• امروز : پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 20 June - 2024

اخبار ویژه

برداشت گندم در بیضا/ وضعیت برداشت در دیمزارها مطلوب نیست تصویب افزایش سرمایه برای شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گشت بهداشتی اداره دامپزشکی شهرستان زاهدان دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی به مجروحان حادثه تروریستی چابهار و راسک برج آزادی رکورد بازدید را شکست پل بزرگ شیله در مسیر ارتباطی زابل- زاهدان با هدف تردد ایمن نوروزی زیر بار ترافیک رفت رشد تعرفه های پزشکی تا سقف ۳۵ درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست افتتاح طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا با حضور وزیر بهداشت/ ۵۰ تخت جدید راه اندازی شد مهم ترین عرصه اتحاد فرهنگی و تمدنی، اتحاد علمی / رویداد هفته علم ایران و عراق باعث تقویت اتحاد علمی می شود «پشت شیشه» در مستندات یکشنبه و «پاترپانچالی» در سینماتک خانه هنرمندان ایران تجلیل فرماندار ارومیه از مقام آوران مراکز هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی ۱۸ هزار و ۷۴۴ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن سیستان و بلوچستان به بانک‌ها معرفی شدند

5

نشست خبری مدیرکل تامین اجتماعی لرستان برگزار شد

  • کد خبر : 26687
  • ۰۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
نشست خبری مدیرکل تامین اجتماعی لرستان برگزار شد
نشست خبری – مطبوعاتی منوچهر گودرزی مدیرکل تامین اجتماعی لرستان طی سلسله نشست سه شنبه های خبری در سالن آمفی تئاتر استانداری برگزار شد.

منوچهر گودرزی در ابتدای کلام، بیان داشت: بر اساس سیاست‌های تامین اجتماعی، امکان برقراری بیمه باید برای افراد فاقد بیمه برقرار شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طرحی که فاقد تضمین مالی باشد را نباید برای صندوق‌های بیمه درنظر گرفته شود.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه بیش از ۵۲ درصد کشور تحت پوشش این بیمه هستند، افزود: در تامین اجتماعی استان تا اردیبهشت ماه امسال، ۱۳۷ هزار و ۸۳۸ بیمه شده داریم که در ۱۹ هزار کارگاه فعال استان فعالیت دارند.

گودرزی بیان داشت: حدود ۹۴ هزار بیمه شده خاص شامل زنان خانه داتر، دانشجو، کارگر ساختمانی و … داریم، همچنین هزار و ۸۰۴ مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان داریم.

وی با بیان اینکه ۷۷۶ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در استان داریم، افزود: این رقم معادل ۴۲.۷ درصد کل جمعیت استان است.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان، ضریب پشتیبانی یعنی تعداد بیمه شده به بازنشسته را در کشور ۴.۲ عنوان و این رقم در استان را ۳.۳ بوده و این یعنی لرستان زیان‌ده است.

منوچهر گودرزی، ناترازی بین نقدینگی، انباشت بدهی دولت به تامین اجتماعی را از برخی چالش‌های تامین اجتماعی برشمرد و گفت: با این وجود دولت سیزدهم توانسته ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت‌ را تسویه نماید که این موضوع طی سال های اخیر نادر است.

وی با اشاره به اجرای طرح بخشودگی جرائم در راستای پایداری اشتغال، تصریح کرد: در استان ۲ هزار کارگاه در استان مشمول این طرح هستند که در صورت متقاضی شدن ۱۲۵ میلیارد تومان از بدهی آن ها بخشیده می شود.

منوچهر گودرزی مدیرکل تامین اجتماعی لرستان بیان کرد: کارخانه نساجی بروجرد حدود ۴۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و ۳۵ میلیارد تومان آن تقسیط و پرداخت شده و چند لیست معوق نیز در حال تقسیط است.

