• امروز : پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 April - 2024
4
حجت‌الاسلام حاجی ‌صادقی:

صهیونیستها از مقاومت اسلامی فلسطین شکست حیثیتی خوردند

  • کد خبر : 35096
  • ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۶
صهیونیستها از مقاومت اسلامی فلسطین شکست حیثیتی خوردند
نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: شکستی که در طوفان الاقصی به دشمن صهیونیستی وارد شد، تنها یک شکست امنیتی و نظامی و شکست ارتش اسرائیل نبود، بلکه آن‌ها از فرزندان فلسطینی یک شکست حیثیتی، انسانیتی و هویتی خوردند.

گیتی آنلاین_حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی‌فقیه صبح (پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲) طی سخنانی در مراسم دوازدهمین سالگرد شهادت سردار شهید حسن طهرانی مقدم و شهدای اقتدار هوافضای سپاه که در محل ستاد این نیرو انجام شد، با اشاره به عملیات طوفان الاقصی و شکست بزرگ رژیم صهیونیستی از مقاومت اسلامی فلسطین در غزه، اظهار داشت: امروز جبهه استکبار و سردمدار آن، آمریکا به همراه صهصیونیستها با بمباران وحشیانه مردم بی گناه در غزه، زشت‌ترین، وحشیانه‌ترین و به تعبیر رهبر انقلاب گرگ‌صفتانه‌ترین حرکت‌ها را از خود نشان می‌دهند و فکر می‌کنند با بمباران و به شهادت رساندن زن و فرزندان بی‌دفاع در غزه می‌توانند انتقام شکست مفتضحانه خود در مقابل رزمندگان را بگیرند.

حاجی‌صادقی افزود: شکستی که در طوفان الاقصی به دشمنان وارد شد، تنها یک شکست امنیتی و نظامی و شکست ارتش اسرائیل نبود، بلکه آن‌ها  از فرزندان فلسطینی یک شکست حیثیتی، انسانیتی و هویتی خوردند.

وی ادامه داد: دشمن فقط از رزمندگان حماس شکست نخورد، بلکه از بچه‌های شیرخوار غزه شکست خوردند. اگر در طوفان الاقصی رژیم اشغالگر شکست خورد، در این یک ماه تمام جبهه استکبار، آمریکای جنایتکار، انگلیس ظالم و اروپا، همه از زن و بچه فلسطینی شکست خوردند. آنجا شکست اسرائیل بود، امروز شکست همه شماست و امروز در دنیا آبرو ندارید.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه بمباران بیمارستان‌ها و منازل مردم را اوج ضعف و ذلت صهیونیستها عنوان کرد و گفت: امروز کسانی که در جبهه حق هم نیستند، نمی‌توانند زشتی عمل، پستی و ذلت آنها را کتمان کنند.

حاجی‌صادقی تصریح کرد: هرچه صهیونیستها در این میدان بیشتر بمانند شکست، افتضاح و ذلتشان بیشتر خواهد شد و در آن، تردیدی نیست.

وی افزود: ما در این جلسه که متنعم به حیات معنوی شهدا هستیم و در محضر شهدای عزیزی که مهمان آن‌ها هستیم به جبهه استکبار با همه ایادی خود هم سردمدار جبهه آمریکا، هم دست نشانده‌اش در منطقه و هم همپیمانانش در منطقه می‌گوییم از این پایگاه هوافضا که مورد بغض و کینه شماست، می‌دانید چه ضرباتی خوردید، هنوز عین‌الاسد را از یاد نبرده‌اید.

نماینده ولی فقیه در سپاه، خطاب به جبهه استکبار خاطرنشان کرد: از اینجا به شما می‌گوییم که به لطف خداوند و به برکت شهدا تا نابودی کامل، هرگز از شهدای خود جدا نمی‌شویم و این راه را ترک نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما با همه شهدای خود پیمان می‌بندیم، همه جهان را برای نهضت ظهور و حاکمیت ولایت‌الله به دست بقیه‌الله آماده می‌کنیم و ما برای نابودی تمام مستکبران با تمام قدرت امروز از موضع قدرت هم با شما سخن می‌گوییم.

