه شیراز _اصفهان تا قبل از افتتاح مستقر خواهد شد برگزاری همایش مدیریت تغذیه باغات انگور در قطب تولید انگور در شرق کشور معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویر احمد: / پیشگیری از گرایش دانش آموزان به سمت اعتیاد مستلزم کارهای آموزشی و فرهنگی است . کودکان نقاش تصویرگر «لبخند زمین» می‌شوند فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد، از کشف سی میلیارد ریال کالای قاچاق از چهار دستگاه خودروی سواری و دستگیری ۷ نفر در این رابطه توسط یگان امداد شهرستان بویراحمد خبر داد کیهان: تصاویر کشته شدن زنان و کودکان توسط حماس جعلی است برگزاری اولین دوره مسابقات داژبال بانوان به‌مناسبت هفته تربیت بدنی در شیراز  میزبانی تالار وحدت از ۱۵ اجرای جشنواره موسیقی فجر مدیریت عوامل خسارت زا زنگ زرد گندم و سن غلات در سطح مزارع فارس  چه کسی متولی معتادان متجاهر است؟

4
تمهیدات ویژه سکاندار شایسته قند نیشابور

راهبردهای ۱۷گانه دکتر محمود شهراسبی برای ارزش آفرینی

  • کد خبر : 16079
  • ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶
راهبردهای ۱۷گانه دکتر محمود شهراسبی برای ارزش آفرینی

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت قند نيشابور (سهامی‌عام) مورخ ۰۳/۱۰/۱۴۰۱ در محل هتل اسپيناس تشکیل گردید

گیتی آنلاین – مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت قند نيشابور (سهامی‌عام) مورخ ۰۳/۱۰/۱۴۰۱ در محل هتل اسپيناس تشکیل گردید.
در این مجمع که بیش از ۸۶/۶۲ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی ، اعضاء هیات مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار گردید، ریاست مجمع برعهده آقای همايون باقري طادي بود، که جنابان حميد مظفري و ابوالفضل علي مراد در مقام نظار اول و دوم و آقای محمود شهراسبي به عنوان دبیر مجمع انتخاب گردیدند.
درادامه با قرائت گزارش هیات مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیتهای صورت پذیرفته در طی سال مالی منتهی به ۳۱/۰۶/۱۴۰۱ و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان با طنین صلوات خود ضمن تصویب صورتهای مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹ با تقسیم سود ۱۰ ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.

استقبال خوب سهامداران از برگزاری مجمع پس از دو سالی که بعلت کرونا حضور در مجامع برای سهامداران میسر نبود، توضیحات دقیق و مبسوط دکتر شهراسبی مدیرعامل و مهندس سلطانی از مدیران ارشد شرکت پیرامون قیمت های خرید مواد اولیه – افزایش قیمت های حامل های انرژی و قیمت تعیین شده دولت برای محصول نهایی، تایید حسابهای شفاف و کلین مدیر و تیم معاونت مالی پاکدست مجموعه توسط بازرس قانونی، پاسخگویی توام با صبر و مستند به کلیه سوالات سهامداران و ذینفعان شرکت توسط مدیریت ارشد و برجسته مجموعه، تصریح این نکته توسط حسابرس که شرکت به جز بند مربوط به موضوعات زمین بند دیگری نداشته است، ارائه توضیحات جامع پیرامون عقد قراردادها و تعیین تکلیف برای دارایی های غیرمولد به مولد، اعلام اینکه تدوین برنامه عملیاتی شرکت برای تهیه و بسته بندی شکر با همکاری شرکت های گروه توسعه صنایع بهشهر تدوین گردیده است،تاکید دکتر شهراسبی مبنی بر اینکه رعایت صرفه و صلاح شرکت و سهامداران خط قرمز ما می باشد. اعلام مدیرعامل مبنی بر اینکه به دنبال خرید چغندری هستیم که سود ده باشد و در مرحله خرید ۱۳۰ هزارتن چغندر هستیم و تاکید مشارالیه بر اینکه ما تاجایی جلو میرویم که خرید چغندربرای شرکت سودده باشد، تبیین این نکته توسط سکاندار شرکت که از سال گذشته ۴هزارتن تفاله در انبار داریم و فعلا این موجودی نگاه داشته شده چون هم خریدار نیست و هم این که به قیمت ۴هزارتومان نمی فروشیم زیرا به دنبال کسب حداکثر بازده هستیم، تقدیر ویژه ریاست از عملکرد مدیریت توانمند و پرسنل متعهد و سختکوش مجموعه و نهایت تعامل و همکاری کلیه ارکان شرکت منجمله مساعدت صمیمانه جناب زارع قائم مقام شرکت با اصحاب رسانه جهت بازنشر گزارش از نکات خواندنی مجمع بود که حیفمان آمد به اسب قلم سپرده نشود.