وی اظهار کرد: هیچ لیست تعیین تکلیف نشده‌ای در کارخانه نساجی بروجرد وجود ندارد.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳۷ میلیارد تومان طلب تامین اجتماعی از شهرداری بروجرد اخذ شده است، ادامه داد: تامین اجتماعی استان در خصوص دریافت بدهی‌های کارفرما‌ها اغماض نمی‌کند و اکنون حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از انباشت بدهی کارفرما‌های استان کاهش یافته است.
وی بیان کرد: بدهی شهرداری‌های الیگودرز، دورود تقسیط شده و در حال دریافت است.

گودرزی اضافه کرد: فقط یک شهرداری استان بدهی‌های تامین اجتماعی را تعیین تکلیف نکرده است.

وی با اشاره به لزوم تعیین تکلیف طرح برج‌های دوقلوی خرم‌آباد یادآور شد: بدهی‌های این طرح باید پرداخت شود و استانداری نیز در این خصوص در حال حکمیت است و براساس قانون باید این بدهی به تامین اجتماعی پرداخت شود.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان افزود: این طرح حدود ۶۶ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهی دارد.

۷۷۶ هزار نفر در لرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

وی با بیان اینکه ۹۴ هزار و ۵۰۰ بیمه شده خاص در لرستان وجود دارد، ادامه داد: ۷۷۶ هزار نفر معادل ۴۲ درصد جمعیت لرستان، تحت پوشش تامین اجتماعی استان هستند که این رقم نسبت به متوسط کشور ۱۰ درصد کمتر است.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: ناترازی بین منابع و مصارف استان موجب زیان دهی در این بخش شده، اما با وجود انباشت بدهی‌های دولت قبل، دولت سیزدهم ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌ها را تسویه کرده است.

گودرزی بیان کرد: تامین اجتماعی لرستان ۲۳۵ هزار نفر بیمه شده اصلی دارد که یک هزار و ۸۰۴ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری و ۸۵ هزار و ۱۷۵ نفر مستمری بگیر این سازمان هستند.

وی ادامه داد: بیش از ۵۸ هزار نفر عائله این افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و همچنین ۲ هزار و ۶۲۳ نفر قالیباف، ۲ هزار و ۲۳۷ کارفرمای صنفی، ۷۸ زنبوردار، ۱۹۶ باربر و ۶۴۴ خادم مسجد نیز به عنوان بیمه شدگان خاص تحت پوشش این سازمان هستند.

۴۵ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری پرداخت شد

گودرزی با اشاره به تعهدات تامین اجتماعی تحت عنوان غرامت‌های کوتاه مدت و بلندمدت بیان کرد: در حوزه بیمه کاری امسال بیش از ۴۵ میلیارد تومان پرداخت شده و خدمات غیرحضوری از ۳۰ سرویس به ۵۷ مورد ارتقاء یافته است.

وی ادامه داد: طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی از دستاورد‌های مهم این سازمان است که بر سه قشر دانشجویان، زنان خانه دار و دختران تحت پوشش تمرکز دارد به نحوی که دانشجویان می‌توانند از دفترچه‌های درمانی پدر استفاده و مبلغ محدودی بابت حق بیمه بازنشستگی پرداخت کنند و در زمان فارغ التحصیلی از سوابق بیمه بهره‌مند شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: یک هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان تعهدات بلند مدت شامل مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی، مستمری بازماندگان، مزایای نقدی و غیرنقدی، کمک عائله مندی و کمک هزینه اولاد از ابتدای امسال تاکنون توسط این نهاد پرداخت شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی لرستان گفت: ۲ هزار و ۱۷۷ کارگاه این استان مشمول بخشودگی جرایم هستند و حدود ۱۲۵ میلیارد تومان از بدهی آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: تا اردیبهشت ماه سال جاری۱۳۷ هزار و ۸۳۵ نفر بیمه شده در ۱۹ هزار کارگاه تحت پوشش تامین اجتماعی لرستان فعالیت داشته‌اند.

لینک کوتاه : https://gitionline.ir/?p=26687

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.