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: باور ما این است که ۴۵ سال است اثبات کرده‌ایم که در راه خداوند استقامت داریم و به امر قرآن توجه کرده‌ایم. امروز استقامت معجزه‌آسای مردم غزه و امت اسلامی را شاهد هستید.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی همچنین خطاب به دشمنان تأکید کرد: تحمل جبهه انقلاب زیاد است و عقلانیتش بالاست، اما بدانید هر چه که شما رذیلانه‌تر عمل کنید و به صورت ذلیلانه به جان مردم و بچه‌ها بیفتید، تردید نکنید که ما، در میدان جنگ و مبارزه همه کاخ‌های شما و همه شما کاخ‌نشینان را به زباله‌دان تاریخ می‌فرستیم و از این کار کوتاه نخواهیم آمد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:: این جلسه به مناسبت گرامیداشت دوازدهمین سالگرد شهادت یکی از برجسته‌ترین و ممتازترین رزمندگان جبهه اسلام و جبهه مقاومت و از بهترین سربازان ولایت و‌ قریب به ۳۰۰ نفر از همسنگرانش در هوافضای سپاه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه خداوند نعمت شهادت را از بندگان برگزیده‌اش دریغ نمی‌کند، عنوان کرد: خداوند آفریدگار انسان، دنیا را بازار، مزرعه و یک جاده‌ای معرفی کرد که انسان‌ها عموماً در این بازار بازنده هستند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه ادامه داد: انسان‌ها در این میدان مسابقه بازنده هستند و گرفتار خسران می‌شوند. مگر افرادی که دارای دو ویژگی‌ باشند؛ اول، حُسن فاعلی یا ایمان و دوم، حُسن فعلی یا عمل صالح.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی، گفت: دنیا را همه باخته‌اند مگر مؤمنین دارای عمل صالح، در بین مؤمنین مجاهدان فی سبیل‌الله برتری دارند و پیشتاز و ممتاز هستند. همه مؤمنین رستگار هستند، اما مجاهدان یک رتبه بالاتر دارند.

وی افزود: در بین مجاهدان که انسان‌های برگزیده خداوند هستند، شما جوانان افرادی هستید که خداوند به شما رأی داده است. در بین مجاهدان که برترین انسان‌های مؤمن هستند، شهدا پیشتازند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه شهدا افرادی هستند که خداوند می‌گوید از حیات مادی گذشتند تا به حیات طیبه انسانی برسند، خاطرنشان کرد: شهدا حیات دنیوی را رها کرده و حیات نزد خداوند را گرفتند.

وی ادامه داد: شهیدان افرادی هستند که به درستی فهمیدند که معامله با غیر از خدا چیزی غیر از خسران ندارد و شهیدان با خردمندی متوجه شده‌اند که برای چه هدفی آفریده شدند.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی، گفت: هدف این است که به خدا برسیم و هر چه انسان در مسیر تقرب الی‌الله پیش برود، کامل‌تر است. خداوند می‌فرماید که شهید به مقصد رسید و شهید به جایی رسیده است که خدا از او به نحوی پذیرایی می‌کند که می‌گوید شاد است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه منطق قرآن درباره شهادت منطق جشن، پیروزی، ظفر و رسیدن به حیات طیبه است، تأکید کرد: شهید چون به محضر خدا و حیات طیبه رسیده است، فقط زنده نیست، چون حیات الهی پیدا کرده زنده‌کننده و احیاگر است. مانند حضرت اباعبدالله که نه تنها زنده است، بلکه زنده‌کننده و احیاگر دین است‌.

وی ادامه داد: شهدا را خداوند تکریم کرد و تحویل گرفت. تکریم شهدا کار بزرگی است. اما، در این مجلس آمده‌ایم تا از شهدا کسب حیات کنیم و بتوانیم از حیاتی که شهدا از آن بهره‌مند شدند، بهره‌مند شویم.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با اشاره به رزمندگان نیروی هوافضای سپاه، تصریح کرد: همه مجاهدان نیروی هوافضای سپاه افرادی هستند که با خداوند معامله می‌کنند. اما، شهیدان آن‌ها از پیشتازان و قبول‌شدگان هستند که همه رویش‌ها و پیشرفت‌های معجزه‌آسای این نیرو از شهادت و فرهنگ شهادت‌طلبانه آن‌ها و از پیروی عزیزان هوافضا از شهدا نشأت گرفته است.

وی افزود: رزمندگان هوافضا بر سر سفره ولایت و شهادت نشسته‌اند و هر روز افتخاری بزرگ می‌آفرینند. امروز هم فرماندهان و رزمندگان این نیرو با استمداد از شهدا، قدرت علمی و عملی خود را در همه سنگرها در حال رشد دادن هستند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه، بیان کرد: شهدا همیشه احیاگر هستند. چرا که شهادت در فرهنگ قرآن و اسلام از بین‌ رفتن، مُرد‌ن و فانی شدن نیست، بلکه شهادت همان تولد، آغاز حیات انسانی، آغاز انسان‌زیستن و‌ هدیه خداوند به بندگان خود است.

وی ادامه داد: شهادت هدیه الهی است و تا کسی شایستگی و استعداد نداشته باشد به آن دست پیدا نمی‌کند. شهادت هدیه‌ای الهی است که خداوند به کسانی می‌دهد که هم آن‌ها عاشق او باشند و هم خداوند عاشق آن‌ها باشد. چرا که تا عشق به خداوند نباشد، مطمئناً شهادت نصیب یک فرد نمی‌شود.

 

 

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=35096

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.