 

پیام هیات مدیره

صنعت قند و شکر، با توجه به استراتژیک بودن محصول تولیدي آن ، همواره مورد توجه و حمایت دولت بوده است . شکرماده غذایی انرژي زا و تنها ماده غذایی است که بطور خالص می توان آن را تولید کرد و به لحاظ داشتن مزه و طعم مطبوع و منبع ارزان تامین انرژي بودن نسبت به سایر موادغذایی ، تقاضاي مصرف آن درایران و سایرکشورهاي درحال توسعه ، همواره روبه افزایش است. شکر علاوه برمصارف خانگی داراي مصارف صنعتی در صنایعی همچون صنایع شیرینی و شکلات ، بستنی سازي ، نوشابه سازي ، مالت و ماء الشعیر ، آبمیوه و غیره است . این صنعت ازجمله صنایعی است که بیشترین ارتباط را با حلقه هاي پیشین و پسین زنجیره تولید اقتصادي ملی دارد و یکی از صنایع تبدیلی مهم بخش کشاورزي (چغندر) به عنوان تامین کننده ، بخش صنعت (تجهیزات سرمایه اي) و بخش حمل و نقل و بازرگانی در چرخه تولید قند و شکر مهمترین گام ، تامین نهاده هاي اولیه آن یعنی چغندر قند است به همین دلیل این صنعت وابستگی بسیار شدیدي به بخش کشاورزي دارد و توانایی ها و پتانسیل هاي موجود درزمینه زراعت این محصول مستقیما روي این صنعت تاثیرگذار است.دراین بین سهم چغندر ۵۲ درصد است.

 

درصنعت تولید قند و شکر همواره از دو ریسک اصلی صحبت به میان می آید، ریسک تامین مواداولیه و ریسک رقبا.

ریسک تامین مواد اولیه : باتوجه به اجراي قانون هدفمند کردن یارانه ها و افزایش نرخ حامل هاي انرژي و همچنین اعلام قیمت خرید تضمینی چغندر توسط دولت این امر می تواند تاثیر به سزایی بربهاي تمام شده شرکت هاي قند داشته باشد. بنابراین احتمال رخداد و شدت آن خارج از کنترل و اختیار کارخانه است. اهمیت امر زمانی مشخص می شود که حدود ۸۰ درصد بهاي تمام شده کارخانه را هزینه مواد اولیه تشکیل میدهد.

ریسک رقبا : به دلیل تعداد زیاد کارخانه ها درسطح کشور و ازسوي دیگرخشکسالی و کاهش کاشت ، کارخانه ها ابتداي هرسال زراعی اقدام به عقد قرارداد با چغندرکاران به منظور تضمین میزان چغندر درخواستی می کنند . باتوجه به کاهش چشمگیر کشت چغندر به خصوص درسال ۹۹ شرکت هاي رقیب به منظور تکمیل ظرفیت تولید خود ، پرداخت هاي مازاد برنرخ تضمین شده و تحت عناوین کمک کرایه و پاداش به چغندر کاران داشته اند که باعث افزایش قیمت مواد اولیه شده و این امر درنهایت به افزایش بهاي تمام شده محصول انجامیده است این موضوع درسال ۱۴۰۰ نیز مصداق داشته و کارخانه قند نیشابور باتوجه به موقعیت جغرافیایی قرارگرفته نیز از این مهم مستثنی نبوده و براي کاهش این ریسک اقدام به فعالیت هاي ریشه اي درزمینه افزایش و ترویج کشت چغندر در منطقه خود نموده است و امید آن دارد که با افزایش کشت چغندر درمنطقه خود باعث کاهش هزینه هاي جذب و تامین مواد اولیه و در نهایت بهاي تمام شده محصول گردد.

برنامه هاي آتی

۱- تکمیل وبهره برداري از انبار آهن آلات و ضایعات
۲- تعویض و تهیه لوله هاي موردنیاز آپارت هاي بخش کریستالیزاسیون ۳-ساخت اکونومانریر کوره بخار ۸۰ تنی و تعریض آن با اکونومایزر قبلی و مستهلک آن
۴-طراحی و ساخت و نصب یک دستگاه علفگیرجدید به صورت سري با علف گیرقبلی
۵-ایزولاسیون خطوط انتقال سیال و بخار و سطوح و مخازن حرارتی ۶-تهیه الکترو گیربکس هاي رزرو

۶- تهیه الکترو گیربکس هاي رزرو مورد نیاز در بخش تفاله خشک کنی به منظور جلوگیري از توقفات احتمالی
۷- تمرکز به رفع نواقص بخش چغندر رسانی شامل پمپ ها با دبی و کار آیی مناسب و دیگر زیرساخت ها از قبیل سیلوها و …به منظور انتقال یکنواخت و خطی چغندر به پروسه تولید.
۸- آسفالت محوطه کارخانه و پارکینگ پرسنلی در ورودي شرکت
۹- طراحی و ساخت کولینگ تاور جهت کاهش دماي آب کندانس مازاد و استفاده از آن ۱۰ )بهینه سازي و اصلاح بسته بندي ۵۰ کیلوگرمی ۱۱ ) تکمیل پروژه اطفاي حریق ۱۲ )طراحی و نصب پمپ رزرو سیرکولاسیون ساتراسیون به منظور کاهش توقفات قسمت مربوطه

 

طرح هاي اجرا شده در سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱

۱- بازسازي کامل دیوارهاي بویلرهاي بخار و انجام ایزولاسیون با استفاده از تجهیزات نسوز و عایق پشم سنگ
۲- در مدار قرار گرفتن کنتورهاي گاز به روي خطوط مصرفی در کوره بخار و تفاله خشک کنی و کوره آهک
۳- انجام تغییرات لازم پس از بررسی و انجام محاسبات فنی در خصوص خط انتقال بخار خروجی بویلر ۸۰ تنی به توربین
۴- ساخت و تعویض مسیرانتقال گاز CO2 کوره آهک به لاور همچنین سیستم سیرکولاسیون گاز CO2 به صورت کامل
۵- ساخت هلیس انتقال دهنده تفاله خشک از تفاله خشک کنی به انبار و جایگزینی آن به جاي نوار ترانسپورت به منظورکاهش اصطحکاك ، ضایعات و افزایش ضریب ایمنی پرسنل
۶- تعوض حدود ۴ تا ۵ هزار از آجرهاي داخل کوره آهک با آجر نسوز
۷- طراحی واجرا مسیر انتقال کلرس II به رفوند و جمع آوري حل کن و دیگر تجهیزات اضافه جهت جلوگیري از ضایعات خورندگی سازه و ظاهرزیبا.
۸- انجام تست هاي مربوط به ترانس ها، رله هاي محافظتی نیروگاه ، اقدام در جهت رفع نواقص و دژنگتورها ، اقدام در رفع نواقص ، دریافت تائیدیه هاي مربوط توسط شرکت هاي ذي صلاح
۹- تصفیه روغن توربوژنراتورها ، انجام تست هاي مربوط و استفاده مجدد پس از تائید آزمایشگاه هاي ذي صلاح
۱۰- اصلاح ترومل شنگیر و رفع نواقص مربوط به دفورمه شدن ترومل مذکور که باعث گردید از توقفات سال گذشته جلوگیري به عمل آید
۱۱- تهیه دنده هاي مربوط به چرخ چغندر و تعویض برخی از قطعات دنده همچنین اتخاذ تمهیدات لازم به منظور جلوگیري از توقفات احتمالی با اقدام مذکور
۱۲- تعمیر و بازسازي جک هاي پلتفرم هاي دستگاه تخلیه چغندر به منظور کاهش توقفات در قسمت مذکور که باعث شده توقفات این قسمت به صفر برسد
۱۳- اصلاح نوار خاك گیر دستگاه تخلیه و جایگزینی گیربکس هاي متناسب و اجتناب از توقفات احتمالی
۱۴- پیشبرد ساخت انبار ضایعات تا ۸۰ % به منظور جلوگیري از هدررفت سرمایه هاي شرکت
۱۵- انجام بالانس کلیه سانتریفوژهاي پخت Iو II وIII از نوع کانتینو ودستگاه هاي بچ
۱۶- خرید تجهیزات به روز اسپکروفتومترو و پلاریمتر آزمایشگاه جهت کنترل دقیق در خرید ماده اولیه و مواد میانی و تولید محصول نهایی
۱۷- بهره برداري استخرترسیب اولیه تصفیه خانه فاضلاب به منظور کاهش هر چه بیشتر مواد جامد از پروسه تولید

برنامه هاي آینده شرکت :

الف) گسترش بازارهاي فروش محصولات و تنوع بخش شیوه هاي فروش
ب) تولید محصولات و معرفی محصولات جدید
ج) مشارکتها و سرمایه گذاریها
د ) شیوه هاي تامین مالی : شرکت از طریق فروش محصولات تولیدي خود و استقراض از سیستم بانکی کشور جهت تامین هزینه هاي تولید و خرید مواد اولیه منجمله چغندر قند اقدام خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=16079

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.